Anděl smrti

Anděl smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355100/mid_andel-smrti-vaY-355100.png 4 17 6

Sean Dillon série

Skupina teroristů si říká Třicátý leden – podle data masakru v Belfastu. Nejsou s nikým spojeni, zabíjejí americké diplomaty, agenty KGB, Araby i Izraelce, členy IRA i britské vojáky. Jsou proti všem, ale hlavně proti míru. Připravují úkladné vraždy, které mají otřást už tak křehkým příměřím v Irsku. Chtějí uvrhnout tuto těžce zkoušenou zemi do občanské války. Proti nim stojí bývalý příslušník IRA Sean Dillon, nejschopnější tajný agent zvláštního oddělení britského ministerstva obrany.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné

Vydáno: , Knižní klub

Angel of Death , 1995

Luigi1
06.01.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha.

mi-380
28.11.2019 3 z 5

Variace na „bondovky“, ale bez technického vybavení od majora „Q“. Na scéně je Bill Clinton, John Major, vrcholní politici, generálové, umělci. Cestujeme po Spojeném království, Irsku, USA, Libanonu. Vše řeší jeden hlavní agent, při němž stojí věrný anděl strážný, a několik agentů vedlejších. A nejzajímavější je skupinka marxistických záškodníků s ještě zajímavějším cílem. Higginsův styl je jednoduchý, přímočarý, žádná velká psychologie, děj se svižně valí vpřed, přibrzďují ho jen občasné porady politiků a řídících pracovníků, kteří toho ale moc nevymyslí, protože tady se problémy řeší násilím a ne nějakými řečičkami.
65 % (aktuálně 11 hodnocení s průměrem 85 %).

hana4834
17.03.2019 4 z 5

Naprosto skvělí trojlístek kladných i záporných postav. Tesim se na další příběhy

sgjoli
28.10.2018 5 z 5

Tohle jsem četla poprvé v době své puberty a od té doby jsem se ke knize ještě několikrát vrátila. Moc mne baví ten syrový styl, kterým to Higgins napsal. Trochu mi ti připomínalo detektivky/thrillery ze staré školy – třeba Dashiela Hammeta. Nejvíc mne bavila postava hlavního hrdiny Seana. Dějově to bylo akční a napínavé. Moje srdovka!

Roman337
13.07.2017

opět perfektně vymyšleno, zajímavý příběh, Jack prostě nezklame

Zorro89
02.08.2014 4 z 5

Příběh o teroristické skupině Třicátý leden, vedená profesorem, divadelní herečkou a dvěma politickými pracovníky se mi líbil. Tento žánr mě baví.