Anglický špión

Anglický špión https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48537/bmid_anglicky-spion-4Fk-48537.jpg 4 12 2

Napínavý román o britské špionáži v Tibetu před 1. světovou válkou. Po 14leté nepřítomnosti se hrdina příběhu vrací ve službách anglické rozvědky zpět do Tibetu. Není příliš schopný, ale i tak je brzy požádán, aby sloužil podobným způsobem Tibetu. Je prozrazen a umírá rukou Angličanů v době, kdy si již uvědomil, že pouze v Tibetu je jeho vlast. Kniha je zajímavá vykreslením tibetských poměrů na přelomu století.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Naše vojsko

The English Spy , 1980

pipetion
13.12.2014 4 z 5

Příjemnou formou jsem se dozvěděla spoustu zajímavého o životě a politicko - náboženském uspořádání v Tibetu. Také o tehdejších mocenských plánech Číny, Ruska a Velké Británie ohledně tibetského území. Lehce napsaný napínavý příběh anglicko - tibetského špióna, jehož děj i závěr nelze snadno uhodnout.

sheylka
18.11.2013 4 z 5

Zase z trošku jiného soudku než jsem zvyklá... Přesto musím poznamenat, že je to velmi zajímavé čtení, kde se člověk dozví dost o Tibetu, jeho obyvatelích, Dalajlámovi nebo způsobech mučení a smýšlení tehdejších lidí.

Tibet špionáž špionážní zápletka

Alan Winnington