Anglický pacient

Anglický pacient https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88502/bmid_anglicky-pacient-ueD-88502.jpg 4 241 67

Román o bolesti a lásce odehrávající se v posledních dnech 2. světové války je sugestivním příběhem umírajícího anglického letce a mladé kanadské ošetřovatelky.

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

The English Patient , 1992

dragonfly
dragonfly
08.12.2012 5 z 5

Ondaatje mi opravdu vyrazil dech! Píše neuvěřitelně poeticky a přitom srozumitelně. Každá věta působí dojmem, že byla do detailu promyšlena a přitom nepůsobí vyumělkovaně. Opravdu vřele doporučuji a jdu shánět něco dalšího z jeho tvorby.. :-)

Oophaga
Oophaga
25.09.2012 4 z 5

Nenechte se vylekat filmovou adaptací, která přetavuje impresionistickou mozaiku do mainstreamově srozumitelného a narativně přehledného dojetí. Ondaatje narozdíl od snímku čtenáři nepodlézá, ani mu nejde moc naproti. Jeho živelná skládačka nabízí pohlcující shluk roztříštěných introspekcí, jež spolu skrze zauzlení jemného přediva popsaných peripetií jednotlivých postav osudově souvisí.

mariposka
mariposka
05.06.2012 4 z 5

Knihu jsem četla podruhé. Poprvé proto, že jsem film viděla 3x po sobě v kině, jelikož mě uchvátil, ale kniha už mi tak skvělá nepřipadala.
Teď, po více jak 10ti letech, jsem se ke knize vrátila a zdá se mi nádherná a poetická, jestli se tak příběh, který vlastně není moc šťastný a téměř celý se odehrává ve válce, dá nazvat.

"Celý večer spočíval jeho hubený obličej na jejích žebrech. Připomněla mu, jaká je to rozkoš, nechat se podrbat, když mu ženské prsty v kruzích lehce škrábají záda."

zuzulique
zuzulique
16.03.2012 4 z 5

Asi si musím pozrieť film, lebo z knihy som bola trochu rozčarovaná...Zrejme som sa v nej trochu stratila a vyžaduje si druhé čítanie, no neviem, či sa chcem do toho siliť...film ma zaujal o trochu viac, Juliette Binoche úžasná ako vždy :-)

Janamarie
Janamarie
24.01.2012 3 z 5

ANGLICKÝ PACIENT - válečný román.

Silmaria
Silmaria
05.01.2012 5 z 5

Tuhle knížku miluju, sice v příběhu nejsou velké zvraty, příběh plyne pomalu, ale to se mi právě líbí. Je to hodně o citech a pocitech, a ty autor vystihl skvěle.

asam
asam
30.10.2011 4 z 5

Ne že by se mi kniha nelíbila, ale nijak moc mě nenadchla. Bohužel jsem neviděla film, snad by se mi líbil více.