Andělé noci

Andělé noci https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/2050/andele-noci.jpg 4 395 40

Povídka, která původně vyšla v rámci antologie Jak to bylo poprvé. Mariana, hlavní hrdinka novely ANDĚLÉ NOCI, která nyní vychází v samostatném vydání, se rozhodne oslavit sedmnácté narozeniny pořádnou pařbou, chce si užít oslavu a zažít něco nového. Její předsevzetí se splní. O to horší ji čeká ráno - probudí se v cizím pokoji, v cizí posteli a navíc vedle kluka, kterého vůbec nezná! A nejen ten kluk je úplně nahý. Ke všemu si takřka nic nepamatuje. V první chvíli zpanikaří a uteče. Teprve později hledá odpovědi na svoje otázky - a také dotyčného kluka s dredy, který by jí je mohl poskytnout. Jenže: jak najít někoho, po kom jí zbyl pouze zmatený záznam v mobilním telefonu? Letní příběh o ztrátách a nálezech, které provázejí každou první lásku, se odehrává během několika málo dní ve městě i na letním táboře, kam Maja se svou kamarádkou odjíždí na brigádu začátkem jednoho horkého léta plného příslibů i těch nejtajnějších tajemství...... celý text

jarkaska
28.03.2024 4 z 5

Knihy Lenky Lanczové mě nějak minuly. Škoda. V dnešní době je to pro mne, po těch předchozích knihách, krásná oddechovka. Jistě si přečtu i jiné knihy této autorky.

twigxi
14.04.2023 4 z 5

Oddechovka na jeden den. Neni to zadna vysoka literatura, ale je to napsano moc pekne a ja si u techto knizek vzdycky krasne odpocinu. Potesilo me, ze se odehrava chvili i v taborovem prostredi. Odtud i ten nazev, ale vic nebudu prozrazovat :)

Pippi
08.02.2023 1 z 5

Jednoznačně nejlsabší Lanczovka... prostě povídka s jednoduchou zápletkou a nepřekvapivým vývojem a závěrem. Asi jedniná, kterou už si podruhé nepřečtu.

Hakate
28.08.2022 3 z 5

Knihy od Lenky mě doprovázely určité období mých školních let, protože u nás na škole je četla každá holka. Některé příběhy se mi líbily více, některé méně. Po nějaké době, už mi příběhy přišly stejné, jen jiné místo, jiné postavy. Ale princip vždy stejný

cucik14
19.09.2021 5 z 5

Snad všechny knihy autorky jsem četla už dřív a nyní se k nim v dospělosti opět vracím a baví mě pořád :)

Amneris
23.03.2021 5 z 5

Oproti ostatním knihám od paní Lanczové je tato sice krátká, ale velmi sympatická a dobře se čte.

katallinka
05.03.2021 3 z 5

Byla jsem na autorku zvědavá, v době kdy mi bylo náct mě minula. Oddechové a dost naivní čtení.

Šajler
04.01.2021 3 z 5

Knížka max na 2hodiny,stránky otáčíte jednu za druhou a najednou je konec. Příjemná oddechovka o dospívání,lásce a trápení.

JancaMia
16.11.2019 5 z 5

Tenká, vtipná ale předvídatelná :) ale stejně se k ní ráda vracím ostatně jako ke všem dalším šedesáti počinům :)

Aknel26
21.08.2019 3 z 5

Není to román, ale ucelená povídka, kterou máte přečtenou raz dva. Jde o opětovné setkání s jednou ze známých postav – s jakou, zjišťuje čtenář spolu s hlavní postavou při téměř detektivním pátrání.

Páájinka
19.07.2019 5 z 5

Vzpomínky na mládí ????

Honey19
21.08.2018 3 z 5

Autorčiny knížky jsem kdysi dávno přímo hltala, nyní jsem po pár z nostalgie sáhla.
Jedná se o příjemné, oddychové čtení. Příběhy jsou naivní, ale jako oddychovka fajn. Příjemná nostalgie.

Janca001
15.04.2018 5 z 5

Sice to bylo krátké, ale i v hubenější knize jde napsat bohatý děj. Zase skvělá a zábavná knížka, která neomrzí.

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Kraťoučká knížka, u které jsem se dozvěděla něco víc o pirátovi a viděla ho z jiného úhlu.

lenkaBajza
23.08.2017 2 z 5

Příběh neurazí, ale ani nenadchne, je hodně přitažený za vlasy (jak asi mohl celý příběh skončit?:-D) Proto oceňuji krátkost knihy a v neposlední řadě také fascinující souhru náhod:-D

MinaHawke
27.03.2017 4 z 5

Hezké odpočinkové čtení. Už jsem ji četla třikrát a vždy se k ní ráda vracím. Sice nejsem cílová skupina pro tuto četbu, ale to mi vůbec nevadí.

KSarlota
06.11.2016 4 z 5

trochu krátká, ale jinak pěkná

Ann98
22.07.2016 5 z 5

Pěkná knížka, to musím uznat. Jen mohla být o malinko delší (ale chápu, je to povídka, ne román). Musí být hrozné probudit se v cizí posteli s cizím klukem a nic si nepamatovat. Jde vidět, že pirát se hodně změnil (a může za to právě Iva z Mokré náruče léta). Myslím, že to s Marianou myslel opravdu vážně a jsem ráda, že ona konečně našla svého prince.

janca2864
25.11.2015 5 z 5

Hezký povídkový příběh :)

Adissek
26.09.2015 5 z 5