Angelologie

Angelologie https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46891/bmid_angelologie-65a6c8fe64819.jpg 4 206 36

Angelologie série

Andělé a lidé kdysi zplodili potomky – a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče. Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů. Jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje... celý text

Literatura světová Horory Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Angelology , 2010

vivitv
24.06.2013 3 z 5

Celkom pekné čítanie, na začiatku vďaka rozsiahlym opisom zdĺhavé. Dej je zaujímavý a dobre prepracovaný. Záver má rýchly spád a koniec je viac ako prekvapivý. Aj keď ide o fantasy, kniha je písaná štýlom literatúry faktu, čo môže pôsobiť ťažkopádne, ale tiež vyvolať predstavy o tisícročnom boji nefilimov a angelológov, ktorý prebieha pred našimi očami. Hlavná hrdinka Evangelina je vykreslená slabo a pôsobí tak naivne, že som si k nej nevedela nájsť cestu. Na druhej strane, charakter a fyzický vzhľad nefilimov vo mne vyvolal až mrazenie... Negatívom slovenskej verzie knihy je veľké množstvo chýb!!!

pecka02
09.06.2013 3 z 5

sem z ní trochu na rozpacích...na jednu stranu mě bavila, na druhou ale nedokázala zaujmout tak, abych si pořídila další díl...četla se dobře, děj byl zajímavý, jen konec měl asi trochu rychlý spád...

makhushka
15.05.2013 4 z 5

Tak pro všechny, kdo už tak dlouho čekají na pokračování......http://www.danielletrussoni.org/
Právě vyšlo v originále, tak doufejme, že se dočkáme překladu :)

elusha3
06.05.2013 4 z 5

Velice zajímavá knížka, poutavý a napínavý příběh s nečekanými zvraty, to mám ráda :) Ale i přesto jak už tu zaznělo, je to složitější dílo, trvalo mi skoro rok než jsem se jím prokousala i přesto že se mi líbilo... Na složitosti není nic špatného, ale ne každý tomu může přijít na chuť :) Jediný důvod proč jsem nedala všech pět hvězdiček je ten, že místy byl příběh utahaný, zdlouhavý... člověku se u toho chvílema zavíraly oči. Ale doporučila bych ji, je to zajímavé čtení :)

Valentine
24.03.2013 4 z 5

Trvalo mi dva roky a celkem čtyři "začínání znovu" než jsem se knihou prokousala. Avšak nyní nelituju. Je skvělá, za polovinou se báječně rozjede a nečekaně překvapí. Jen doufám, že se co nejdříve dočkáme nějakého pokračování - na konci je to useknutné až hanba!

pikilo
27.11.2012 4 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Vím že si pár lidí stěžuje na to že, je to těžké čtení ale ježišku aspoň se něčemu novému naučíte a vůbec vám to neuškodí. Prostě zbožňuji anděli až už se chovají jako buzíci nebo jako velký sv*ně.

tygrilady
28.10.2012 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a těším se na další díl,četla se jedním dechem !

Desireus
26.09.2012 2 z 5

Strašně naivně psaná kniha. Musím uznat, že autorka měla příběh velmi dobře historicky podložený a propracovaný - ale to bylo asi tak vše. Spousta pasáží knhy by unudila snad i vášnivého angelologa, když příběh přešel do akčnějšího vyprávění, tak si člověk říkal, zda to autorka myslí vážně, protože popis těch scén byl mimo realitu - hrdinové z toho vždy vyvázli úplně nesmyslně, nepřátelé jim vždy dovolili si dělat a dostat, co chtěli, i když jich bylo více, byli silnější, měli převahu, ale prostě najednou to bylo takto a čtenář byl tak trochu za vola. Pokud se někdo tuto knihu rozhodne číst, tak bude mít hodně problémů ji vůbec dokončit a pokud ji dočte, nevím zda bude mít pocit, že to stále za to.

Lucije
16.08.2012 5 z 5

Knížka je naprosto úžasná. Naprosto originální. Sice občas těžší načtení, což je způsobeno zhutnělým nálevem odbornějších informací, ale fakt to stojí za to. A navíc závěr je poměrně dost překvapující. Už se těším na druhý díl.

ghost09
22.07.2012 5 z 5

Kniha parádní. Četl jsem ji tak půl roku zpět a vzpomínam že byla velice dobrá. Už delší dobu čekám na pokračování (Angeopolis). Tak uvidíme kdy to přijde.

trynitrix
28.02.2012 5 z 5

Hodně sem dávala na komentáře jak se jim knížka nelíbila atd. proto mi začátek trval dlouho než jsem to překousla a jsem ráda že jsem knihu neodložila, příběh byl skvělí i když bych knihu podruhé nečetla nemůžu jinak než chválit i když některé pasáže byli hodně rozsáhlé nudné a něčemu jsem i nerozuměla tak i přesto mě příběh pohltil i když myslím že konec bych si představovala jinak jsem zvědavá na další díl.Upozorňuji je to tak trošku těžší četba a hodně se musí u toho přemýšlet ale jinak fajne ale to už je jen můj názor.

Eneo
02.01.2012 5 z 5

Příběh je hodně promyšlený a je na něm vidět, že ho nepsala mamina z nudy na mateřské. Místy mě dokonce lákalo otevřít si všechny ty teologické spisy. Neustále jsem měnila celkový pohled na jednotlivé postavy a nevěděla, na čí stranu se přiklonit. Co se mi ale naopak moc nelíbilo, byl konec knížky, který mi přijde až moc vyfantastikovaný. Nu, uvidíme, co nás čeká v pokračování.

makhushka
29.08.2011 4 z 5

Taky se přidávám k pozitivním ohlasům. Krásně napsaný příběh s dokonalou zápletkou kde andělé jsou ti zlí a lidé dobří, což v dnešní době není moc obvyklé:)
Člověk se opravdu nad tím pozastaví a zamyslí se: "Toho člověka znám..."
Konec mě sice moc nenadchl, doufala jsem že na tom Evangeline zkončí lépe....ale v každém případě úžasné počtení a už se těším na další pokračování.

domknoll
18.06.2011 5 z 5

Kniha byla báječná. Nakonci to ve mě vyvolalo pocit "nejsou náhodou mezi námi?" Četla se perfektně. Nemohu se dočkat dalšího dílu. Nemohu než doporučit

barvinek_2009
01.06.2011 5 z 5

Moc se mi líbila..četla jsem ji jedním dechem.Není to úplně jednoduché čtení.člověk musí místy přemýšlet.Vyhledala jsem si různé odkazy na internetu..Genesis,Henochův apokryf..vše o čem se Angelologie zminuje.Když už nic jiného,mám o čem přemýšlet.A jak psala Petanka-třeba jsou vážně mezi námi.Všem vřele doporučuji:-)

Peťanka
09.05.2011 5 z 5

Vážně se povedla, je to krásný příběh, který Vás chytí a nepustí. Konečně trošku změna od všech těch upírů. Andělé, kteří jsou zde popisováni jako krásná leč krutá stvoření mě vážně uchvátili a občas jsem si říkala, jestli vážně třeba nejsou mezi námi. Těším se na další díl - Angelopolis. A vy, kteří stále váháte, přečtěte si ji, vřele doporučuji :)

andělé

Danielle Trussoni