Andělé

Andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68967/bmid_andele-1Xg-68967.jpg 4 11 1

Strhující příběh Andělů je podán jako retrospektiva, jako volný rozhovor hlavního hrdiny, stíhaného za vraždu, a soudní znalkyně (psychiatryně). Mimo jiné nám zde autor, významný představitel hnutí gayů, mezi řádky sděluje, že v milostném vztahu je fakt rozdílnosti pohlaví nepodstatný, jde spíše o náhodu. Zápletky, nedorozumění či bouřlivost intimního vztahu nejsou touto náhodou omezeny, vždy jde o dva lidi jako součást společnosti a ti jako takoví prožívají svá, v základu univerzální, lidská dramata. Přes všechnu do popředí se deroucí pornografičnost a líčení surových násilných scén je v přítomné knize možné vypozorovat proplétání obvyklých atributů milostných příběhů: lásky, vášně utrpení a smrti. Krajní body na této ose jsou pak ve zkratce (ale zdá se, že ne beze zbytku) konkretizovány prostřednictvím motivů spermatu a krve.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Větrné mlýny

Angeli , 1996

LilKure
06.02.2018 3 z 5

Jestli jsem měl traumata z konce Cizinců ve městě od McEwana, tak z téhle knížky asi už nikdy neusnu.
V ději jsem se občas ztrácel, i když to tak nějak celkově nevadilo, protože jsem od začátku tušil, jak to asi dopadne. Forma textu bez uvozovek je šílená, ke konci knížky neskutečně znesnadňuje čtení a orientaci v dialogu.

homosexualita slovinská literatura

Brane Mozetič