Jak si neudělat z domova cirkus jako na Piccadilly

Jak si neudělat z domova cirkus jako na Piccadilly https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401011/mid_jak-si-neudelat-z-domova-cirkus-jak-dvz-401011.jpg 4 36 10

Anglické příhody série

< 7. díl

Volné pokračování knížky Jak nemít na pikniku o jeden sendvič míň zavede čtenáře opět do vísky Kingston, kam následovala Češka Hana svého anglického manžela. A jako vždy se zde i tentokrát budou dít věci, proti nimž se bude zdát londýnská rušná dopravní tepna Piccadilly Circus poklidným místem k nerušenému spočinutí. Zámecká paní Isolda se totiž i přes varování svého okolí rozhodne zřídit ve zděděném rodinném zámku převážně dívčí internátní školu, aby tak zachránila panství před finančním úpadkem. To však není jediný důvod, proč – jak se zdá – vzala harmonická atmosféra kingstonského života za své – Rusty se Speedym se totiž pustí do vylepšování svého obydlí, k čemuž ovšem přistupují více než originálním způsobem. Ve vesnici se mimoto objeví nový obyvatel, tajuplný cizinec, který místním, a zejména pak majiteli panského sídla Alistairovi O’Reillymu, připraví nečekané překvapení.... celý text

Dámaskloboukem
Dámaskloboukem
17.12.2023 2 z 5

Krásné české - Jak udělat z komára velblouda, by se tady dalo použit, jak napsat knihu o ničem. Příběh obsahuje zajímavé postřehy, třeba jak se jí klasicky anglicky vánoční puding a že i někteří rodilí Britové ho nemusí nebo anglické slavnostní vánoční menu.
K tomu pudingu - nadšeně jsem ho letos koupila, jako že konečně vyzkoušíme tu správnou vánoční chuť a bohužel jsem ho vyhodila ještě před tím, než jsem se v teto knize dočetla, ze ho mám zapálit a pak ještě čímsi, před konzumací, přelít.
Sdílím názor knižního Williama-nechutná mi to.
Nicméně dej je v teto knize nezajímavý, autorka se často opakuje. Potřebnou šťávu tomu nepřidal ani škandál v dívčí škole.
Co se povedlo na jedničku je zachytit auru běžného života na anglickém venkově. Každý správný ostrovan je neustále busy a tired. To je takový jejich národní kolorit. (Mohu potvrdit z vlastní zkušenosti.)
A opravdu se tam řeší stejné pytloviny, jak popisuje autorka. Takže jí musím dat za pravdu.
Trosku mám problém s jazykem, kterým je kniha psaná. Kvalitni česko-anglicky mišmaš.
U nás se peče Linecké cukroví žádné Linecké koláčky. A napsat - Pokud vezmou (sazenice rostlin) za své, ztratím svou tvář. Tak to neprohlasí našinec ani po bujarém Silvestru.

Hakl54
Hakl54
29.06.2021 5 z 5

Milé čtení, které vám přiblíží příjemnou formou život na anglickém venkově.

mcabr
mcabr
09.06.2021 5 z 5

Opět pěkné čtení o anglickém venkově.

Ivanule
Ivanule
13.03.2020 5 z 5

Autorka a její dílo opět nezklamalo,krásné,čtivé,tyto její příběhy mám ráda,ze života,těším se na další dílo

Radka2564
Radka2564
01.02.2020

Další dílo mé oblíbené autorky popisující život v Kingstonu

Koudyna
Koudyna
29.01.2020 5 z 5

Opět nezklamala....milé čtení.

alnahu
alnahu
27.12.2019 5 z 5

Moje oblíbená autorka mě potěšila,že se opět vrátila k psaní o životě v Kingstonu ,kam se odstěhovala se svým anglickým manželem Williamem.V knize nám opět přiblíží rušný život v této malé vesničce, seznámí nás se zdejšími obyvateli a jejich svéráznou anglickou náturou.Kniha u které si odpočinete je napsána svižně a s humorem a proto ji doporučuji k přečtení.

lenkaabooks
lenkaabooks
28.09.2019 4 z 5

Další z knih o životě na anglickém venkově. Je to milé vyprávění o svérázných obyvatelích Kingstonu, zámecké paní a jejím nápadu zřídit dívčí školu, což je "úplný škandál".

1amu
1amu
05.09.2019 4 z 5

Autorka, kdysi ředitelka velice úspěšného Knižního klubu se provdala skoro před 20-ti roky do Anglie. Bydlí a pracuje ve vší spokojenosti v malé vesničce poblíž Oxfordu (v knize jde o vesničku Kingston). Pohodové vyprávění zatím vyšlo v 6-ti knihách, tato poslední je sedmá.
Čtenáři, pokud vás obklopuje "blbá nálada" je četba těchto knih vhodným lékem. Přál bych si, abyste je-ji po přečtení zavřeli s úsměvem.

Marla
Marla
25.06.2019 5 z 5

Zvláštní, jak dobrodružný může být život v malinkaté vísce kdesi v Anglii, kam pořádně nejezdí ani autobus. Žádná z autorčiných knih o obyvatelích Kingstonu mě zatím nezklamala a i tuto jsem si zařadila do knihovny na místo s knihami, po kterých často sahám.