Anglické listí aneb Coolturní šok ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává se učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/347736/anglicke-listi-vTo-347736.jpg 3.8174
Žánr:
Fejetony, eseje, Literatura česká
Vydáno: (ekniha), Ikar (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (51)

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok

Přidat komentář
namornice
29. července

Volné odpoledne, Anglické listí a má sbírka Earl Greyů. Jako bývalá au-pair jsem si sama zavzpomínala na všechny ty ostrovní zvyklosti, tradice a srandy. Dobře a humorně napsaná knížka. Určitě si přečtu i pokračování.

JointlieKat94
22. července

Já vlastně ani nevím, proč jsem si knihu kupovala. K Británii ani Londýnu mě to moc netáhne, no ale pustila jsem se do ní.

Začátek jako dobrý. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. O anglickém čaji o páté a tak. Byli tam kapitoly, které mě ale opravdu nezajímaly. Porod. Svatba. Pár kapitol jsem ani nečetla, jen začátek..

Zkusím knihu druhou a uvidím. Asi je ale pošlu dál.

SuperSojka
15. července

Musím říct, že mám neskonalý respekt k někomu, kdo se přestěhuje do cizí země a začne tam v tom cizím jazyce učit děti na základní škole. Příjemná kniha ke čtení, která v několika krátkých kapitolách celkem výstižně zachycuje britskou mentalitu a reálie.

Jitka6
30. května

Milá kniha od milé autorky

Bauriska
24. května

Mám moc ráda Anglii ( jak originální, že), ale když jsem narazila na tuto knížku, neměla jsem od ní bůhví jak velké očekávání. Ale velmi mile mě překvapila, bavila jsem se. Bylo moc zajímavé číst si ty obyčejné věci. Navíc velmi pěkně rozdělené kapitoly.

Abia
01. května

Nesmírně vtipné - no to je trochu nadnesené. Já bych řekla úsměvné. Kniha vyplnila chvilku mezi dočtením knih a naložením další várky v knihovně. Něco nového jsem se dověděla o Anglii a pošlu jí dál.

Schamila
27. dubna

Bylo moc fajn - poznat anglické zvyklosti - podmínky, jídlo, tradice - zase z jiného pohledu, tak trochu opravdovějšího, když to někdo zažije, než když na to vše chce jen nalákat. Překvapivé, jsem ráda, že doma jsem tu v Česku!!!!!!!!!

Irsaf
22. dubna

Kniha me bavila.

Štítky

Anglie humor

Autor a jeho další knihy

Alena Damijo
česká, 1979

Podobné knihy

Kniha Anglické listí aneb Coolturní šok je:

v Právě čtených4x
v Přečtených227x
v Čtenářské výzvě54x
v Doporučených13x
v Knihotéce67x
v Chystám se číst162x
v Chci si koupit27x
v dalších seznamech1x