Andělé v mých vlasech

Andělé v mých vlasech

Podtitul: Skutečný příběh moderní irské mystičky. Lorna Byrne, moderní irská mystička, od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Nyní poklidně žije na irském venkově. V knize Andělé v mých vlasech, která je strhující kronikou jejího neuvěřitelného životního příběhu, poprvé otevřeně hovoří o svých zážitcích. Autorka živě líčí své dětství v Irsku, hledání práce v Dublinu i manželství s mužem svých snů. Lornin příběh se okamžitě stal bestsellerem stal. Poskytuje čtenáři jedinečný pohled na andělské pomocníky, kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Jak sama Lorna říká: Stačí jen je požádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41601/andele-v-mych-vlasech-ilX-41601.jpg 4.2422

Angels in my Hair (2008)

Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Knižní klub

VílaElvíra

Nooo, tak to jsem nečekala :-) Věřím na anděly, mimozemšťany a nevím co ještě, ale tohle bylo fakt moc. Naprosto přeandělováno. Slovo anděl je v knize asi milionkrát. Ze začátku to bylo příjemné čtení, milá pohádka.. Ale velmi brzy jsem se začala těšit, až bude konec knihy. A co se týká stylu psaní, to mi také nesedlo. Mnoho a mnoho zbytečných vět a popisů, které k ničemu nejsou. Např. jak zde již někdo zmiňoval, popisování vyndavání nákupu z tašky, kdy člověk čeká, co se stane a ono ejhle - nestane se nic. Jen prostě vyndala nákup :-) K Lorně už se určitě nevrátím.

enite22
27.12.2017

uzasna kniha... krasne se cetla

AbigailBC
26.12.2017

Věřím. Věřím v mnohé, v Boha i anděly, ale tohle bylo prostě moc. Nedalo mi to a trochu jsem zkoumala a někde jsem četla, že mnoho andělů a příhod bylo přibarvených a přidaných až po dopsání. Co je na tom pravdy, nevím, každopádně mi přišlo absurdní, jak autorka barvitě popisovala každý detail - "položila jsem tašku s nákupem na stůl, strčila jsem do ní ruku, vytáhla jsem jablko a položila jej vedle tašky, pak jsem sáhla po dalším ovoci..." - a člověk čekal, kdy přijde ta pointa, zatímco to bylo jen prázdné líčení děje.
A navíc, někde za polovinou jsem se zasekla. Nedokázala jsem číst dál. Cítila jsem z toho strašně negativní energii (což bych u tohoto typu knihy asi neměla), autorčina slova a děj jež popisovala mě naplňovala smutkem a strachem. Zajímalo mě, jak to skončí, jen kdyby mě to tak nestahovalo dolů. Teprve když jsem přečetla pár jiných knih, dokázala jsem se k této vrátit a dočíst ji. Byla pro mě těžká, velmi emocionálně těžká a vůbec mi nezanechávala takový ten hezký pocit na duši, který mám třeba u Doreen.
Takže věřím, že autorka to neměla lehké, mnohokrát si za to snad i mohla sama a mnohokrát to byl prostě osud, každopádně to nebylo nic pro mě a po její knize už asi nesáhnu.

fanciulla
13.12.2017

Moc krásná kniha, dala mi mnoho radosti. Nechápu, kdo tomu dal štítek pohanství.

JIVaJaH
13.12.2017

Povídání této autorky je zajímavé, ale je toho na mě moc..... Boha, modliteb i provázení anděly. V některé z prvních kapitol bylo toto:" zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen maso a kosti.“ Rozhodně vím, že má člověk duši, že duševno má velkou sílu.., ale říct to tak jednoznačně? Beru to jako čtenářskou zkušenost, nic víc.

dendishek
08.12.2017

Této knize jsem dala mnoho prostoru a mnoho myšlenek. Jsem věřící a proto mě popisující život Lorny bavil. Dokonce jsem koukla i na pár rozhovorů s ní. Myslím, že mi to život rozhodně obohatilo. Knihu doporučuji i lidem, kteří nevěří, ale hledají ve svém životě nějaký směr.

propiska
09.09.2017

Zajimava kniha, možna jsem čekala vic ale čte se jednim dechem....

kate333
17.08.2017

Moc hezké čtení. Styl psaní autorky na mě působil bezelstně a opravdově, skoro jako vyprávění dítěte. Myslím to tak, že to bylo uvěřitelné a věřím, že to bylo psané přesně tak, jak ji napadaly myšlenky bez zbytečných úprav a přikrašlování. Opravdu mám z této knížky moc hezký pocit a můžu napsat, že ve mě "něco" zanechala.

Danago
13.08.2017

Autorka Lorna Byrne od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Knížka Andělé v mých vlasech, je velice strhujícím příběhem jejího neuvěřitelného života. Autorka zde líčí své dětství v Irsku, i manželství se svým skvělým mužem. Knížka ukazuje čtenáři překvapivý pohled spoustu andělů , kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Je to neuvěřitelně krásná knížka. Já jsem jí prostě naprosto uvěřila a snažím se věřit a umět požádat. Určitě je to knížka na více přečtení než jenom jednou.

AndreaP.
08.08.2017

Kniha se ke mě sama dostala těsně po smrti mé maminky. Četla se mi velice dobře, našla jsem v ní útěchu a hlavně cestu přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí.

HoneyBunny
20.07.2017

,,Jsme přesvědčeni, že všechno dokážeme sami. Zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen z masa a kostí."

Hanulka25
11.07.2017

Tuhle knížku jsem zkoušela číst 2krát, ani jednou to nevyšlo. Obsah mě sice zaujal, ale styl slohové práce žáka základnì školy.....to opravdu nedám.

mariebabi
31.05.2017

Kniha paní Lorny Byrne Andělé v mých vlasech mě hodně oslovila. Začala jsem si více uvědomovat, že je se mnou stále můj anděl strážný a mohu na něj mluvit a žádat o pomoc i při maličkostech. Neslyším ho, ale někdy mám pocit, že mě pohladil po ruce. U této knihy jsem nečekala nějaké úžasné literárně zpracované dílo. Přečetla jsem si životopis paní Lorny, která bohužel, nemohla ani dokončit základní školu a proto je vůbec zázračné, že knihy píše. Její kniha je velký dar naděje pro mnoho lidí. Ty hvězdičky jsem chtěla dát všechny, ale bohužel to nějak neumím. (Nevím, proč mi to napsalo - odpad) Takže ANO- všech 5 hvězdiček.

bosorka78
16.04.2017

tahle kniha mi ukázala,že nejsem sama,že jsem obklopena milující bytostmi.

fristo
24.03.2017

Celkom dobre sa to číta len v niektorých pasážach to je mierne pritiahnuté za vlasy a nudné. Autorka sa zo začiatku opisuje ako mentálne zaostalá a tiež takto popisuje aj chovanie ľudí z jej okolia ku nej. Napriek tomuto si zjavne nájde prácu a dostane sa do normálneho kolektívu. Nájde si muža, ktorý je normálny a vydá sa zaňho. Miestami má človek pocit že tých anjelov si predstavuje retrospektívne teda si ich vkladá do spomienok. Verím že anjeli sú no asi by som po prečítaní tejto knihy potreboval vložiť prsty do rán . Tiež si myslím že v knihe je zopár momentov, ktoré tam boli vložené aby sa kniha lepšie predávala (napríklad ten poltergeist). Určite ale vyvoláva zamyslenie a túžbu po hľadaní.

Kakarinka
16.03.2017

A jde opravdu o anděly od Boha? :)

deshalb
07.03.2017

Vynikajúca knižka, ktorá len potvrdzuje, že medzi nebom a zemou naozaj niečo je. Je to kniha, ktorá nemusí každého zaujať svojim obsahom, ale kto správne pochopí jej posolstvo, pre toho môže byť veľmi prínosná.

lenulitah
23.02.2017

Na tuhle knížku jsem se docela těšila, ale spíš mě zklamala. Je pro mě těžké tomu všemu, co se v ní popisuje, uvěřit. Prostě těch andělů je moc.:-). A samotné vyprávění je dost smutné, i když pro toho, kdo věří, je tam vždy nakonec naděje.

arket
09.02.2017

Pro mě opět zvláštní kniha. Obsahově mě příběh zaujal, ale špatně se to četlo, nevím, do jaké míry je to dáno překladem. Chyběla tomu jiskra. Potom by člověk mohl říct WOW.

snílkařka
09.02.2017

Nemám slov. Každý si musí udělat na tuto knihu názor ale za mě rozhodně palec nahoru.

bytost
25.01.2017

Kniha je úžasná a pro toho, kdo má již otevřené srdce a miluje přírodu a lidi obohacující.
Těm kdo nevěří v anděly , nezoufejte. Mějte pevnou víru, že strážného anděla máme každý, jen nejsme schopni a ochotni je požádat o pomoc a oni nám tak rádi pomáhají, jen bez našeho svolení nemohou.
Vidět anděly je stejně reálné, jako vidět květinové víly, které jsem já uviděla. Faktem je, že ony se nechají uvidět jen tomu, kdo má již otevřené srdce a soucítí s lidmi i s přírodou. Tak že přátelé, čtěte a rozmlouvejte s anděly , oni se vám pak nechají uvidět.....

jisimi
09.12.2016

,, Nemusíme přece čekat, až budeme zoufalí a cítit velkou bolest, a teprve potom poprosit o pomoc; měli bychom žádat každý den, každý měsíc nebo apsoň jednou do roka: ,,Přeji si, aby moji andělé byli ve všem se mnou.“ Tato prostá žádost povzbudí anděly k činnosti.

Do hodnocení této knihy se mi ale vůbec nechce. Tak ráda bych řekla: ,,WOW!“. Už kvůli těm andělům. Bohužel…Čekala jsem neuvěřitelné, dechberoucí vyprávění o věcech mezi nebem a zemí. Dostalo se mi nezáživného popisu neveselého života ženy, komunikující s anděly. Jako bych psala já, co jsem dělala včera. Jen bez těch andělů…Takže literární zážitek nic moc. Škoda…V knize je hodně duchovních okamžiků, místy je dojemná, ale místo očekávané naděje ve mně vyvolala spíše rozporuplné pocity. Nevím, jestli bych dokázala žít od svého mládí s vědomím, že mi zemře blízký člověk. A jeho nemoci a umírání, léta nečinně přihlížet, jenom proto, že mi to řekli andělé. Jestli je osud opravdu nezvratný, pak je lépe dopředu nevědět, co přijde. Spojení autorky s anděly v tomto případě bylo spíše přínosem pro lidi, kterým později poskytovala duchovní útěchu, než pro ni samotnou. Ale možná právě to mělo být v životě jejím posláním.

knihamouder
30.09.2016

Ač se dílo četlo velmi pěkně a zanechávalo ve mě příjemný pocit, klid, bezpečí, zároveň ve mě otevřelo staré rány, odchod mých milovaných i mé dětství, které nemělo vždy jen veselé kapitoly života. Z knihy je cítit smíření s osudem a přijmutí jakéhokoli břímě za pomoci andělů. Mezi řádky se objevuje silná víra v boha a anděly, slova naplněna láskou, ale také smutek, beznaděj, bolest a hořkost. Kolikrát jsem se neubránila slzám a čtení na chvíli přerušila. Kolik pravdy v knize člověk najde, kolik bolesti nám někdy dokáží způsobit naši milovaní, jak se říká-někdy je největší zbraní slovo! Je hezké, že se najdou tací, kteří přes svůj nepříznivý osud dokáží pomáhat druhým a rozdělit se o svůj dar, léčit nebo naznačit, že už se to blíží...a nakonec krásná myšlenka, i když opět smutná-nikdy neodcházet z domu bez milého slova, obejmutí, protože málo kdo ví...

Damato
25.08.2016

Tahle kniha se mi dostala do rukou ve dnech,kdy jsem si připadala na tomhle světě jako úplně zbytečný a naprosto hloupý, nic nechápající člověk. Shodou okolností mi ji přinesla do práce klientka , se kterou už jsme se párkrát naprosto nezávazně o věcech mezi nebem a zemí bavili, která netušila, že se dnem i nocí bifluju na docela důležitou zkoušku. Jen mi ji podala a řekla, koukněte na tohle, možná by se vám to teď hodilo. Přečetla jsem ji, možná zbrkle- což u mě není jev ojedinělý - ale v hlavě mě určitě zůstane víc, nežli nesmyslné ekonomické úvahy. Myslím, že za přečtení určitě stojí a řekněte , kdo z nás, někdy nevěřil, že nad ním nějaký anděl strážný stojí a drží nad ním ochrannou ruku a když už fakt nevíte kudy kam , alespoň tu správnou cest - nebo správný směr naznačí. Škoda, že jsem o ní nevěděla dříve, to setkání v Luxoru , o kterém jsem se dočetla, muselo být supr. Tak třeba někdy příště...

karolkarolka
06.08.2016

U tého knížky jde o mnohem víc než jen o "údiv nad existencí andělů" nebo o "ohromení dechberoucím příběhem", ten se čte takřka bez přestání. Fascinující to všechno samozřejmě je! Myslím si ale, že mnohem důležitější je odpovědět si na otázku, z jakého zdroje autorčini andělé vychází, a především pak na to, jsou li opravdu těmi, za koho se vydávají. Mám tím na mysli dobro a zlo, dvě kontrastní síly, které nám křižují život, a jejichž zdroj si každý člověk vysvětluje jinak. Mě její andělé o jejich dobré podstatě nepřesvědčili.

Avefa2pe
04.08.2016

přečetla jsem všechny knihy od paní Lorny a mohu potvrdit slova IIIiorn - neskutečně mi knihy změnily život a jsem za to vděčná. Děkuji.

Illiorn
26.07.2016

Od knihy jsem nemohla odejít. Lorna není spisovatelka a bylo to poznat, ale pokud podle jejích slov kniha měla vrátit naději aspoň jedinému člověku, svůj účel splnila.

hana1984
06.06.2016

Nádherná kniha,zbožňuji ji. Osobní setkání s autorkou patří mezi mé životní nezapomenutelné zážitky.

kristyna8032
03.06.2016

Moc povedená kniha ze života ženy, která to neměla ve svém životě ani na okamžik jednoduché. Lorna je paní spisovatelka , v této knize mne velmi přesvědčila. :-)

zulanek
31.05.2016

Tahle kniha vás zavede do zcela jiné dimenze,pocítíte duchovní stránku života a uvěříte,že něco mezi nebem a zemí musí existovat! Je krásné tomu uvěřit! Pro mě jednoznačně krásné andělské čtení.