Anděl spásy

Mladý Jean-Pierre se nechá okouzlit napoleonskými ideály a přes protesty svých rodičů vstoupí do armády. Postupně o své iluze přichází, až je nakonec ošklivě zraněn v bitvě u Waterloo. Po smrti svých rodičů se raněný Jean-Pierre už coby markýz z Castillonu vrací na své rodové sídlo, aby zjistil, že je v dezolátním stavu – a že nemá peníze, aby ho opravil. Další rána osudu na sebe nenechá dlouho čekat – podle poslední vůle svého přítele plukovníka Dawlishe se musí postarat o jeho tři děti. Jean-Pierre je na konci sil. S krutými bolestmi se zavře ve svém pokoji a děti, kterým se stal poručníkem, nechce ani vidět. To ovšem netuší, že krásná Marietta, jeho schovanka, je nadaná léčitelskými schopnostmi. Podaří se Mariettě markýze vyléčit a dokážou společně povznést hrad k jeho někdejší slávě? Dokáže jít za svým cílem i přes nepřízeň osudu? A uvědomí si markýz včas, jakého anděla mu osud poslal do cesty?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/248938/andel-spasy-UQN-248938.jpg 2.922

Saved by an Angel (2007)

Vydáno:, Baronet

Erinien
29. červnaodpad!

Přešlap. Knížka vystihuje asi veškeré klišé, které si muži představují pod pojmem dívčí román. Hlavní hrdinka má naprosto nereálnou podobu světice. Hlavní hrdina má naprosto nezajímavou minulost, se kterou se ale bohužel musíme seznámit hned na začátku, takže kniha nejprve trochu nudí. Zábavné to začne být až v polovině, kde se zjeví hlavní hrdinka, které se naprosto vše daří, třetinu knihy čekáme, než markýz sejde ze svého pokoje dolů, aby zahlédl svého anděla a ta nejzajímavější část se odbude na posledních třiceti stránkách. Bohužel. Potenciál, který příběh má, je naprosto nenaplněný a děj jakoby useknutý. Škoda.

Doubravka1975
12.10.2017

Pohádka, kde všechno dobře dopadlo a dokud neumřeli žijí dodnes....

11.06.2017

Podle nádherné obálky jsem čekala víc. Příběh sám o sobě nebyl až tak špatný, nebýt toho rychlého tempa. Přečíst se to dalo, ale v paměti mi spíš utkvěje asi ta obálka.

modranka
13.03.2017

Súhlasím s Ewik a doplňam, že obálka je krasna.

LilianaFalcon
03.06.2016

Hrůza, neprokousala jsem se ani 10 stránkami. Každou větu jsem měla chuť přeskočit.

Ditules
20.10.2015

Překrásná obálka...ale teda ten příběh je tak odfláknutý! Uspěchané a i v rámci žánru červené knihovny nereálné!

MinaHawke
05.09.2015

Kniha se mi líbila, ale přišlo mi to takové hrozně uspěchané. Mohlo to být víc rozepsané, pár stránek navíc by neuškodilo :) Ale i tak je to příjemný příběh.

mac.martina
03.09.2015

takova jednoduha oddychova knizka. precetla jsem ji na jeden dech... vsechno tam slo bez problemu a celkem jednoduse a vsechny problemy se zachvili vyresili a nedalo to moc prace...

Ewik
11.08.2015

Skoro jsem už zapomněla, jaké má B.C. naivní, čisté, krásné a inteligentní hrdinky. :-) Od tohoto druhu knih nic nečekáte, prostě je necháte plynout až zjistíte, že jste na konci, kde vrcholem všeho je něžný polibek. :-)
Avšak krásně jsem si u toho odpočala a vyčistila hlavu. Hezká jednohubka na odpoledne.