Angelika, markýza andělů. 1. díl

Angelika, markýza andělů. 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3851/bmid_angelika-markyza-andelu-1-dil-1SO-3851.jpg 4 154 29

Angelika - L'Intégrale série

Vlivem svévolného přepracovávání ze strany vydavatelů vychází od roku 2006 nezkrácená, přepracovaná verze tzv. L'Intégrale. V České republice vydalo prvních pět dílů nakladatelství Fragment. Historický dobrodružný román o bouřlivém životě mladé a nespoutané šlechtičny na pozadí dramatických událostí Francie 17. století. Po takřka idylicky prožitém dětství na zámku Monteloupu a dospívání v klášteře se Angelika vrací do rodného domu. Otec jí oznamuje, že ho o její ruku požádal bohatý hrabě de Peyrac. Pro Angeliku se tak definitivně uzavírá jedna etapa jejího života…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fragment (ČR)

Angelique marquise Angels , 1956

Eidalon
10.01.2015 3 z 5

Ano, kdo by neznal filmovou sérii krásné a nezkrotné Angeliky, ženy inteligentní, vzdělané a krásné, bojovnice se srdcem plné lásky, ženy pro niž na plátně umíralo spousta mužů, která natočena v šedesátých letech plnila kina celého světa a stává se nedílnou součástí televizního vysílání té či oné stanice minimálně 2 – 3 krát do roka.

Viděl jsem tu sérii nesčetněkrát a přesto pokud se zadívám, stále u filmů zůstávám a nepřepínám jinam, i když repliky dialogů mohu již napovídat. Který z filmů si může toto právo osvojovat, no ano jsou, ale moc jich taky není.

Filmy ale nevznikly z ničeho – série knih Anne a Serge Golonových vznikaly v padesátých létech a postupně přibývala nová a nová dobrodružství. Určitě více děje, než obsahuje ona pětidílná filmová sága.

Vánoce jsou svátky odpočinku a rozjímání, tak jsem si dopřál trochu romantického čtení (na rozdíl od filmů prvního) a začetl se do příběhů krásné a nezkrotné Angeliky. Dal jsem dvě knihy z oněch jedenácti a vyčistil si hlavu od denních trablů.

Milé, uklidňující, romantické čtení o době a životě v jiných reáliích na pozadí historických událostí.

Angelika není žádná velká literatura, ale potěší nejen romantické duše. Někdy si takovou očistu můžeme dovolit, i když všech jedenáct dílů asi nedám.

Ale Angelika to je i symbol jedné doby, jednoho desetiletí let šedesátých, které zaujímá v dějinách zajímavé místo . . .

Rendolet
02.09.2014 5 z 5

Taky jedna z klasik, kterou jsem si nemohla nechat ujít :) Přečtena celá série a vřele doporučuji.

ritz
22.07.2014 4 z 5

Angeliku jsme snad v jistém věku přečetly všechny a všechny jsme chtěly být jako ona. A to dobrodružství, co zažila a ty lásky, které prožila....

Tess.96
16.12.2013 4 z 5

Říkám si, že každé děvče by se chtělo podobat Angelice nejen zevnějškem, ale i osobností. Anne Golon stvořila ideál ženy. Alespoň takhle to na mě působilo, když jsem to četla. V téhle knize se mi líbilo vyprávění jejího dětství, přála bych si mít takové krásné dětství prožité v přírodě a samozřejmě i s čarodějnicí Meluzínou. Chvílemi mě kniha přestala bavit (a pár stránek jsem někde i přeskočila). Přemýšlela jsem, že prvním dílem už skončím, ale konec knihy mě nadchl, tak, že si musím přečíst i ten druhý. :)

rapley
02.09.2013 5 z 5

I když jsem již knihy o Angelice četla,ráda se k ním vracím.Co se týče filmového zpracování,i když se mi taky velice líbilo,ale z knihou se to nedá srovnat.

bookcase
19.08.2013 4 z 5

No jo, filmové dětství....tak jsem chtěla vědět, jaké je to knižně. Lepší, barvitější.

Chemiczka
13.05.2013 5 z 5

Vzpomínka na dětství, kdy jsem pokaždé když jsem byla nemocná (spropadená angína) koukala u rodičů v obývacím pokoji na všechny díly Angeliky a říkala jsem si jak to byla krásná doba.
Knihy jsem s nadšením začala kupovat s tím, že dočkáme vydání všech dílů francouzského originálu (na což se Fragment po pár dílech "vykašlal" :-/). Samozřejmě jsem ji přečetla jedním dechem, je skvělým doplňkem filmových příběhu.
Mnohem více jsem ocenila fakt, že psána na základě historických podkladů té doby (tudíž popis jak se žilo, co se jedlo, nosilo atd. vychází z reálu).

nikytinek
02.04.2013 5 z 5

Uffff...musím přiznat že po přečtení této knihy jsem o něco bohatší o příběhu Angeliky jako malinkého děvčátka,který ve filmu není vubec zaznamenán.A taky to že se mi už tolik nezamlouvá filmová podoba.Ráda se k Angelice zase vrátím,je to příjemné odpočinkové počtení. :-)

pikilo
22.12.2012 3 z 5

Nevím proč v anotaci píší, že Angelika měla šťastné dětství. Protože několikanásobný pokus o znásilnění, žití v chudobě, neustálý výsměch výše postavených lidí a býti svědkem vražd a znásilnění mi moc happy nepříjde.