Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 595 202

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

mario.nette
13.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Chris mě neuvěřitelně štval, jak se toho spratka zastával. A jakmile ta zrůda zabila kočičku - ta by šla z domu hned! I kdyby předtím byla týraná, nezájem. Jednou by sáhla na zvíře a já bych šla asi sedět. Pardon. Každopádně bylo to hezký, napínavý a jsem ráda, že to takhle dopadlo a nedivím se tý její mámě, že to zavírala do skříně a přivazovala.

Jana65
12.09.2021 5 z 5

Kniha přečtena za dva dny a uf. To teda bylo něco. Ani si nedovedu představit, že by se mi nebo někomu známému něco podobného stalo. Musím říct, že mi při čtení vůbec nebylo dobře a kniha zastínila dokonce i knihy s hororovou tématikou. Silné čtení, můžu jen doporučit jako i druhou knihu této spisovatelky Útěk za světa.

clarkens
09.09.2021 4 z 5

Velmi zajímavé čtení, motiv mi přišel podobný jako u knihy dětské zoubky, takže jsem zhruba dokázala předvídat jak se děj bude vyvíjet.
Kniha je ale každopádně skvěle napsaná a určitě se pustím do další od této autorky.

Evule *
08.09.2021 5 z 5

Skvělé, čtivé, neodložitelné, ale zároveň velmi smutné. Doporučuji a těším se na další příběhy..Autorku přidávám mezi oblíbené.

Nepri
01.09.2021 5 z 5

Knihu jsem dočetla včera večer před spaním a musím říct, že jsem měla skoro noční můry. Skvěle napsaný psychothriller, určitě doporučuji přečíst (možná ne před spaním:-) ). Na pohled andílek, uvnitř sociopat zkřížený s psychopatem, až k neuvěření, i když náznaky jsou od počátku knihy. Na prvotinu fakt dobrý a už mám přichystanou její další knihu.

a.k
31.08.2021 5 z 5

Milující pár se ujme zanedbané, týrané malé holčičky. Ale jak se říká: každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.
Svižný, napínavý příběh psaný z perspektivy hned několika postav. Zápletka je děsivá a umí si čtenáře velmi rychle získat. Rodinné drama se záhy mění v regulérní psycho a člověk jen čeká, jaké zlo se objeví na další stránce.
Doporučuji.

GYROTOURBILLON
27.08.2021 5 z 5

Ano, jak zde píší 4 -5*. Plný souhlas. Autorku taktéž plánuji sledovat. V tomto deštivém počasi , depresivní děj... co víc si přát .
Snad jen to slunce po ránu. Určitě vás kniha nenechá klidně usnout, pozor nato. Doporučuji k přečtení i ke koupi.

berila
26.08.2021 5 z 5

Tohle byl výborný thriller, a konec - tak z toho šel mráz po zádech. Doporučuji všem k přečtení.

zj152
16.08.2021 5 z 5

Skvělá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Stránky letěly úplně samy a připadala jsem si, jakobych s hlavními hrdiny žila společně. Úplně mě postavy vtáhly k sobě do děje. Pokud by tento příběh někdo zfilmoval, mohlo by to být dobré psycho... Dávám plný počet hvězd.

Miro67
13.08.2021 5 z 5

Christopher i Hannah, dva lidé plní lásky, kterou není komu dát. A pak přijde Janie. Christopher je zaslepený, Hannah spíše pasivní. A Janie rozpoutá bitvu.
Koho litovat a koho zatratit??? Vždyť i ten ďáblík mohl za jiných okolností být normálním dítětem.
Velkou vinu přičítám i systému sociální péče.

Bramhr
12.08.2021 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu, která nepustí. Krátké kapitoly a napětí. Z krátkého poctenicka před spaním, bylo držím a nepustím než přečtu poslední stránku.

Pavlnka
11.08.2021 5 z 5

Tak to byla jízda a ten konec. Přečteno za jeden den, nedalo se odložit. Autorku dávám do oblíbených.

veronika4001
29.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Ze začátku příběh traumatizovaného dítěte se rozbíhá do poměrně známých končin, vydlážděných Dětskými zoubky. Ještě zbývá pro srovnání Druhá tvář. Otec narozdíl od matky se chová více emocionálně, trochu nedospěle a nechápavě až mi to v knize s přihlédnutím k jeho profesi moc nesedí. Matka byla ta reálně uvažující a měla vše perfektně spojené, o dítěti se chtěla dozvědět co nejvíc a vše hodnotila s uvážením. Nenávist dítěte k adoptivní matce není zpočátku tak otevřená, věci se dějí skrytě, vše od dítěte je ve vztahu k matce zavádějící a manipulativní. I k otci je to takové, ale otec zaměňuje manipulativní postoj dítěte za lásku. Bohužel, život naděluje mnoho "dárků" a tady toho bylo rozbaleno příliš.

vERko
15.07.2021 5 z 5

První kapitola – asi nejspíš zase jedna z těch nenáročných knih...
... spatřuji výhodu krátkých kapitol – čte se to opravdu rychle, děj "odsejpá", druhou polovinu jsem četla jedním dechem, napínavé a do poslední chvíle těžko říct, jak skončí. Celkově hodnotím velice kladně, čtivé, rychlé, napínavé. Těším se se zvědavostí na druhou knihu od této autorky.

Ellinek
14.07.2021 4 z 5

Po ohlasech z okolí jsem čekala něco vážně monstrózního, ale asi jsem už tak otrkaná, že prostě...ne. Zase tak silně to na mě nepůsobilo, v tomto směru se mi kniha Druhá tvář líbila o dost víc. Ale i tak to bylo zajímavé čtení, především pak díky tomu, že člověk mohl na chvíli nahlédnout do nemocnice a potom i na práci sociálního pracovníka. Všechna ta byrokracie, předpisy a papíry, to mělo něco do sebe. Začínám si díky takovým knihám myslet, že je to nějaké prokletí matek, protože jsem zatím nečetla, že by dítě podobně odmítalo otce nebo by byl otec alespoň trochu normální a nezazdíval věčně ženskou, nevěřil jí a nestavěl nad ní dítě. Z toho už mě docela berou mory, protože věčně se psychicky hroutí matka, na kterou se manžel skoro vykašle. :D Ale autoři zabývající se takovým námětem umí vždycky skvěle vykreslit tu změnu těch vztahů v rodině a to mě na tom baví nejvíc. Za mě spokojenost, ale nebyl to tak velký boom, jak jsem čekala.

Karin94
10.07.2021 3 z 5

Nechápem prečo táto kniha mala tak skvelé ohlasy a ľudia z nej až odpadávali a mali z nej zimomriavky. Na mňa tá kniha vôbec takto nepôsobila. Áno je pravda, že Janie by som za dieťa určite nechcela. Bol to diabol v ľudskom tele, ale autorka ma veľmi ale veľmi sklamala. Toľko nezodpovedaných otázok tam bolo, že som nechápala. Dúfam, že autorka napíše k tomu aj druhý diel, pretože ak nie, tak budem viac sklamaná než už som. Pre mňa to bol taký suchší psychotriller. Škoda, mala som veľké očakávania od tejto knihy vďaka dosť veľa recenzí od ľudí. Ale samozrejme nemôžem povedať, že by som knihu neodporúčala. Určite nech si ju ľudia prečítajú, a aspoň zistia čo za satana bola tá Janie.

ZimníLidé
03.07.2021 5 z 5

(SPOILER) Dětské zoubky nebyly nic o proti této knize. Christopher zaslepený sobecký hňup a Hannah fakt chudák (bylo mi jí dost líto). Děti jsou radost , ale tahle malá sviňka má do radosti hodně daleko. Výborná kniha díky emocím, které uměla vyvolat.

LeSk
30.06.2021 5 z 5

Napínavá kniha, která se četla jedním dechem. Někdy jsem měla chuť některé postavě otevřít oči, aby viděla realitu. Velmi napínavé do poslední stránky. Doporučuji.

lištička123
23.06.2021 4 z 5

Skvělá knížka, napínavá.

Monuli36
11.06.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla během pár hodin,nešlo se odtrhnout....Doporučuji na 100% :)