Andělé všedního dne

Andělé všedního dne https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/1217/bmid_andele-vsedniho-dne-652a969b01795.jpg 4 789 126

Pro dvaapadesátiletého Karla z pražských Nuslí je úterý 5. září 2006 posledním dnem jeho života, ale to zatím vědí jen andělé… Mladá vdova, učitel autoškoly, sebevrah a čtyři andělé — to jsou možná trochu překvapiví protagonisté nové knihy Michala Viewegha. Nejčtenější současný český spisovatel v ní s obvyklou fabulační a kompoziční bravurou vypráví příběh jediného dne, na jehož konci se tři lidské osudy spojí v jeden. Sám autor novelu charakterizuje jako „svižnou story o lidech, andělích a umírání“ či „knížku o nás všech, jejichž čas je vyměřen, a přesto se stále chováme, jako bychom tu měli být věčně“.... celý text

Analady
29.09.2017 4 z 5

Od knihy jsem moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Mně se líbila.

ecila13
07.09.2017 2 z 5

Trochu nuda. Asi už nebudu číst knížky, kde jsem viděla film a znám pointu.

jahlina
10.08.2017 3 z 5

Četla jsem teď podruhé, protože jsem se nemohla upomenout, o čem to vlastně bylo. A řekla bych, že s odstupem skoro deseti let hodnotím mnohem pozitivněji. Knížka mi vysloveně sedla a jsem ráda, že jsem se k ní vrátila. Trochu smutná a přitom tak skutečná. A to podotýkám, na anděly nevěřím.

JIVaJaH
08.08.2017 2 z 5

Já vážně nevím. Některé pasáže k zamyšlení ale celkově nějaký hřejivý nebo zcela špatný pocit z knihy nemám.

TamaraKrejčí
16.07.2017 3 z 5

Ikdyž ze života, ale kniha i film, něco jako rychlokvaška??

Klára90
11.07.2017 3 z 5

Kniha na jedno odpoledne. Příběh mi přišel jako jedno velké klišé (ale netvrdím, že to je špatně) v tom smyslu, že nikdy nevíme, kdy se se svými blízkými vidíme naposledy a proto bychom si měli vážit každé chvilky a nehašteřit se kvůli maličkostem. Něco na tom je. Minimálně jsem se po přečtení knihy nad tím a i nad sebou samou zamyslela.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Krásné, smutné, ze života.

Sychra69
23.06.2017 4 z 5

Pěkné oddechové čtení, ikdyž trochu posmutnělé. Film také pěkný s dobrým hereckým obsazením.

Kerberos
19.06.2017 4 z 5

Tentokrát byl film lepší než kniha možná to bylo dobrým hereckým obsazením.

hana6090
03.04.2017 2 z 5

Andělé všedního dne mi bohužel moc nesedli. S postavami se čtenář moc neseznámí, protože jim není věnována detailnější pozornost. Přijde mi spíš že je to trochu ve stylu "kvantita, na úkor kvality". Osudy postav se nakonec sice propletly, a přišlo mi to spíš jako taková z nouze ctnost...nebylo to moc promyšlené, spíš jenomrychle vyřešené.

Jana283
21.02.2017 5 z 5

Můj nejmilejší Viewegh...

Lianavarova
15.01.2017 3 z 5

Ke knize jsem se dlouho přemlouvala a nakonec takový průměr. Bylo to fajn, oddechové čtení na večer. Příběhy zajímavě propojeny a konec mi byl už dopředu jasný. Vtipné a zároveň smutné, zajímavě pojato :)

monulam
15.11.2016 1 z 5

Bohužel tato kniha se mi vůbec nelíbila. Nejraději mám od Viewegha starší knihy jako např. báječná léta pod psa, báječná léta s Klausem. Tato kniha mi tématicky vůbec nesedla.

hejnak
12.10.2016 4 z 5

Jak tu bylo psáno, oddechová krátká knížka.

MakiMel
22.09.2016 3 z 5

Kniha je zajímavě pojatá, andělé jsou poměrně lidsky vykreslení, postavy, jejichž příběhy spolu zdánlivě nesouvisí se nakonec propojují. Kniha je oddechová, ale že by mě příliš nadchla to se říct nedá.

hannah2000
07.07.2016 4 z 5

Velice zvláštně podaný příběh. Nutí člověka k zamyšlení, přehodnocení názoru na běžné věci, vrátí do popředí smutek ze ztráty blízkých a zároveň i otázku, zda i okolo nás v tu dobu dohlíželi nějací andělé. Je to zkrátka smutné vyprávění, protkané spoustou zamyšlení o životě a dumáním o důležitosti či nedůležitosti drobností v životě. Nechybí ani černý humor a surové podání reality s tímto tématem spojené. Příběhy a propojení hlavních postav, kdy se jejich osudy navzájem protnou, dělá samotné dumání o životě čtivým a zajímavým. Knížku asi možná tak úplně nepochopí a neocení ti, kteří neměli podobnou životní zkušenost. Ale já sama za sebe doporučuji. Možná vás příběh osloví a zaujme jako mě.

LuckaH2
15.04.2016 5 z 5

Nádherné, smutné, dojemné, děsivé, krásné....úžasná kniha, mela by být povinou četbou. Užívejme si všeho, co nám život nabízí, nebojme se říkat blízkým, že je máme rádi... Za mě dokonaly námet, krátké, přesto vše říkající a obsahující krásné věti ("Rýžuješ zlato ve stoce, miláčku"...). Díky za takové knihy!

AngelA1
05.04.2016 3 z 5

Až po shlédnutí filmu jsem tak nějak pochopila souvislosti mezi jednotlivými postavami. Jinak je kniha velmi oddechová.

Netopyr07
04.03.2016 4 z 5

To já nechcu skončit jako sebevrah :-D

lencisko
01.02.2016 5 z 5

Pro mně zajímavá knížka, příběh mně docela pohltil. Líbilo se mi propojení několika životních příběhů v jeden. A nechci skončit jako Marie :-)

partnerské vztahy hledání smyslu života

Michal Viewegh
česká, 1962
2002  80%Báječná léta pod psa
2006  70%Účastníci zájezdu
2010  56%Biomanželka
1994  66%Výchova dívek v Čechách
2007  73%Andělé všedního dne

Kniha Andělé všedního dne je v

Přečtených1 399x