Angličan v Česku aneb Czech Me Out

Angličan v Česku aneb Czech Me Out https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421736/bmid_anglican-v-cesku-aneb-cech-me-out-2WA-421736.jpg 3 123 35

Když přijede Čech do Velké Británie, má oči navrch hlavy a nestačí se divit. A co teprve, když přijede Angličan do České republiky. Alena Damijo popisuje ve svých laskavých fejetonech s vtipem a nadhledem veškerá úskalí, která na návštěvníky z britských ostrovů číhají poté, co vystoupí z letadla v našem hlavním městě – ať už jde o vepřo knedlo zelo, nebo návštěvu typické české domácnosti.... celý text

Ophelie
02.04.2020 4 z 5

Knihu jsem četla kvůli výzvě a moc mile mě překvapila! Myslela jsem si, že to bude nudné a “protrpěné” čtení a ejhle - vůbec ne! :) Četbu jsem si parádně užila, je to oddechové, zábavné i poučné dílo. Často jsem se i nahlas zasmála, autorka knihy je mi hodně sympatická. Skvělá knížka, kterou bych doporučila k přečtení nejen turistům, ale i Čechům!

Ťapulka
18.03.2020 4 z 5

Krásné pohodové počteníčko, které nám ukáže zajímavosti a zvyklosti našeho národa očima cizinců. Hodně mě bavily přepisy českých slov do výslovnosti pro Angličany.
Takže vlastně: Kraasnai pohodovai potchtenyeetchko, kterai naam ukaazhe zayeemuvostyi a zviklostyi nusheho naarodu otchimu tzizintzoo :-)

Bauriska
11.03.2020 5 z 5

Parádní :) Tohle čtení mě bavilo od začátku do konce. Byť určeno angličanovi, aby lépe poznal naši zemi, i já si v tom našla své. Ať už pár nově nabytých vědomostí, nebo chvilky příjemné nostalgie. Pobavila jsem se nad naším národem a dozvěděla se mnoho nového o národu anglickém. A to vše s vtipem a nadsázkou.

A proboha, jsem jediná, kdo má teď chuť vyzkoušet borůvky v rohlíku nebo pořádně očesnekovanou topinku se silnou vrstvou medu?

Cinik
04.03.2020 3 z 5

Kniha je primárně určena Angličanům a ne Čechům, což její cenu pro českého čtenáře poněkud snižuje. I tak není ztrátou času si ji přečíst.

SimiGSXR
03.03.2020 4 z 5

Ten kdo vymyslel Čtenářskou výzvu, by měl dostat nějakou cenu. Třeba Nobelovku :-D. Já se díky výzvě dostanu k takovým zázrakům. Normálně bych o takovou knihu možná nezavadila ani pohledem, dokonce ještě když jsem ji otvírala, jsem si říkala: To zas bude nějaká blbost. Ale ona není! Už dlouho mě knížka nepobavila tak, jako tahle. Vtipné shrnutí toho co my Češi děláme, co máme rádi a čím se vyznačujeme. Hned jsem knížku musela půjčit mamce (což se často nestává, vzhledem k našemu rozdílnému vkusu) a věřím, že se taky zasměje nad pasážemi o kaprovi nebo elektrice. Rozhodně si přečtu další výtvory téhle autorky. Docela se na ně těším.

Hathor89
20.02.2020 5 z 5

Cizinec se dozví něco o nás, Češích. Já se dozvím, co může zaujmout cizince, když přijede do Čech. Byly části, u kterých jsem se od srdce smála. Hlavně když byla řeč o klasickém českém humoru a filmových klasikách, měla jsem sto chutí si ty filmy a divadelní hry hned pustit. Nebo popis našich stravovacích zvyklostí, kdy i v létě pojídáme českou klasiku, ve vedrech, kdy se doporučuje středomořská strava. Skvělá knížka ke kafíčku, nedělní buchtě a odpočinku.

Wladimirski
18.02.2020 odpad!

Velké zklamání. Podle anotace jsem čekal vtipnou a zábavnou knihu. Realita ale jiná. Předně mi to přijde jako kniha, kterou autorka napsala, aby nějakou napsala. Jelikož je vydaná v češtině, čekal jsem vtip, nápadité komentáře a postřehy, zábavné formulace atd, zkrátka texty, které osloví českého čtenáře. Je to ale obyčejný soupis obecně známých věcí bez jakékoli přidané hodnoty, trochu s egoistickým podtextem autorky. Myslím, že to ani jako průvodce v UK nevydají. V mnohém se to totiž od názvu odchyluje.

Mufka
17.02.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla na cestách právě v Praze, četla se rychle a dobře. Pobavila jsem se, v některých pasážích dojala, některé mě dostaly svou přesností a jiné vidím jinak, ale to už tak bývá. Za mě super :-)

kape97
06.02.2020 4 z 5

Vtipné, kvalitní čtení. Některé části byly méně zajímavé jiné více, někdy mi přišly popisy české nátury naprosto sednoucí, jindy ale ne úplně pravdivé. Na odpočinek skvělé čtení s vtipem :)

Hebrey
29.01.2020 5 z 5

Mám jednu skvělou kamarádku a ta mě má tak ráda, že vždycky jednou za čas napíše knížku, která se mi hodí ke kafi a ještě se náhodou trefí do některého z témat čtenářské výzvy. Navíc se žádnou z těch knížek není nuda a člověk se u ní upřímně zasměje. ;)

Mishell14
12.01.2020 3 z 5

Pro mne, nejslabší díl z celé této série. Nejspíš proto, že jsem prostě Češka. Kdybych byla Angličan a klidně i jiné národnosti, určitě bych tuhle knihu ocenila mnohem víc, protože vtip této knize opět nechybí. :)

JosefW
05.01.2020 3 z 5

K téhle knížce jsem se dostal náhodou. Řekl jsem si, že když už leží doma na stole, tak proč ji nepřečíst.
Povídání bylo v některých kapitolách zajímavější více, někdy méně. Myslím, že nebudu ta zcela správná skupina, pro níž byla tahle kniha určena, ale to neznamená, že bych nebavil. Příjemné nenáročné čtení na odpočinek.

akinomV
03.12.2019 5 z 5

Tak tyto knížky prostě hltám a neskutečně se řehtám. Nevím, zda je to stejným věkem a rodinným zázemím, ale občas mi přijde, jako by autorka žila u nás doma. Manžela mám tedy čecha (ačkoliv jsme se poznali v Anglii...), ale jinak se ve všem tak trošku vidím. Takže jsem skočila i po této novince a opět jsem se nezklamala. Smích od začátku do konce a fakt jsem si to užila. Moc díky!

mariva
26.11.2019 5 z 5

Autorka s humorem seznamuje cizince s nejběžnějšími rozdíly mezi námi a jimi, se situacemi, které je mohou při návštěvě naší republiky překvapit. Pro ten účel by měla být kniha v angličtině, ale i Čech se nad ní pobaví.

Jack333
16.11.2019 5 z 5

Pro mě osobně kniha, která shrnuje to, co je pro nás typické, co se k nám pojí a co třeba k nám vlastně vůbec nepatří. Dost jsem se zasmál a hlavně zavzpomínal na to, jak snadno člověk či národ může získat nálepku. Díky, Aleno!