Anglické listí aneb Coolturní šok

Anglické listí aneb Coolturní šok https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/346315/mid_anglicke-listi-aneb-coolturni-sok-aNt-346315.jpg 4 304 90

Hlavní hrdinka odjíždí pracovat jako au pair do Londýna a už tam zůstane. Ve svých fejetonech popisuje svůj každodenní život v cizím prostředí. Mění rodiny, kde hlídá, najde si přítele, vdá se, přichází děti, stěhování. Nakonec se autorka stává učitelkou na plný úvazek… Vše je prošpikováno nesmírně vtipným komentováním britského způsobu života a zvyků od pití čaje po úctu, které se těší bájný tenisový Wimbledon. S úctou i rebelským stěžováním, autorčin styl připomíná Roberta Fulghuma.... celý text

Sixao
16.08.2020 3 z 5

Odpočinková kniha, pár zajímavých postřehů, psáno vtipně a s nadsázkou, ale ve skutečnosti mi jen utvrdila názor, že v Británii není o co stát. Jejich způsob stravování, zdravotnictví, školství atd. Jako au-pair jsem také nikdy netoužila pracovat. Nezapomenu na dotaz pana profesera v hodině angličtiny někdy v průběhu studia na střední škole, "Miss XY, zvažujete po škole působit jako au-pair?" Hleděla jsem na něho vyděšeně, protože na takovouto otázku jsem nebyla vůbec připravená. Přiznám se, že jsem měla úplně jiné představy o rozvíjení své zajista "slibné" kariéry než zdokonalovat si angličtinu při hlídání britských potomků a zaplňování mezery na trhu v levných uklízecích službách. Navíc jsem v té době neměla k malým dětem žádný vztah. Nicméně jsem se v tu chvíli neubránila provinilému pocitu, že dělám zásadní životní chybu. O zkušenostech odvážných Češek, které se do Anglie vydaly, bych si na druhou stranu přečetla ráda a víc podrobně. Tady je to zmíněno jen okrajově.

lenkaabooks
12.08.2020 3 z 5

Jen takové úryvky ze života Češky vdané v Londýně. Čekala jsem více o zkušenostech jako au pair, bylo to zmíněno jen zpočátku, pak hned děti a manželství. Pár poznatků bylo hodně zajímavých, párkrát mi paní Damijo přišla poněkud vševědoucí. Jako rychlé odpočinkové čtení, ano.

SimčaS.
10.08.2020 3 z 5

Super knížka, velmi vtipně napsaná. Zejména pro nás, co jsme nikdy v Anglii nebyli hodně nových informací...

Blahorodi
09.08.2020 2 z 5

Autorce přeji jen to dobré, přece jen fandím našinci, který se vydal do „velkého“ světa. S knihou je to horší, byť chápu, že každý nemůže být Karel Kyncl. Polemizoval bych s tím, že jde o knihu fejetonů, ale to je možná nálepka vydavatele, o kterou autorka nemusela stát. Na pár místech jsem se zasmál, něco málo jsem se i dozvěděl (že má v angličtině čtení slov / výslovnost nějaká pravidla, mně překvapilo stejně jakou autorku), celkově mi texty přišly relativně jednoduché, někdy až, omlouvám se, plytké a „pointy“ spíše nucené.

Renatka11
24.07.2020 2 z 5

Nedočteno... Snažím se dávat knížkám šanci, i když mě hned neosloví, ale když jsem se u téhle pronudila do 47. stránky, nemělo pro mě smysl pokračovat. Jednu hvězdičku dávám za kapitolu o svatbě, která mě i bavila.

astra3
27.06.2020 2 z 5

Kniha mě nijak zvlášť neoslovila.

Allla9
20.05.2020 3 z 5

S humorem podaný život v Británii.

Ťapulka
18.05.2020 4 z 5

Kniha mě těšila, fejetony přinášejí úsměv na tvář, spoustu zajímavých informací a postřehů. Bohužel ke konci knihy jsem se nemohla zbavit pocitu, že je ten humor už trošku křečovitý, pořád na stejné vlně a že autorka je až přechytralá. Čtení by bylo lepší dávkovat asi po menším množství fejetonů čtených na jedno otevření knihy. I tak si ale půjčím a počtu Mé anglické sezony...

Bája89
04.05.2020 3 z 5

Jako zapřisáhlý anglofil a milovník Londýna jsem si tohle čajové čtení nemohla nechat ujít. Kniha je plná svěžího a laskavého humoru.

nik077
10.03.2020 5 z 5

Kniha mě bavila... vtipně napsaná.

Bezkyne9
24.02.2020 4 z 5

S nekterymi nize zminenymi vyhradami souhlasim, ale presto byla kniha prijemnym poctenim, libil se mi autorcin zapal a optimismus. Osobne to pro me bylo predevsim krasne sentimentalni zavzpominani na vlastni kousek zivota straveny v UK :)

hapac
18.02.2020 4 z 5

Pohodové čtení, zvláště pak pro milovníky všeho anglického. Až si budu chtít zase oddechnout při čtení, tak další kniha této autorky bude pro mne dobrá volba.

Analady
09.02.2020 2 z 5

Autorka působí jako pohodářka, píše dobře, ale samotná kniha je celkem o ničem. Mnohem lepší by bylo, kdyby šlo o příběh, ne o sbírku celkem nic neříkajících fejetonů. Čekala jsem, že autorka bude popisovat svůj život au-pair a cizinky v Anglii. O svých zážitcích, kdy pracovala jako au-pair, se však zmíní jen velice okrajově.

VeronikaZ
01.02.2020 3 z 5

Ze začátku jsem knížku četla s nostalgií, druhá polovina učitelských zkušeností a reálií britských svátků byla slabší. Asi nejvíc se mi líbilo shrnutí v poslední kapitole.

Clara del Valle
10.01.2020 2 z 5

Toho "humoru" bylo nějak moc. Snaha být vtipná za každou cenu vyznívá z mého pohledu křečovitě až trapně. Velmi by mě bavil popis života v UK a Londýně zaměřený na odlišnosti oproti naší mentalitě, bohužel ne touto formou. Zklamání.

bábuška
28.12.2019 3 z 5

Opravdu jsem se pobavila, kniha je psána humorným tónem, i když autorka někdy zažívala krušné chvilky. Úřední šiml, doprava a j. je někdy možná horší než u nás doma. Přesvědčila jsem se o tom rovněž přímo v mé rodině. Krásné, odpočinkové čtení.

Weeruschka
20.11.2019 5 z 5

vtipná kniha

Lofda
05.11.2019 4 z 5

Dočteno.. Mám trochu rozruplné pocity, tu 4.* přidávám za poslední kapitolu. Přesně to jak autorka píše, že dlouho nevěděla, kde je vlastně doma, tak takový pocit jsem měla já z jejího vyprávění. Vyprávění o Británii rozhodně zajímavé, opět jsem se hodně dozvěděla a pobavila, ale nějak jsem se při ohlédnutích sem do Čech neuměla s jejími názory úplně sžít. Druhá její knížka (tu já četla jako první) mě bavila přeci jen o něco víc. Jo a poznámka na závěr, docela mě "ranilo", když jsem se dočetla v kapitole "Boj o školní lavici", že chodila na starou i novou školu?! To já, jako pravověrný "starák", ABSOLUTNĚ NECHÁPU ;-)

LucySmile
02.11.2019 3 z 5

Velmi vtipná a krásná kniha. Ze začátku mě velmi bavila, později už méně. Miluju Anglii a jsem ráda za tuto knihu.

namornice
29.07.2019 4 z 5

Volné odpoledne, Anglické listí a má sbírka Earl Greyů. Jako bývalá au-pair jsem si sama zavzpomínala na všechny ty ostrovní zvyklosti, tradice a srandy. Dobře a humorně napsaná knížka. Určitě si přečtu i pokračování.