Andílek

Andílek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434617/bmid_andilek-qBe-434617.jpg 5 595 202

Christopher a Hannah jsou šťastný pár. I po letech manželství se milují a vzájemně se doplňují. Ona pracuje jako zdravotní sestra, on se specializuje na ortopedii. Vedou spokojený život, jemuž k dokonalosti schází jediná věc – dítě. Když se v nemocnici, kde oba pracují, objeví šestiletá týraná a vážně zanedbaná holčička, Christopher si ji okamžitě zamiluje a přesvědčí svou ženu, aby malou Janie adoptovali a poskytli jí zázemí a domov. Jenže Janie není obyčejné dítě. Ukazuje se, že její těžce poznamenaná psychika je nad síly novopečených rodičů. Christopherovi je naprosto oddaná, avšak chová se znepokojivě, a veškerý svůj vztek cílí na Hannah. Ta není schopná navázat s holčičkou láskyplný vztah a dostává se pod stále větší tlak. Avšak Christopher odmítá vidět pravou Janiinu povahu. Hannah si uvědomuje, že Janie Christopherem manipuluje a snaží se mezi ně vrazit klín, přestože ona se upřímně snaží rodinu stmelit. Manželství se ocitá v krizi a Hannah je na pokraji sil. Hrozí, že dítě, jež mělo být poutem, rodinu nenapravitelně rozvrátí. Ukazuje se, že cesta do pekla opravdu bývá vydlážděna těmi nejlepšími úmysly…... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Perfect Child , 2019

cincila
20.05.2023 4 z 5

Ufff,to byla jízda.Knihu jsem nemohla odložit, čtivá....jen to musím trochu rozdýchat...jen mě mrzí ten useknutý konec.

Ann58
20.04.2023 4 z 5

Čtivě popsané utrpení malé holčičky, která svým utrpením prakticky zničí dvě rodiny. V podstatě děsivý, velice uvěřitelně napsaný příběh. Škoda jen otevřeného konce. Za mě tahle kniha potřebovala jasný a zřetelný závěr.

Ishir
12.04.2023 4 z 5

Ubiram hvězdičku za useknutý konec. Jinak kniha je příšerná. Musela jsem číst dokud jsem nebyla na konci a nedozvěděla jsem se jak to vše dopadlo.

Micha-Él
10.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Jak já jsem ráda, že tato knížka neklouzala po povrchu jako tematicky podobné Dětské zoubky! Zde byl děj detailně zpracovaný a líbilo se mi, jak se situace vyvíjela a gradovala. Teda ne, že by se mi líbilo, co se děje, ale způsob, jak to autorka napsala. Za to opravdu klobouk dolů. Je poznat, že sama pracovala v oboru. Podle některých chtěla co nejvíc šokovat, její záměr posoudit nemohu, ale bohužel vím, že vzdor vší uvěřitelnosti existují velmi, velmi narušené děti. Jejich chování a činy by normální lidi nenapadly ani ve snu. Stačí se třeba mrknout na dokument Děti úplňku, který ukazuje děti s těžkou formou autismu. Právě z toho, že mi podstata příběhu přišla reálná, mi nejvíc běhal mráz po zádech. Oblíbila jsem si postavu Hannah, mimochodem ona i všichni ostatní jsou výborně vykreslení. Christopher... no, to byl prostě Christopher! Částečně jsem ho i chápala, ale jeho zaslepenost byla hnána do extrému. Ani po všem, co Janie spáchala, by ji nepřestal milovat? Upřednostňoval by ji před vlastním dítětem a nebohou manželkou? Kniha je kvůli svému tématu hodně tísnivá, a to o to víc, jak je úžasně psychologicky propracovaná. Jen mě mrzí hodně otazníků, na něž autorka v závěru nepodává odpovědi...

zazvorka
09.04.2023

Kniha přečtena na posezení. Přesto lituji, že jsem po ní v knihovně sáhla. Doznívá ve mně tolik negativních pocitů, že jsem si musela aplikovat velkou čokoládovou náplast. A později bude terapie pokračovat Jamesem Herriotem.
Co se týče příběhu - Janie trpěla mj. poruchou příchylnosti. Christopher ovšem byl postižen velkou poruchou všímavosti a soudnosti, ke které se přidružila selektivní slepota.
Hvězdičky nedávám, protože bych nebyla spravedlivá. Dobře napsáno, ale mám z toho tísnivé pocity.

Lena78537
07.04.2023 4 z 5

Děsivý, zamotaný příběh. Odhaluje nejtemnější stránku rodičovství a ukazuje snahu udržet rodinu pohromadě - za každou cenu, nehledě na následky.

Jaqueline
03.04.2023 5 z 5

Moc se mi líbí, že se autorka nebojí a nebere si servítky. Kniha ještě prohloubila můj skeptický pohled na otázku adopce, strašidelnost nezvratitelné genetiky a také mě vytáčela naivita hlavní mužské postavy. Bože to byl tydýt...celkově jsem ale byla z knihy nadšená. Vyvolává mnoho emocí a zanechává opravdu silný dojem.

Estarossa
10.03.2023 5 z 5

Velmi dobrý psychothriller, kde jsem věděl jak se bude zhruba příběh vyvíjet, ale i tak mě překvapil. Naivita Christophera mě lehce vytáčela.

SynD
19.02.2023 2 z 5

(SPOILER) 2,5 hvězd

skutečným vrahem je tu OSPOD a neschopnost jeho pracovnice udržet si profesionální hranice a předávat podstatné informace

Anitram22
12.02.2023 4 z 5

Musím říct, že tohle byla pěkná jízda. V příběhu nebylo ani jedno prázdné místo. Opravdu pěkně napsaný psycholigický román, chvílemi děsivý a s patřičnými zvraty. Jen jedinou výtku mám, a to tu, že mě neskutečně vytáčel Christopher s tou svojí naivitou a růžovými brýlemi. Jinak super počteníčko...

AlexandraBane
09.02.2023 5 z 5

Tohle bylo hodně drsný. Jen ten konec mi přijde trošku useknutý

tami1
05.01.2023 5 z 5

Velmi čtivě napsaný psychologický román plný napětí a zvratů.
Autorce se povedlo perfektně ztvárnit hlavní postavy jejichž povahy se vzhledem k okolnostem vyvíjely hodně zajímavě. I když pro mě v některých situacích nereagovaly zrovna logicky. Zřejmě nejsem schopná pochopit to sebeobětování a míru empatie, kterou v sobě měli Christopher, Hannah a Piper. Jejich chování spíš připomíná blázny trpící "Mesiášským komplexem" než lidi se zdravým rozumem.

Kacafir
31.12.2022 5 z 5

Tak to bylo MASO

mimi55
28.12.2022 4 z 5

Bylo to skvělé, nemohla jsem přestat číst. Jen ten závěr byl najednou nějaký uspěchaný.

Emma27
17.12.2022 5 z 5

Silny příběh plný emocí.

Nurri
13.12.2022 5 z 5

Strhující příběh u kterého pocítíte spoustu emocí. Zajímavý příběh o duševně nemocném dítěti.

Leena
26.11.2022 4 z 5

Spíš než thriller je to silný příběh sociopatického dítěte.
Ani se mi nechce věřit tomu, že by takhle malé dítě bylo schopno něčeho takového.
Velmi emotivní, jen ten konec moc uspěchaný, jakoby nedokončený.

Dandy1
09.11.2022 5 z 5

To bylo na víc než pět hvězdiček. Knížka byla překvapivá až do poslední stránky. Z knihy mrazí o to víc, že je psána člověkem, který má zkušenosti z praxe u narušených dětí. Shrnula bych děj jedinou větou. Za dobrotu na žebrotu. Jak se občas říká.

Pokud někoho zajímá víc o traumatizovaných dětech, doporučuji knihy od Torey Hayden.

Michelleee
05.11.2022 5 z 5

Jestli mám něco doporučit, tak to bude rozhodně tahle kniha. Román to není, ale spíš psychothriller. Bylo to dokonalý a zároveň děsivý. Příběh je vyprávěn z pohledu rodičů Bauerových a jejich sociální pracovnice Piper. Neuvěřitelně čtivé, nemůžete přestat číst. Jak to dopadne s Modrým mi bylo jasné. Christopher byl vyloženě zaslepený láskou... No já bych se z toho taky zbláznila.

Maky806
04.11.2022 5 z 5

Bylo to opravdu drsný, přečtený jedním dechem. Jen ten konec mi přišel takový neukončený nebo nedořešený jakoby to mělo mít ještě pokračování.