Angelika a ďáblice 1

Angelika a ďáblice 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102239/angelika-a-dablice-1-102239.jpg 4 39 6

Angelika série

Další díl cyklu zastihne mladou ženu ve chvíli, kdy opouští tíživou atmosféru Gouldsbora v naději, že unikne vlivu démonické vévodkyně. To pro ni ovšem znamená počátek putování podél břehů Francouzského zálivu, během něhož kdosi neznámý usiluje o její život.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Český spisovatel

Angélique et la Démone , 1972

Lole
27.03.2023 5 z 5

Knihy o Ďáblici mě v minulosti velmi bavili, po druhé čtení sice nebylo tak záživné nicméně mě tato kniha stále baví. Především ten popis malé osady a atmosféry v ní a náznaky toho co se děje ve Francii. :)

Richie1
12.07.2021 3 z 5

První část tohoto dílu pro mě nebyla tak čtivá. Příliš se toho neděje a pletichy Ambroisine teprve postupně vycházejí na povrch všech událostí. Ale dá se tušit, že Angelika bude brzo obětí temných piklů, které se okolo ní stále častěji objevují. 60%

m_martina
05.11.2020 5 z 5

Z knih, které přesahují filmová zpracování Angeličiných dobrodružství, se mi tato líbila nejvíc. Je zase hodně napínavá a má zajímavou zápletku, podobně jako první díly.

Leona91
05.09.2019 3 z 5

První díl ďáblice je pro mě asi nejvíce nudná kniha z celé série. Vlastně se tam nic moc neděje a děj se zbytečně táhne. Dle mého názoru měla být kniha pouze jedna a značně bych prvotní část osekala, i když chápu že autorka potřebovala prvně ďáblíci vykreslit pozitivně. Přečetla jsem jí dvakrát a myslím, že se ke knize už nevrátím.

kjama
03.08.2017 3 z 5

Dobrej stalking :)

tatjana1737
25.05.2017 3 z 5

!!! POZOR SPOILERY !!!

První svazek hodnotím vyšším hodnocením, protože Ambroisine ještě zcela neodkryla karty a nezačala se chovat jako blázen. Na tomto díle mi vadilo hlavně to, jak Angelika místy jednala nelogicky, nenaslouchala intuici, opomíjela podstatné informace, které měl čtenář (už jen podobenství o příjezdu na jednorožci bylo do očí bijící), natož náznaky sdělované jinými postavami, a pokaždé jednala jinak, než jak by po ní manžel chtěl. Hlavně na konci, kdy se rozhodla odplout do Port Royalu poté, co se již několikrát napálila na údajně ověřené zprávy o pohybu manžela, které se ukázaly jen manipulací, jak ji dostat někam od něj.

Nicméně v prvním svazku atmosféra příjemně houstne, tenata kolem Angeliky se ovíjejí stále pevněji a děj graduje a je napínavý. Škoda jen nelogičností v chování postav - čtenáři je od počátku známo, kdo je pachatelem všech škod a diví se, že s tím hrdinové nic nedělají.

Autoři knihy

Anne Golon (p)