Andělé všedního dne

Andělé všedního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1217/bmid_andele-vsedniho-dne-652a969b01795.jpg 4 789 126

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé… Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy Michala Viewegha. Nejčtenější současný český spisovatel v ní s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako „svižnou story o lidech, andělích a umírání“ či „knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně“.... celý text

Miselka666
18.11.2013 5 z 5

Absolutně super,bez debat! Poutavý příběh,pokud se člověk hned na začátku dobře zorientuje v postavách,potom není nijak zmatený a vše chápe. A konec je dost překvapivý-alespoň pro mě :)

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Velmi poutavý příběh probíhající v jednom dni a spojující osudy tří lidí… Nádherná kniha, která zůstane v mém srdci :-) Naprosto netypický Viewegh, výborné!

gilt
29.07.2013

Zvláštně psaná kniha. Slyšela jsem ji dokonce i jako audioknihu. Smutný příběh

pidalka777
04.07.2013 4 z 5

Moc pěknej příběh sice trochu smutnej ale pěknej.

Skjaninka
08.06.2013 2 z 5

Ďalšia Vieweghova kniha, ktorá ma ničím nezaujala a nepochopím, čo na nej vidia ostatní nadšení čitatelia. Vadila mi okatá reklama na všelijaké obchodné reťazce a autá. Jeho pohŕdavý postoj voči Doreen Virtue mi pripadá viac než trúfalý. Jej knihy som čítala čisto zo zvedavosti a popravde nič som si z nich nevzala, pretože sú určené skutočne pre takých ľudí, ako je jedna z postáv v tejto knihe, ale aj napriek tomu to bolo od Viewegha netaktné a sobecké.
Nápad o anjeloch je zaujímavý, ale nie v podaní tohoto autora. Jeho filozofovanie nad otázkou či existuje boh, sa mi z pohľadu tak prízemného človeka zdá nemiestne.

audrey
23.05.2013 3 z 5

Rychlé čtení, ale mě moc nenadchlo.

Niki
16.05.2013 2 z 5

Nudné, čekala jsem více, ale ani nevím jestli můžu od Viewegha čekat nějakou skvělou knihu, která by ladila mému vkusu. Nevyrovnává se ani kvalitě jeho průměrných knih.

bellarolnicka
17.04.2013 5 z 5

Tato kniha se objevila dokonce i v mé povinné četbě a s chutí jsem se do ní pustila. Za chvilku přečteno, děj super.
Malou výtkou je změť postav, musela jsem se několikrát vracet s tím "kdo je vlastně kdo" :)

macik
24.03.2013 4 z 5

Viewegh je čtivý, a to platí i pro tuto knihu - na ní se mi ale líbilo, že se autor pustil nejen do - pro něj tak typické - světské tematiky, ale zabrouzdal i trochu jinam, do světa andělského, na který i lze věřit. A to "jinam" mně přimělo knihu dočíst. Doporučuji těm, jejichž život je plný stereotypu a už nevidí to, co viděli jako/jejich děti.

kika 13
30.10.2012 4 z 5

Knížkaj e úžasná.

Zuzka_B
19.08.2012 5 z 5

Na tuhle knížku nezapomenu. Přečetla jsem ji za jeden den. Knížka je naprosto úžasná, ojedinělá, ...

Marika Vanova
14.07.2012 5 z 5

Jediné, co jsem od Viewegha četla a líbilo se mi.

dadu
05.06.2012 2 z 5

Je nutno počítat s tím, že Vieweghům styl psaní není nijak extra výjimečný, a není ani zcela populární. Proto je možné, že některým z vás bude chvíli trvat, než pochopí všechny skryté myšlenky, které se autor pokusil schovat za myšlenky a jednání svých hrdinů. Nízké hodnocení dávám proto, že z zcela všedního dne nedokázal udělat den, který by byl výjimečný něčím jiným než sledem několika náhod.

jasmína
12.02.2012 1 z 5

Mně se kniha nelíbila, četla jsem ji jen proto, že jinou jsem u sebe při čekání na přítele neměla, a tak mi aspoň tato přišla vhod, ale není to můj styl.

safira111
27.11.2011 4 z 5

Kniha ve mně vyvolala plno otázek.Co vlastně chtěla říci ?bylo to zajímavé téma.Opravdu už MV píše jinak než do roku 2000.

Kopretina_aku
21.10.2011 5 z 5

Od této knihy jsem nic nečekala, proto to bylo příjemné překvapení. Konečně kniha, která donutí člověka se také nad něčím zamyslet. Tímto směrem by se měl ubírat, bez věčných vtahů nevztahů, bez politiky a vulgárností.

Breburda
21.07.2011 2 z 5

Tak toto kniha mě opravdu nezaujala.

Peace
29.05.2011 5 z 5

Tohoto autora nijak nevyhledávám a ne všechny knihy jsem od něj přelouskala. Ale tahle knížka.. to byl zážitek.

triatlet
27.01.2011 1 z 5

Neoriginální, vieweghovsky neupřímné, ale rádobyčtivé. Vyšumí podobně jako většina vieweghových příběhů napsaných z nutnosti po roce 2000.

Mircija
30.11.-0001 odpad!

Bída! Okopírované téma..Nebe nad Berlínem...Město andělů....škoda!

partnerské vztahy hledání smyslu života

Michal Viewegh
česká, 1962
2002  80%Báječná léta pod psa
2006  70%Účastníci zájezdu
2010  56%Biomanželka
1994  66%Výchova dívek v Čechách
2007  73%Andělé všedního dne

Kniha Andělé všedního dne je v

Přečtených1 399x