Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 595 202

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

micha-ella
21.05.2022 5 z 5

Přečteno na jeden zátah, nedalo se od toho odejít. Výborné, napínavé, hodně podobné knížce Dětské zoubky. Doporučuji!

Sabina335
17.05.2022 5 z 5

jeste ted me z toho mrazi.... andilek s dablem v tele, jinak bych to nenazvala. bohuzel i takove veci se deji, ale nikdy v zivote bych si to nechtela prozit sama. za me velmi napinavy pribeh od zacatku az do konce. velmi tezko jsem knihu odkladala a mela stale potrebu cist dal a dal...

Ozinka
05.05.2022 3 z 5

Dlouhé, nudné, nepravděpodobné, bez konce

zoew
05.04.2022 5 z 5

Tohle bylo hodně děsivé (ačkoliv jsem něco podobného čekala už od cca 70. stránky). Nejvíc mě děsí, že se vzhledem ke své profesi autorka možná inspirovala nějakým skutečným příběhem.

Kristy78
04.04.2022 3 z 5

Čtivé. Ale téma poněkud děsivé, co se dětí týká...

Agatha84
02.04.2022

Fujky. Tolik prvoplánovosti a ještě bez alespoň malinké propracovanosti literárního stylu. Omlouvám se všem, kteří jsou nadšeni. Už jsem asi jen stará na taková líbivá podbízivá dílka. Rozhodně nedočteno.

sikope
30.03.2022 5 z 5

Zajímavý, napínavý a velice čtivý příběh, ale nedoporučuji číst lidem, kteří uvažují o adopci.

Magdyla.8
15.03.2022 4 z 5

Tak tohle bylo silné čtení. Nervydrásající. Bohužel se mi více líbila kniha "Útěk ze světa" od autorky. Příběh rychle plynul, svižný děj, stihla jsem si vytvořit pouto s hlavními postavami, ale bohužel se mi během příběhu zhnusili. Jak Christopher tak Hannah, některé události mi přišly v příběhu zbytečné. "Andílek" Janie mi naháněla strach a běžel mi zní mráz po zádech, jaká to byla sociopatka. Mrzí mě, že spoustu otázek zůstalo nedořešených. Bohužel jsem většinou odhadla, kam bude děj plynout tak proto ta hvězda dolů.

mystery103
11.03.2022 5 z 5

To se nedalo odložit. Jen celkem nechápu Christopherovu slepotu. Doporučuji.

KatyM.
17.02.2022 5 z 5

Skvěle napsaná kniha a to hned od první stránky. Děj byl velmi čtivý, napínavý, skvěle gradoval. Bylo těžké ji odložit. Hannah mě bylo líto.

Alena1957
17.02.2022 5 z 5

Kniha je napínavá,četla jsem jedním dechem, konec byl docela nečekaný.

Pavlina50
16.02.2022 5 z 5

I bez ohledu na velmi podrobnou anotaci knihy už spojení jejího názvu a žánru thriller naznačuje, že středem dění nebude žádný andílek, ale spíš pořádný ďáblík.
Tento má jméno Janie, vstoupí do poklidného života Christophera a Hannah a právě ten jejich poklidný život změní v jedno velké a hrůzné drama.
Příběh je vyprávěn z pohledu tří osob – Christophera, Hannah a sociální pracovnice Piper, z nich každá vnímá Janie naprosto jinak, pochopitelně v závislosti na svých osobních zkušenostech.
Čtení je to dost nepříjemné. Tím ale vůbec nemyslím, že by špatná byla kniha, právě naopak – kniha se čte výborně, nepříjemný je jen její obsah. Ostatně to se dá očekávat, pokud je do pozice záporáka postaveno malé dítě.
Celkově je kniha psaná velice poutavě, napětí postupně slušně graduje, při některých scénách opravdu mrazí a celé mě to vtáhlo do děje tak, že jsem se o lidi kolem Janie opravdu bála a nervózně očekávala, co se stane dalšího. Spád knihy mi odsunul do pozadí i ty některé dobře postřehnutelné nelogičnosti, které se občas v popisu Janie vyskytly.
Knihu jsem četla opravdu s velkou rychlostí. Ne abych se ji rychle zbavila, ale protože jsem se nemohla dočkat a byla zvědavá, jak daleko Janie dokáže až zajít. Bez ohledu na její věk jsem ji opravdu nenáviděla, a Chrise za jeho zaslepenost vlastně také. I když…jako čtenář zvenčí jsem sice realitu viděla, ale aktéři příběhu se k ní museli postupně dopracovávat a i z reálného života všichni víme, že děti umí s rodiči slušně manipulovat.
Akorát konec mi přišel dost rychlý a uspěchaný, ráda bych se dozvěděla o osudech některých postav trochu víc.
Námětem mi tato kniha dost připomněla Dětské zoubky, ale Andílek mě bavil daleko, daleko víc.
Jen škoda té, až moc detailní anotace knihy. Doporučuji ji nečíst, protože děj je v ní už tak dostatečně popsán, že každý nový čtenář už podle ní celkový děj i postavy a jejich charaktery pozná a čeká vlastně jen na vyústění příběhu.

harena
05.02.2022 5 z 5

Tedy to byl strhující psychothriller, tím děsivější, že ho napsala doktorka, klinická psycholožka, která se zabývala výzkumem dětských traumat a temnými zákoutími dětské duše. Skvěle napsaný a originální příběh plný zvratů a emocí, který je těžké odložit, naprosto uvěřitelný od první stránky do posledního písmene. Ten asi z hlavy jen tak nedostanu.

Racík
05.02.2022 5 z 5

Čtivě napsaná kniha na hrozné téma. Nechci prozrazovat děj, ale musím říct, že takto pojatý příběh jsem ještě nečetla. A vlastně do budoucna doufám, že ani číst nebudou. Jednou to stačilo, i když dávám 5* a doporučuji k přečtení.

Ossinky
02.02.2022 5 z 5

Strhující psychothiller. Z příběhu čiší zoufalství, bezmoc a nejistota. Skvělé čtení které vás nenechá odpočinout.

Shardlake
29.01.2022 5 z 5

Tato kniha byla síla! Zajímavý pohled na adopci dítěte, o kterém se nezná jeho minulost a z jakých poměrů pochází. Děj má nečekané zvraty. Konec na mne působil otevřený. Doporučuji, je to pecka!

Terka18
23.01.2022 1 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo špatné a to hodně špatné. Pardon, ale půjdu proti spoustě kladných komentářů. Neuvěřitelný příběh, který mě jen více a více unavoval, štval a vlastně přestal bavit . Christopher byl tak hloupý, že mě ta jeho naivita totálně odrazovala od čtení. Jak někdo může být tak slepý a hloupý. Tohle vážně nešlo. Ani jsem to nezvládla dočíst do úplného konce.

Kskaja
20.01.2022 5 z 5

Tohle byla bomba. Hned od první stránky čtivé. Dlouho jsem přemýšlela, zda si knizku přečíst, bala jsem se, že bude moc drsná. Ale bylo to akorát. ;) Doporučuji k přečtení.

martineden
16.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Šílené téma zla v nejhorší možné podobě, asi by to neměli číst lidé, kteří zvažují adopci dítěte...
Kniha je napínavá, ale klidně mohla být o 50 stránek kratší, přiznám se, že už mě pak nebavila, i když konec byl docela nečekaný.

Sanny_happ
10.01.2022 4 z 5

Skvělá kniha, která vtáhne do děje, hned po pár stránkách. Celý příběh byl děsivý, pořádně psycho a když jsem knížku dočetla, tak jsem se večer bála usnout, pořád jsem to měla v hlavě. Jediné, co mi vadilo byl konec. Ten byl za mě moc rychlý a právě to, co mě nejvíce zajímalo jsem se díky konci nedozvěděla..Proto o jednu hvězdičku méně, ale jinak - skvělá kniha!