Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/389148/mid_jak-si-vypestovat-na-anglicke-zahra-YWy-389148.png 4 114 26

Anglické příhody série

Zábavné vyprávění Hany Parkánové-Whitton o prvních krůčcích v prostředí anglického venkova, kde našla před několika lety nový domov. Pro čtenáře se stejným kulturním zázemím bude nesporně zajímavé a překvapující, když se dočte o všech typických anglických tradicích a zvyklostech, které autorku navzdory její jazykové vybavenosti a zkušenostem zaskočily či šokovaly – počínaje svatbou, hledáním a zařizováním domu přes návštěvu kadeřníka po činnost v oblíbených charitativních spolcích. Díky jejímu postřehu a laskavému smyslu pro humor tak můžeme prožít nevšední situace a poznat pozoruhodné lidi i prostředí.... celý text

Marla
03.12.2023 5 z 5

Milá a pohodová oddychovka.

dagmar139
04.11.2020 4 z 5

Moje relaxační zábavná četba. Čtu všechny knihy Hany W. o životě v Anglii. Jsou tak půvabné, a milé, že bych se tam nejraději vydala. Jsem posedlá, čtu je i vícekrát.

Viki98
05.02.2020 odpad!

V knize je hodně kritiky .

manvar
18.01.2020 2 z 5

Až do svatby se kniha četla těžko. Nedokázal jsem najít chuť ke čtení. Po svatbě to bylo trochu lepší, ale přes to hodnotím 50%. Zajímavé jsou anglické reálie.

Jitka822
03.01.2020 3 z 5

Příjemná kniha o sžití s Anglií a anglickými zvyky. Není to kniha, která má strhující děj, ale pro pohodové čtení po večerech je sympatická.

DK197
26.09.2019 2 z 5

Tady jsem na komentář trošku zapomněla. Ale přiznám se, mírné zklamání. Autorčin malebný jazyk jako by příliš kontrastoval s popisovanou dnešní dobou. Nulové napětí, zvraty popsané zvláštním nezajímavým stylem. A neskutečně otravné čtení myšlenek ústřední dvojice, kdy na dvou stránkách po sobě opakují věty. Lidsky blahopřeju, čtenářsky úpím, že se opakují slova. Spoustu textu je vata o ničem... A ty poznatky o Anglii to bohužel moc nezachrání.

Oproti tomu byla Anglická babička ve ve výhodě. Podobala se Babičce od Němcové a tam ten jazyk seděl "jako prdel na hrnec". Ovšem bez babičky, bez puncu noblesy, bez hlubší zápletky a s menší porcí humoru... málo, málo, bohužel. Je mi líto.

widesign
19.08.2019 5 z 5

Postřehy z Anglie jsou zajímavé a navíc autorka naprosto přesně vyjadřuje mé pocity, prožitky a myšlenky jak bych to napsala já, kdybych to uměla.

boxas
09.04.2019 3 z 5

Kniha neurazí, nerozčílí, ale ani nenadchne. Myslela jsem, že se o současné Anglii a Angličanech dozvím mnohem víc. Abych autorce nekřivdila - ony tam ty postřehy vlastně jsou, ale místo toho, aby tvořily hlavní linku knihy, tak jsou sdělovány jaksi mimochodem a celé to spíš připomíná roztomile zaláskovaný deníček ženy středního věku, ale já čekala spíš knížku reportáží či cestopis o Anglii. A v tom jsem se zklamala.

Boogie007
05.03.2019 3 z 5

Ve chvíli zklamání, ve chvíli, kdy si myslela, že už je pozdě na něco tak úžasného jako je láska, se vše změnilo. Objevil se On, muž autorčina srdce a přetočil její život o 180°. Stěhují se do Anglie - krůček po krůčku začínají budovat jejich společný domov a především se zařazovat do anglického prostředí ... tedy tomu především musí čelit Hana. Nejsou to jen odlišné měrné jednotky, tradice, zvyklosti, ale i způsoby chování a myšlení.

martina.culik
02.01.2019 3 z 5

Oddechovka, která mě pobavila v době, kdy jsem ji četla, ale nezanechala ve mně žádný hlubší dojem.

Slůník
22.10.2018 3 z 5

Nakonec se o životě v Anglii přece jen něco dozvíte - když se přenesete přes styl červené knihovny. Ale možná ze mě mluví jen závist :)

Aivinka
10.06.2017 4 z 5

Po přečtení této knihy chci bydlet v Anglii. Nádherně napsaná. Doporučuji všem kteří mají rádi Británii.

alnahu
13.12.2016 5 z 5

Příjemné oddechové čtení, paní Hana nám v knize vypráví, jak se změnil její život ,když se těsně před padesátkou rozhodne provdat za svého anglického přítele Paula .V knize nám s humorem vypráví o přípravách na svatbu s komplikací kolem svatebního obřadu. Zavede nás do vesničky v Hinstonu , kde si s Paulem budují ve staré usedlosti nový domov. V knize nám představí své sousedy a jak zapadne mezi místní starousedlíky. Mě se kniha velmi líbila.

Ivana11
16.11.2016 4 z 5

Pěkné, milé čtení.

dillemik
02.09.2016 3 z 5

Příjemná oddechovka. Ačkoli jsem se je tak tak přelouskala první polovinou, poté to už šlo kupodivu hladce. Zanechal ve mně příjemný pocit. Už se těším na Vánoce, na náš budoucí dům na vesnici a taky svatbu :)

bookcase
21.07.2016 5 z 5

Miluju tuhle sérii a můžu ji číst pořád dookola.

kofee
20.03.2016 4 z 5

Fajn oddechovka pro dny, kdy hloubání může jen uškodit. Taková ta slepičí polévka pro duši.

uzasnakajinka
12.01.2016 1 z 5

Je to kombinace vlastního deníčku a slohové práce druhého stupně, to vše zabaleno do výraziva červené knihovny. Nefungují dramatické postupy (v kostele při zkoušce svatby leží na lavici rajčata, a nikdo si do nich nesedne, pořád se ohlašují komplikace, které nepřicházejí, a tak), vtipu je pomálu a zajímaých postřehů o realitě angického venkova je tak na dvě kapitoly, ne na knihu. Škoda času na čtení.

R.E.M.
06.11.2015

Je mi líto, ale nepadla jsem si s dílem do oka. Vyprávění a zážitky mě nebavily, místo vtipu a zajímavostí víceméně jen nuda. Nedočtenou jsem odložila, Možná navždy.

Ivanule
30.10.2015 5 z 5

Další oddechová knížka od autorky:)Je tu popsán její začátek života v Anglii,její svatbě a co všechno kolem ní musela zařídit a o pořízení svého vysněného domu na venkově se svým manželem.Každý den jsem se těšila na večer,kdy půjdou kluci spát a já si budu moci zase přečíst několik stránek před spaním:)A rovnou se vrhnu na pokračování