Anglické absurdní divadlo: Jednosměrné kyvadlo / Bezva finta / Narozeniny / Návrat domů https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97300/bmid_anglicke-absurdni-divadlo-mZA-97300.jpg 4 24 2

Jednosměrné kyvadlo / N. F. Simpson -- Bezva finta / Ann Jellicoe -- Narozeniny / Harold Pinter -- Návrat domů / Harold Pinter. Čtyři hry tří anglických autorů, které mají ve společném vydání sloužit jako příspěvek systematického poznání absurdního divadla, zvaného též černé divadlo, také černé drama. resp. antidrama. Jde většinou o grotesky krutosti s paradoxní logikou, jejichž „zdravý smysl je v nesmyslu“. Doslov František Vrba.... celý text

Lykos
03.11.2018 5 z 5

Jak popsat dílo, které se řadí k absurdnímu divadlu? Jen snad tolik, že v jistém momentě mě opravdu začala jímat hrůza. Velmi sugestivní, ač děj vyprávět nelze.

Schullerka
07.05.2017 4 z 5

Tahle divadelní hra mě bavila, i když vlastně nevím proč. Bylo to matoucí, jakoby nedotažené, i když úmyslně. Bylo to děsivé a napínavé, i když to byla narozeninová party. Postavy divné a hloupé, ale zároveň zajímavé... Prostě mě to bavilo, ale nevím proč. :D

Autoři knihy

Harold Pinter
anglická, 1930 - 2008
Ann Jellicoe
anglická, 1927
Norman Frederick Simpson
anglická, 1919 - 2011

Kniha Anglické absurdní divadlo: Jednosměrné kyvadlo / Bezva finta / Narozeniny / Návrat domů je v