Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56720/bmid_pad-QJm-56720.jpg 4 1898 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Fallen , 2009

kytikyti
11.11.2013

Spoiler. Nemohla jsem se ubránit srovnávání s Twilight a Školou noci. Cam se mi také samozřejmě líbil, i když jsem si pořád myslela, že on je ten padlý had a on je to anděl (už ničemu nerozumím:-). Trochu mi tam vadily ty až neuvěřitelné obraty Cama a paní knihovnice. Hlavně jsem se trochu šťourala i v tom, že pokud jí chtěla zabít, proč jí někam vláčela a vázala na kámen. Bylo to trochu dětinské (styl psaní, hlavně spousty otázek, tvůrkyně myslím dobře vystihla puberťáka, co také chci od knihy pro teenagery:-), ale dobrá oddechovka, budu číst dále. Co se mi hodně líbilo, byly postavy, mohla jsem si představovat piercingové drsné pankáče. Myslím, že má kniha dobrý potenciál, pokud by se toho chytli seriáloví tvůrci a vyvedli něco na způsob Vampire diaries.

Markett
07.11.2013 5 z 5

Popravdě řečeno, začátek se mi zdál docela nudný a říkala jsem si, že knihu asi odložím a abych pravdu řekla, jsem ráda, že jsem to neudělala. Čím jsem se dostávala dál a dál, tím víc mě začalo zajímat, jak to vlastně dopadne. A tady mě čekalo příjemné překvapení. Když Luce začala "randit" s Camem, hned mě to začalo bavit. Hrozně se mi líbilo, jak k ní byl milý, ale stejně jako Luce, jsem spíš chtěla vědět víc o Danielovi. Nevím proč, ale takovýhle "tajemný" postavy mám mnohem radši. Její pátrání se mi hrozně moc líbilo a čekala jsem, co z toho bude. A pak se jí Daniel přiznal a tady už mě to pohltilo. Jenomže nejhorší je, že se to začíná rozjíždět skoro na konci a tím pádem vznikne otevřený konec. Už se těším na to, jaký to bude dál...:)

Lestate
25.10.2013 5 z 5

Tuto knížku jsem si koupila vyloženě z nouze, kdy jsem rychle potřebovala něco na čtení a ona byla první, na kterou mi padl pohled. Nelitovala jsem. Sice mě poněkud nudný začátek zprvu odrazoval, ale po zdolání zhruba 20 stránek se začalo něco dít a já se do příběhu Luce a Daniela zcela ponořila. Po přečtení (během jedné noci) jsem hned dokoupila zbytek dílů a nedočkavě se vrhla na čtení. Vřele doporučuji a dle mého osobního názoru, pokud se tyto knihy někdo rozhodne zfilmovat (protože knihy se srovnávat opravdu nedají) - Twilight sága bude mít reálného konkurenta :-)

Natt S
23.10.2013 2 z 5

Po vcelku dost negativních komentářích na knihu z mého okolí jsem stále váhala zda mám marnit čas se čtením a nebo ne.. Nakonec jsem se, ale přemohla a knížku jsem přečetla za necelé dva dny. :) Jediné co bych, ale knize vytkla bylo to, že se celou dobu "nic moc" nedělo a pak se na konci(v posledních kapitolách) odehrály všechny napínavější souboje a atd. Jinak se mi kniha líbila námětem a i obalem. Nejoblíbenější postavou z knihy by pro mě byl určitě Cam, který ač byl evidentně zlý(ale to mi stejně nevadí) měl skvělou osobnost a já si ho hrozně oblíbila. Hodně se mi líbil prolog, který mě vyburcoval ke čtení a pak epilog díky kterému se už těším na další díl. Dávám 2 hvězdičky a doufám, že budou další díly lepší než ten první! :)

Krisseliss
22.10.2013 3 z 5

Kniha se četla v celku dobře, i když některé části bych nejraději přeskočila a v některých jsem se vyžívala.

Knihomolka Rů
28.09.2013 4 z 5

Tato kniha se mi líbila, ačkoli byla občas trochu zdlouhavá, udělala na mě celkem dobrý dojem :) Je to vcelku dávno co jsem ji četla, takže si všechno už úplně nevybavuju, ale rozhodně jsem si oblíbila Daniela, ačkoli se mi občas zdál trochu divný. Na této sérii se mi líbí, že se všechno nedozvíme na začátku, ale Luce to postupně objevuje :) myslím si, že je to pěkná kniha :)

Petra17
23.09.2013 3 z 5

Dosti dlouhá předehra, která ve mě zprvu vyvolávala znechucení, poté se to trošku 'rozjelo', vyvrcholilo to celkem překvapivým koncem, ale žádná extra knížka to pro mě není. Přijde mi to trochu jako taková forma jiné twilight ságy. Slabý průměr. Hvězda navíc je za nápad andělů místo upírů.

Issiriana
17.09.2013 4 z 5

...a stejně mám ráda Cama :)

Ellen16
16.09.2013 4 z 5

Knížka mě zaujala svým obalem a dost velkou reklamou. Příběh v Pádu byl dobrý, Luce je sice trochu přecitlivělá, ale i tak se to četlo dobře. Moc jsem se těšila na další pokračování i když to už není takové a dost věcí zůstává nevysvětleno. I tak mám ale tyhle knihy ráda a Pád patří k mým oblíbeným .

deedulka
13.09.2013 4 z 5

Kniha se četla poklidně a pohodově. Zajímavé prostředí "polepšovny" a různorodé postavy si udržely mou pozornost po celou dobu, i když se nedělo zrovna nic světoborného. Snad v dalším díle bude trochu víc akce a napětí.

Niki
08.09.2013 1 z 5

Kniha mě nezaujala. Měla strašně dlouhý rozjezd, hlavní hrdinové mi nebyli sympatičtí. Další díly rozhodně číst nebudu.

Candide
27.08.2013

Skončila jsem před půlkou. Je to naprosto amatérsky, velmi špatně napsané, jakoby to psalo devítileté dítě. Ještě že jsem měla knihu stahlou z internetu (stačilo ji smazat), jinak bych ji určitě vyhodila z okna.

Ruxandra
23.08.2013 2 z 5

Je to zvláštně napsané, ale udrželo si to mou pozornost, i když o nějaké originálnosti se nedá moc mluvit. Hlavní hrdinka opravdu působí trochu schizofrenně a chování Daniela jsem mnohdy moc nechápala. Konec mi připadal malinko chaotický, zbytečně "složitý" a skoro nic nevysvětlil. A supi? To jako fakt?:) No jdu se vrhnout na druhý díl, snad to bude lepší...

pastelka53
11.08.2013 4 z 5

Jedna z mála knih u které mi ukápla i slza, strhující kniha která čtenáře dokáže doslova pohltit. Luce mi sice moc nesedí, pořád jen fňuká, ale její styl oblékání mi to vše vynahrazuje. :)

PriMula
11.08.2013 4 z 5

Knížku jsem četla strašně ovlivněna negativními komentáři co tady jsou. :D No. Prvních cca 20 stránek jsem moc nechápala, ale pak to šlo samo. Pěkná knížka a chystám se číst i další díly. :))

Malíček
08.08.2013 4 z 5

Dle mého jeden z nejpoutavějších prvních dílů, které jsem kdy četla. Do děje jsem se dostala ihned, protože je kniha psána tak pohodově a nenáročně - zkrátka u toho nemusíte moc přemýšlet. Daniel mne dostával do kolem už od prvního okamžiku, kdy se v knize objevil a občas jsem zjistila, že mám s Luce něco společného, což mě do děje vtáhlo ještě o něco víc. Knihu bych doporučila. :)

Drakie8
21.07.2013 5 z 5

Zajímavý a poutavý příběh. Knížka je pěkná a skvěle se čte. Něco podobného jako stmívání, až na to, že zde je anděl a ne upír.
Velmi se mi líbí postava Daniela ;). Úžasná knížka !! :)

Sima:)
19.07.2013 5 z 5

Super, sice na zacatku trochu nudne ale konec super :D

Adele02
28.06.2013 5 z 5

Moc kouzelná knížka, překvapilo mně, jak to všechno Luce vstřebala a věřila tomu. Rozhodně si přečtu i další díly.

Ell Amaterasu
28.06.2013 4 z 5

Občas se mi kniha zdála příliš zdlouhavá a občas byly některé části nudné a protáhlé, ale jinak se mi kniha celkem líbila už se chystám na další díl.