Andrej Hlinka

nehodnoceno
Andrej Hlinka https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203966/bmid_andrej-hlinka-sSY-203966.jpg 0 0 1

Osobnosť, o ktorej sa za posledných štyridsať rokov buď mlčalo, alebo hovorili nepravdy či polopravdy. Hlinku možno hodnotiť z rôznych hľadísk rôzne, ale o jeho ľudskej, kňazskej t a politickej veľkosti pochybovať nemožno. Kniha slovenskej historičky Aleny Bartlovej je určená predovšetkým čitateľovi, ktorý sa o Hlinkovom živote nemohol dozvedieť ani v škole ani v literatúre. Hlinkov stručný životopis rámcuje prehľadom spoločenského a politického diania v rokoch jeho pôsobenia na slovenskej politickej scéne. Životu a dielu Andreja Hlinku sme ešte veľa dlžní, na jeho komplexné biografické spracovanie slovenská verejnosť ešte len čaká. Táto kniha chce súčasnému čitateľovi pomôcť získať východiskové poznatky o jednej z najvýznamnejších osobností slovenských dejín.... celý text

LordByron
15.07.2021

Krátka biografia v ktorej je skoro všetko čo treba vedieť, ale podrobnejšie detaily sa z nej nedozviete..
Dá vám ale aspoň istý náhľad na syna pltníka, ktorý sa stal legendou a na jeho dobu, boj, Černovú a na príčiny obratu v 1918..