Angelika - Cesta naděje

Angelika - Cesta naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102095/bmid_angelika-cesta-nadeje-cjp-102095.jpg 4 54 2

Angelika série

Další díl o krásné hraběnce de Peyrac sleduje její osudy poté, co svým šarmem, odvahou a s podporou lásky k svému manželovi zvítězila nad všemi nástrahami kanadského město Quebeku a dostalo se jí zadostiučinění za minulé křivdy v podobě milosti z rukou francouzského krále Ludvíka XIV. Trpké vzpomínky na minulá nebezpečí jsou potlačeny novým mateřstvím - to také znovu stvrzuje manželské pouto.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Československý spisovatel

Angélique - La route de l'espoir , 1989

Pavlína2019
26.10.2022 3 z 5

Tak - mám dočten poslední díl série, sehnala jsem ho až nyní, po mnoha letech jsem opět četla tyto příběhy.

Je k neuvěření, jak dobře historicky propracované jsou.
Na mě občas až moc podrobně.

I po letech jsem si ale uvedené postavy vybavila.

Je to krásná série.
Připadá mi velmi odlišná od filmových dílů - podle nichž je nutně posouzena jako červená knihovna, což je úplně jinak.
Velice se mi líbí popisy krajiny, způsob přežití v divočině, dobrodružnost (ačkoli v tomto díle se toho dělo méně) - to by nikdo podle filmů nečekal.

Ale ve filmu zase vidíme konkrétněji tváře... :-)
Což jindy vůbec nevyhledávám, ale tady ano. A za mě - M. Mercierová - je nejkrásnější herečka všech dob.

Moc hezké knihy!

Leona91
18.09.2021

Knihu jsem si přečetla s odstupem času od ostatních. Upřímně si myslím, že je to nejslabší kniha celé série. Kdybych si ji nepřečetla, tak se vlastně nic nestane protože neměla na děj žádný vliv. Děj téměř žádný, jediné co kladně hodnotím je dopis od Florimonda.

Autoři knihy

Simone Changeux