Andulka a její chov

Andulka a její chov https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171997/bmid_andulka-a-jeji-chov-4Oa-171997.jpg 4 2 1

Rady, jak tyto exotické ptáky ošetřovat, krmit a jak jim postavit voliéry. Doplněno barevnými obrázky mnoha plemen.

Kory98
14.04.2021 4 z 5

Velice pěkná publikace o chovu andulek. Sama jsem jich měla jen pár v kleci a nemnožili jsme je, přesto jsem zde našla hodně dobrých rad. Ale můj soused začal coby chovatel amatér a dnes se i díky spoustě informací a "návodů" z této knihy, kterou jsem mu půjčila, vypracoval v úspěšného chovatele. Kniha provází čtenáře přes historické údaje o výskytu a chování andulek ve volné přírodě, přes jejich domestikaci, návody na krmení, chov ve vnitřních i venkovních prostorách našich obydlí, rady pro založení chovu - zahnízdění, vývoj mláďat. Dále se zaměřuje na barevné varianty těchto ptáků - dědičnost a dokonce i jejich hodnocení při výstavách a soutěžích. Pravdou je, že v dnešní době už jsou asi pravidla na soutěžích trochu jiná, ale základy určitě zůstaly stejné. Publikace je doplněna řadou barevných kreseb i náčrtů a schémat. Zájemcům o chov určitě doporučuji, ale dnes k sehnání už asi jenom v knihovnách nebo antikvariátech.

andulka vlnkovaná chov ptactva

1979  92%Chováme andulky
1971  85%Kapesní atlas cizokrajných ptáků
1988  76%Andulky
1973  80%Andulka a její chov
1977  100%Cizokrajní ptáci na zahradě

Kniha Andulka a její chov je v