Anděl v kulichu

Anděl v kulichu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27247/andel-v-kulichu-27247.jpg 4 23 4

Autor se v knize Anděl v kulichu vrací do krajiny svého dětství - Jizerských hor.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Collegium Bohemicum

Der Engel mit der Pudelmütze

green.tea
12.01.2021 5 z 5

Kniha je naprosto kouzelná. Čtenář má pocit, že se při čtení jde s hlavními aktéry podívat za kopec na ten opravdový Betlém. Vypráví o lásce k rodnému kraji, Otfried Preussler se narodil v Liberci. Je smutné, že autor tak známých knih (Krabat/ Čarodějův učeň, Malá čarodějnice...) i příběhů z míst blízkých jeho srdci a rodišti (tato kniha, Útěk do Egypta přes království české, Moje kniha o Krakonošovi...) se u nás za svého života nedočkal většího ocenění. S trochou naší české odvahy to bylo na státní cenu. In memoriam už to nemá smysl.

Kloky
25.12.2014 5 z 5

Nádherné čtení okolo adventu, Vánoc a Tří králů. Povídky jsou napsány tak, že člověk s trochou nadsázky věří, že se to opravdu stalo nebo mohlo stát. Kouzlo povídkám přidává kraj, kde se odehrávají, pokud čtenář okolí Jizerských hor zná, určitě ho povídky očarují ještě více.

kirkous
28.12.2013 5 z 5

Osobní překvapení podzimu roku 2012. Přečetl jsem si knihu v adventním čase a s obrovskou chutí. Preusslerovy příběhy jsou pohádkové, magické, zároveň jakoby velmi přirozené. Přirozenou je především víra, ryzí víra horských lidí, kteří se v příbězích vyskytují. Příběhy jsou samostatné, zároveň vnitřně provázané. Nejpůvabnější mi přišla povídka "O tom pravém, opravdovém Betlémě", o učiteli, dětech a jejich víře, kterou se snaží napravit školní inspektor, když zjistí, že vůbec neodpovídá biblickým reáliím, až nakonec i on sám její opravdovost nahlédne a zakusí. Škoda, že se mi nedaří si knihu koupit, je snad rozebraná. K takové bych se vracel rád.

Alma-Nacida
14.12.2010 5 z 5

Sedm vánočních povídek je vzájemně propojených, je to pěkné adventní, případně vánoční čtení.