Vykoupení

Vykoupení https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130290/bmid_vykoupeni-tcu-130290.jpg 4 891 130

Andělé / Padlí anjeli série

Luce a Danielovi dochází čas. Aby Luciferovi zabránili vymazat minulost, musejí najít místo, kde andělé dopadli na Zemi. V patách mají temné síly a Daniel netuší, zda to ještě dokáže - žít, jen aby Luce znovu a znovu ztrácel. Schyluje se k osudové bitvě, po níž zůstanou na bojišti mrtví lidé... a andělský prach. Kdo přinese největší oběť? A komu se zlomí srdce?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Knižní klub

Rapture , 2012

maca1245
27.01.2016 5 z 5

Tak konečně mám tuto serii za sebou. Tenhle díl se mi líbil ze všech. Musím říct že 1,2 díl mě moc nenadchli, ale jelikož mám tendenci dočíst tak jsem to přetrpěl. Kdyby všechny díly byl jako tento tak by to bylo super serie. Musím též podotknout že nápaditost této serie je pěkná, ale mám pocit že mohla být více vytěžený. Proto celou serii hodnotím 4/5

DeniskaD
03.01.2016 4 z 5

Musím přiznat, že po přečtení recenzí jsem měla trochu obavy z toho, jak celý příběh dopadne. Ale řekla bych, že si s tím autorka knihy celkem hezky poradila a milostný příběh Daniela a Lucindy skočil šťastně. :) Jen mě mrzí, že se nedozvíme, jak dopadli ostatní.

petra3242
18.12.2015 3 z 5

Byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne a musím říct, že to dopadlo tak, jak mělo :)) Konec byl moc hezký. Jen by mě zajímalo, co se stalo s Camem a s Luciinými rodiči. Série jako taková nebyla špatná, ale já se u knížek kolikrát docela nudila. Nejhezčí byl asi 3. díl.

DendaRA
14.12.2015 5 z 5

Tuhle sérii jsem už četla dvakrát a stejně jako poprvé, tak i podruhé jsem na konci této knihy brečela jak želva :) Hrozně se mi to líbilo, ale i tak mě hodně věcí mrzí; třeba to, že je hodně otázek nezodpovězených, některé dějové linky mi připadají tak nějak neukončené a nejvíc ze všeho mě mrzí, že nevím, jak to vlastně doopravdy bylo s Camem a jak to s ním bylo dál - byl moje nejoblíbenější postava.
Takže pro mě nejlepší díl ze série, ale sérii jinak hodnotím 7/10 (viz. co jsem napsala nahoře).

dexeded
08.12.2015 4 z 5

Ze začátku nic moc, už jsem myslela, že ji nedočtu. Postupně byla lepší a lepší , konec už jsem hltala a opravdu jsem nečekala, že to dopadne takto.

dudunka
23.11.2015 5 z 5

nejčtivější ze všech dílů :)

Mudblood
25.10.2015 5 z 5

Vykoupení je rozhodně nejlepší díl z celé série. Tohle nedokáže každý, aby napětí stránku za stránkou stoupalo.. většinou přečtete první knihu, která vás naprosto nadchne a další díly už nejsou nic moc.. tohle ale rozhodně není ten případ! Až do posledních stránek jsem nedokázala "předpovědět", jak to nakonec skončí.. Posledních asi 20 stránek jsem probrečela jako malá - a já nejsem zrovna tip, co u knížek brečí :D možná občas nějaká ta slza ukápne, ale takové vodopády? To se mi ještě nestalo. Možná to bylo i mou současnou náladou, která to ještě umocnila.. ale prostě WOW! Rozhodně to stojí za přečtení!!

Hanulenka9595
09.09.2015 2 z 5

Pro mne velmi nezvládnutá série.

Nápad pěkný, sloh také pěkný, lehce se to četlo...
Ale co ty tisíce položených a nedořešených otázek? (spoiler) Proč musel ten kluk, se kterým se Luce poprvé v posledním životě líbala, uhořet? Z čeho má Arriane jizvu na krku (tam si nejsem jistá, jestli mi tato odpověď jen neunikla)? Proč se o ni snažil Cam v polepšovně? Proč byl tak škodolibý, když vlastně vůbec zloduchem nebyl? Co to bylo za lásku, kvůli které se dal k peklu? Jak to, že se Luce rozhodla okamžitě pro nový život bez vzpomínek a bez mrknutí oka opustila rodiče a kamarádku, na které stále myslela? Jak poté vysvětlili její zmizení?
Myslím si o sobě, že dokážu číst mezi řádky, ale povězte mi, že veškeré odpovědi na své otázky tam někde najdu...
Navíc chybělo napětí. Celý tento příběh by se dal daleko poutavěji napsat klidně i do jedné knihy - zbytečné prodlužování, pořád nějaké - "Na to musíš přijít sama."
Líbilo se mi, že se z Lucindy vyklubal anděl, neboť to pro mne byl nečekaný zvrat (ale to bylo možná jedno překvapení z celé série).
Teď bych si nejraději sedla s autorkou a pěkně na ni vychrlila veškeré své otázky a čekala, co mi na to řekne. :D Za mě se tohle fakt nepovedlo.

Katuska88
06.08.2015 4 z 5

Abych řekla pravdu, celá série mne moc nenadchla, takže jsem četla s tím, že knihu musím, co nejrychleji dočíst, ať můžu číst něco jiného. A do čtení jsem se spíš nutila.
Když už jsem se začetla, tak se to četlo v pohodě a chcete to pak dočíst i proto, abyste už konečně věděli, jak to dopadne.
Nevím, jestli opět mám jen nějakou špatnou verzi ebooku, ale prostě mne tam hrozně otravovaly gramatické chyby a překlepy nebo spíše se písmena tak divně spojovala, že to občas vůbec nedávalo smysl.
Konec mne zklamal, i když to vlastně špatně nedopadlo. Čekala jsem prostě, že to dopadne trošku jinak a finální vyuzlení mne hodně zamrzelo, abych vám řekla pravdu, já bych to na Danielovo místě neudělala.
A opět (možná trochu spoiler) si uvědomuji, jak jsou pro nás a pro celou existenci našeho já a naší osobnosti důležité vzpomínky, ty bych nikdy nezahodila.
Váhám mezi třemi a čtyřmi, ale dám nakonec 4, a to jen kvůli tomu, jak dopadli vyhnanci.

Nagadir
05.08.2015 3 z 5

Nevím, tenhle díl mi přišel nejhorší, ale možná je to proto, že mě předchozí díl docela dost bavil. Oproti první knize spousta charakterů degradovala, hlavně Lucinda z které se stala neuvěřitelně otravná postava. Pořád si stěžuje, kvůli ní umírají lidé, kteří by umřít nemuseli kdyby nebyla tak hloupá a poslouchala co jí ostatní říkají, na nervy mi asi nejvíc lezlo to, že se z ní najednou stala postava na které všechno závisí a vždycky z problému najde nějaké východisko. Nevíte si rady, Lucinda na něco příjde a tak podobně, v první knize byla taková šedá myška a to mi vyhovovalo ale pak se z ní stala zachránkyně světa a jiný kecy a tohle já prostě nesnáším. A taky potom, to neustály popisování křídel ostatních, Danielových, všech, to má autorka nějaký fetiš nebo co? Protože byla schopna půlku stránky zaplácat jen popisem andělských křídel (nemám nic proti když se popis použije jednou, ale opakovat tisíckrát a jednou, že ten má takový a makový, barvu takovou, jsou tak hebký a jiný prkotiny, ugh!).
Hodnocení 5/10

Always a reader
29.07.2015 2 z 5

Do čtení tohoto dílu jsem se musela opravdu hodně nutit... vůbec se mi nechtělo číst. Ale nakonec jsem se prokousala ke konci. Naštěstí. Není to tak špatná knížka, jen mě prostě nějak nebavilo..ji číst... a to se často nestává.

Vianescee
10.07.2015 3 z 5

Celou sérii jsem hodnotila čtyřmi hvězdičkami až na tento díl. Ne, že by byla celá kniha horší, ale zakončení mi přijde poněkud nesmyslné. Navíc se mi chvílemi zamlouval více Cam než Daniel. Vyobrazení nebe, kterého jsem se dočkala a no nevím. Upřímně netuším, jestli po této sérii ještě sáhnu... možná časem.

Lily79
24.06.2015

Všechny knihy byly hezky, promyšleně napsané, konec je opravdu, podle mě sobecký a sebestředný. a také musím říct, že to chvíli vypadalo že to jiskří mezi Luce a Camem:) Prostě špatně ukončené:(

Vancurka
26.05.2015 3 z 5

SPOILER!
Konec mě hodně naštval. Ona se celý tři díly a kousek čtvrtého snaží zjistit, jak to s ní a s Danielem je (taky proč vždy umře), a když to konečně zjistí, tak se rozhodne kvůli lásce na všechno zapomenout - na přátele, na rodinu, na sebe a vlastně i na Daniela. Tím pádem díly před vůbec být nemusely, protože na konci čtvrtého dílu ona nevěděla vůbec nic o předchozích životech - vlastně nevěděla nic.

Aaron Lewis
03.05.2015 3 z 5

Tenhle díl mě bavil teda nejméně, asi, že už jsem to chtěla mít z krku:P. Jak jsem psala u předešlého, ten Pád nebyl prostě ono. Ani se mi nelíbilo nebe a Bůh a jak to bylo vyobrazené a vlastně mě moc nebavil ani ten konec. Takový obyčejný.

xmetelkova
27.04.2015 5 z 5

Poslední díl byl rozhodně nejlepším z celé série. Celou knížku jsem se těšila na to, jak to spisovatelka ukončí a podle mého názoru by ten konec mohl být mnohem lepší, ale tak já s tím nic nenadělám. Jinak děj byl v pohodě, četlo se to skoro samo. Určitě si tuto sérii ještě někdy přečtu.

Marký016
02.04.2015 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale musela sem dát jen 3 hvězdičky, jelikož konkurence je veliká a četla sem mnoho lepších knih :) :D

Kayla
30.03.2015 4 z 5

Poslední díl byl podle mého názoru asi nejslabší, ale přesto tuto knihu musím hodnotit velmi kladně. Některé části byly až moc nudné a nezajímavé, ale na druhou stranu tam byly také ty dobré části. Zvláště se mi líbil konec. Jen mě mrzí, že už nebude další díl. Velmi ráda bych si přečetla jak to všechno ještě pokračovalo. Zvláště by mě zajímalo co se dělo s Camem. Toho jsem si v tomto dílě oblíbila... Krásná série o andělů :-) Zařazuji mezi oblíbené :-)

Barča 008
10.02.2015 4 z 5

Knížka byla naprosto skvělá, dokud neskončila. Ne, že bych tolik prožívala to, že to končí, ale ten konec pro mě prostě nebyl správný.

Markouš
08.02.2015 5 z 5

Stoprocentně nejlepší díl z celé série. Ten konec se mi ale nelíbil. :( Nevím, prostě jsem čekala, že to dopadne jinak. Ale knížka se mi líbila :)