Andělé v mých vlasech

Andělé v mých vlasech

Podtitul: Skutečný příběh moderní irské mystičky. Lorna Byrne, moderní irská mystička, od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Nyní poklidně žije na irském venkově. V knize Andělé v mých vlasech, která je strhující kronikou jejího neuvěřitelného životního příběhu, poprvé otevřeně hovoří o svých zážitcích. Autorka živě líčí své dětství v Irsku, hledání práce v Dublinu i manželství s mužem svých snů. Lornin příběh se okamžitě stal bestsellerem. Poskytuje čtenáři jedinečný pohled na andělské pomocníky, kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Jak sama Lorna říká: Stačí jen je požádat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/41601/andele-v-mych-vlasech-ilX-41601.jpg 4.2446

Angels in my Hair (2008)

Romány, Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Knižní klub

Dopitlik

Moc hezká kniha, která je příjemným startem dívání se kolem sebe a vnímání života jiným pohledem.

popelka595

Tohle je přesně ten typ knížky, který se k vám dostane v ten správný čas.
Lorna musí být opravdu pozemský anděl, jinak si nedovedu vysvětlit, kde se v ní bere tolik síly, lásky a soucitu, který ji může většina z nás jen závidět. Ale proto Lorna knihu nepsala. Kniha má v sobě důležité poselství pro nás všechny.. Opravdu úžasné čtení!

jengibre

Kniha se mi četla s lehkostí, místy hladila po duši a byla až dojímavá. S mnoha myšlenkami jsem se ztotožnila, ale byly zde i takové, které mi připadaly přitažené za vlasy a připisuji je spíše autorčině bujné fantazii nežli jejímu daru. Pokud jde o styl psaní, nečekala jsem, že kniha bude tolik popisná a zacházející do zbytečných detailů.

Zajdula

Knihu jsem přečetla rychle, bavila mě a po přečtení jsem zhlédla video z přednášky s autorkou Lornou Byrne na you-tube. Je to velice pohledná, příjemná a neobyčejná žena se schopností vidět anděly. Knihu napsala poutavě a docela čtivě. Chystám se určitě na její další knihy.

Kitty

Jak říkal kamarád, " život je příliš krátký na to, abychom četli něco, co nás nebaví". Začínám mít obavy, že ji nedočtu :(
Tak nějak o ničem, jen všude samý čekající anděl...

mythos91

Z knihy všeobecně mám velmi pozitivní pocity, v průběhu čtení až dokonce jsem z obsahu cítil především laskavost, skromnost, vděčnost za maličkosti, obětování se pro druhé, vědomí pomáhat ostatním lidem a některé další pozitivní prvky.

micha-ella

Páni! Na čem všem se dá vydělat! A ještě nadchnout tolik čtenářů! (Za to dávám hvězdičku). Já rozhodně mám duši, mám silnou intuici, věřím, že svět nevznikl jen tak a že příroda je zázrak, ale tahle knížka je blábol a musela jsem jí nedočtenou odložit.

honza1870

Jako první bych rád řekl že jsem ateista a tak zůstanu, ale tato kniha je jediná nábožensky motivována kniha kterou jsem dočetl. Nemyslí si že andělé existuji, osobní příběh Lorny mě ale opravdu oslovil.

waltraud5114

Kedysi, keď niekto od útleho detstva vídal anjelov a počul hlasy, tak ho zavreli na psychiatriu. Dnes o tom napíše knihu. :(

MartinaMachova

Moc krásná kniha

Hannabee

No nevím, nevím. Právě čtu, ale asi nedočtu. Anděl tady, anděl tam, anděl všude. Asi je na mě těch andělů až moc.

Matis296

Poutavé napsaná kniha, ktera se cetla sama.

VílaElvíra

Nooo, tak to jsem nečekala :-) Věřím na anděly, mimozemšťany a nevím co ještě, ale tohle bylo fakt moc. Naprosto přeandělováno. Slovo anděl je v knize asi milionkrát. Ze začátku to bylo příjemné čtení, milá pohádka.. Ale velmi brzy jsem se začala těšit, až bude konec knihy. A co se týká stylu psaní, to mi také nesedlo. Mnoho a mnoho zbytečných vět a popisů, které k ničemu nejsou. Např. jak zde již někdo zmiňoval, popisování vyndavání nákupu z tašky, kdy člověk čeká, co se stane a ono ejhle - nestane se nic. Jen prostě vyndala nákup :-) K Lorně už se určitě nevrátím.

enite22
27.12.2017

uzasna kniha... krasne se cetla

AbigailBC
26.12.2017

Věřím. Věřím v mnohé, v Boha i anděly, ale tohle bylo prostě moc. Nedalo mi to a trochu jsem zkoumala a někde jsem četla, že mnoho andělů a příhod bylo přibarvených a přidaných až po dopsání. Co je na tom pravdy, nevím, každopádně mi přišlo absurdní, jak autorka barvitě popisovala každý detail - "položila jsem tašku s nákupem na stůl, strčila jsem do ní ruku, vytáhla jsem jablko a položila jej vedle tašky, pak jsem sáhla po dalším ovoci..." - a člověk čekal, kdy přijde ta pointa, zatímco to bylo jen prázdné líčení děje.
A navíc, někde za polovinou jsem se zasekla. Nedokázala jsem číst dál. Cítila jsem z toho strašně negativní energii (což bych u tohoto typu knihy asi neměla), autorčina slova a děj jež popisovala mě naplňovala smutkem a strachem. Zajímalo mě, jak to skončí, jen kdyby mě to tak nestahovalo dolů. Teprve když jsem přečetla pár jiných knih, dokázala jsem se k této vrátit a dočíst ji. Byla pro mě těžká, velmi emocionálně těžká a vůbec mi nezanechávala takový ten hezký pocit na duši, který mám třeba u Doreen.
Takže věřím, že autorka to neměla lehké, mnohokrát si za to snad i mohla sama a mnohokrát to byl prostě osud, každopádně to nebylo nic pro mě a po její knize už asi nesáhnu.

fanciulla
13.12.2017

Moc krásná kniha, dala mi mnoho radosti. Nechápu, kdo tomu dal štítek pohanství.

JIVaJaH
13.12.2017

Povídání této autorky je zajímavé, ale je toho na mě moc..... Boha, modliteb i provázení anděly. V některé z prvních kapitol bylo toto:" zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen maso a kosti.“ Rozhodně vím, že má člověk duši, že duševno má velkou sílu.., ale říct to tak jednoznačně? Beru to jako čtenářskou zkušenost, nic víc.

dendishek
08.12.2017

Této knize jsem dala mnoho prostoru a mnoho myšlenek. Jsem věřící a proto mě popisující život Lorny bavil. Dokonce jsem koukla i na pár rozhovorů s ní. Myslím, že mi to život rozhodně obohatilo. Knihu doporučuji i lidem, kteří nevěří, ale hledají ve svém životě nějaký směr.

propiska
09.09.2017

Zajimava kniha, možna jsem čekala vic ale čte se jednim dechem....

kate333
17.08.2017

Moc hezké čtení. Styl psaní autorky na mě působil bezelstně a opravdově, skoro jako vyprávění dítěte. Myslím to tak, že to bylo uvěřitelné a věřím, že to bylo psané přesně tak, jak ji napadaly myšlenky bez zbytečných úprav a přikrašlování. Opravdu mám z této knížky moc hezký pocit a můžu napsat, že ve mě "něco" zanechala.

Danago
13.08.2017

Autorka Lorna Byrne od nejútlejšího věku vídala anděly a hovořila s nimi. Knížka Andělé v mých vlasech, je velice strhujícím příběhem jejího neuvěřitelného života. Autorka zde líčí své dětství v Irsku, i manželství se svým skvělým mužem. Knížka ukazuje čtenáři překvapivý pohled spoustu andělů , kteří nás neustále obklopují a pouze čekají na naši prosbu o pomoc. Je to neuvěřitelně krásná knížka. Já jsem jí prostě naprosto uvěřila a snažím se věřit a umět požádat. Určitě je to knížka na více přečtení než jenom jednou.

AndreaP.
08.08.2017

Kniha se ke mě sama dostala těsně po smrti mé maminky. Četla se mi velice dobře, našla jsem v ní útěchu a hlavně cestu přemýšlet nad věcmi mezi nebem a zemí.

HoneyBunny
20.07.2017

,,Jsme přesvědčeni, že všechno dokážeme sami. Zapomněli jsme, že máme duši, a uvěřili jsme, že jsme jen z masa a kostí."

Hanulka25
11.07.2017

Tuhle knížku jsem zkoušela číst 2krát, ani jednou to nevyšlo. Obsah mě sice zaujal, ale styl slohové práce žáka základnì školy.....to opravdu nedám.

mariebabi
31.05.2017

Kniha paní Lorny Byrne Andělé v mých vlasech mě hodně oslovila. Začala jsem si více uvědomovat, že je se mnou stále můj anděl strážný a mohu na něj mluvit a žádat o pomoc i při maličkostech. Neslyším ho, ale někdy mám pocit, že mě pohladil po ruce. U této knihy jsem nečekala nějaké úžasné literárně zpracované dílo. Přečetla jsem si životopis paní Lorny, která bohužel, nemohla ani dokončit základní školu a proto je vůbec zázračné, že knihy píše. Její kniha je velký dar naděje pro mnoho lidí. Ty hvězdičky jsem chtěla dát všechny, ale bohužel to nějak neumím. (Nevím, proč mi to napsalo - odpad) Takže ANO- všech 5 hvězdiček.

bosorka78
16.04.2017

tahle kniha mi ukázala,že nejsem sama,že jsem obklopena milující bytostmi.

fristo
24.03.2017

Celkom dobre sa to číta len v niektorých pasážach to je mierne pritiahnuté za vlasy a nudné. Autorka sa zo začiatku opisuje ako mentálne zaostalá a tiež takto popisuje aj chovanie ľudí z jej okolia ku nej. Napriek tomuto si zjavne nájde prácu a dostane sa do normálneho kolektívu. Nájde si muža, ktorý je normálny a vydá sa zaňho. Miestami má človek pocit že tých anjelov si predstavuje retrospektívne teda si ich vkladá do spomienok. Verím že anjeli sú no asi by som po prečítaní tejto knihy potreboval vložiť prsty do rán . Tiež si myslím že v knihe je zopár momentov, ktoré tam boli vložené aby sa kniha lepšie predávala (napríklad ten poltergeist). Určite ale vyvoláva zamyslenie a túžbu po hľadaní.

Kakarinka
16.03.2017

A jde opravdu o anděly od Boha? :)

deshalb
07.03.2017

Vynikajúca knižka, ktorá len potvrdzuje, že medzi nebom a zemou naozaj niečo je. Je to kniha, ktorá nemusí každého zaujať svojim obsahom, ale kto správne pochopí jej posolstvo, pre toho môže byť veľmi prínosná.

lenulitah
23.02.2017

Na tuhle knížku jsem se docela těšila, ale spíš mě zklamala. Je pro mě těžké tomu všemu, co se v ní popisuje, uvěřit. Prostě těch andělů je moc.:-). A samotné vyprávění je dost smutné, i když pro toho, kdo věří, je tam vždy nakonec naděje.