Anděl smrti

Anděl smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270393/bmid_andel-smrti-6Lp-270393.jpg 4 138 53

Makléřka Bo série

Kriminální thriller, volně navazující na román Vila na Sadové, se opět odehrává v Ostravě, kde se realitní makléřka zaplete do případu sériového vraha. Svérázná Roberta přezdívaná Bo, spolumajitelka největší ostravské realitní kanceláře, se po patnáctidenní dovolené na Srí Lance, kde se zotavovala ze zranění, vydává do Radvanic za prvním klientem, architektem Mojmírem Zastrčilíkem, který chce prodat svůj rozlehlý dům se zahradou. Tento podnikatel po roce 1989 pracoval ve Fondu národního majetku a jako městský investor zneužil své postavení k nezákonnému obohacení. Do kauzy byl zapleten také europoslanec Bedřich Cihlář, bývalý náměstek primátora Ostravy, a bývalý státní úředník Antonín Střílka, nucený správce České národní banky. Tyto tři zkorumpované muže zavraždil krutým způsobem mstitel, který vzal takto spravedlnost do vlastních rukou. Do vyšetřování je zatažena i Bo se svým společníkem Říďou. Oba mohou při pátrání využít své bohaté zkušenosti z tajných misí v zahraničí, kde působili jako příslušníci elitní jednotky.... celý text

HH77
05.04.2024 4 z 5

Stejně jako Vila na Sadove je i tato kniha ctiva a napínavá. Je ještě o dost brutalnejsi. Z některých scén je člověku až zle. Nedoporučuji citlivým povaham.

Marcik7
11.02.2024 3 z 5

Tak nejdřív co se mi líbilo, a to bylo prostředí mé rodné Ostravy a nějaký ten humor, bo toho není nikdy dost mi docela sedl. Nelíbila se mi zbytečná krutost až nechutnost, hodně různých nesrovnalostí a méně uvěřitelných tvrzení, proste mi to nesedělo a nesedlo.

Daura
10.12.2022 odpad!

Tak tohle byla neskutečná kravina.
Ke knize mě zatáhla čtenárská výzva, ale jak já jsem toho litovala. 400 stránek o ničem!
Kdybych vyškrtala 300 z nich, tak by se vůbec nic nestalo. Neuvěřitelně logických chyb. Navíc si autor přibarvuje skutečnost tak, jak se mu to hodí, aby děj zapadnul.
Sorry, ale fakt nechápu, jak "jste to mohli přečíst jedním tahem". Já to louskala měsíc a to obvykle přečtu knihu za den....

alibaba72
01.12.2021 5 z 5

Skvělé napínavé čtení a jako bonus i vtipné :-)

vikaa
09.11.2021 4 z 5

Nová Vila na Sadové se sice nekonala, ale stejně jsem se dost pobavila. Líbí se mi prolínání brutality s humorem a hlavní protagonistka je mi sympatická, přestože je to taková "nesmrtelná teta". Jenom ta Ostrava se mi zdá být docela malá na tolik vrahounů. No ale v Midsomeru je taky každý druhý vrah nebo oběť, že?

tonysojka
01.07.2021 4 z 5

Tenhle díl bych přirovnal k ostré krvavé ostravské klobáse, která nemusí být pro mnohé stravitelná. I když se překvapení prvotiny Vila na Sadové už nekonalo, a je nahrazeno brutalitou na hranici snesitelnosti, přesto se jedná v rámci žánru akčních thrillerů o lehce nadprůměrné čtení.
Jen té spousty popisů příprav jídla a hledání záchodků je škoda.
Tohle by chtělo hodně škrtat.
Protože my ve věku Bo a Říďy víme o co se jedná a není třeba nám to stále připomínat.
:-)

simona g.
17.04.2021 5 z 5

Fajn kniha. Děj měl spád, byla napínavá, navíc fest po našemu, což se mi osobně líbí, je v ní supr černý, sarkasticko-cynický humor - DOPORUČUJI!!! :)

rengers
16.02.2021 4 z 5

Skvělý Ostravský humor ocení hlavně Moraváci. Velmi čtivé a chvílemi také akčně napínavé. První díl se mi líbil o něco víc.

Iki1
17.01.2021 4 z 5

Jako český thriller čtenářsky neskutečně vyčnívá. Hlavní představitelka mi připomněla Jamese Bonda, a to malinko zvýšilo mé potěšení z četby. Dějové linky jsou dovedeny ke zdárnému konci, nechybí překvapení, jen ten děj je takový trochu rozvleklejší. Vyvažuje to onen bondovský humor naší milé Bo.

martinidd
19.12.2020 5 z 5

Jako na českého autora solidní práce. Je to čtivé postavy sympatické. Zápletky trošku překombinované, ale to se dá odpustit, popisovat vykrádání sklepních kójí by tak zajímavě nevyznělo.

Dela111
06.07.2020 5 z 5

Z této knihy jsou čtenáři buď naprosto nadšení nebo se jim naopak vůbec nelíbí. Já patřím do první skupiny, takže jsem si čtení užila. K této sérii je potřeba přistupovat s nadhledem, brát to s humorem a neřešit co je reálné a co ne.
Příběh v sobě nese žánry detektivky, thrilleru a humoru. Hlavní hrdinka neřízená střela Bo mě baví, spolu s Říďou tvoří sympatickou dvojku. Líbí se mi jejich vitalita, vtip, vzájemné špičkování a úžasný ostravský dialekt. Zločiny, ke kterým se připletou, jsou dobře vymyšlené a jak se dá u bývalých agentů speciálních jednotek čekat, nechybí brutální scény. Ovšem vyšetřování krádeže kola by se k těm dvěma fakt nehodilo ;-).
Stejně jako první díl i tento se mně moc dobře četl. Je to napínavé, strhující i vtipné a to poslední oceňuji nejvíc. Snažila jsem se knihu si šetřit, ale moc to nešlo, ona se totiž těžko odkládá. Jako útěchu mám, že vyšel závěrečný díl, ale nebudu ho číst hned, budu se na něj nějakou dobu těšit než si ho potom vychutnám... :-)

stejcz
13.05.2020 4 z 5

Zřejmě bych si nějakou další knihu od autora přečetl. Už jen proto, že Bo je takové sympatické jméno. Akorát bohužel nevím, kde k němu přišla. Možná dřívější knihy..?
Mrtvol bylo na mě zbytečně mnoho a zápletka byla víc komplikovaná, než musela nutně být.
Taky jsem v průběhu knihy čekal, že okolnosti osvobozování budou popsány více do detailu, více barvitě. Přišlo mi to povrchně popsané. Moc rychlé. Na tolik, že člověku se fantazie teprve začala rozjíždět a už byl konec.
Jo a nevím, jestli ženské opravdu tak často řeší záchod, nebo si to jen chlapi představují. Rád bych se bez toho obešel.
Jasné plus za humor.

smilada
22.04.2020

Dost drsný,ale v knize se mi to líbí.

chanahd
20.01.2020 3 z 5

Tak jsem se dala kamarádkou zlákat. Prý je to lepší jak první díl. Není. Zase nesmrtelná Bo hledající záchod, gaťky…
Ale přečteno rychle, psáno je to čtivě.

Mindy
19.01.2020 3 z 5

Mně se to náhodou docela líbilo, jenom té brutality a těch mrtvol na mě bylo až příliš. Taky mi u hlavní hrdinky vadila její neustálá potřeba jít na WC. Ale na to, že jsem nevěděla, co od knihy čekat, jsem byla příjemně překvapená. Navíc pocházím ze severní Moravy, takže za mě celkem fajne čtení.

lenkavildomcova
29.12.2019 5 z 5

Kniha mě moc bavila a to hlavně díky tomu, že jsem přesně věděla, kde se co odehrává. Skoro jsem čekala, že jakmike vyjdu z domu, uvidím projíždějící auto s Bo a Říďou. Vtipné ostravské hlášky mě taky bavily. A mi... Je prostě tady naše.

karimatka1
27.12.2019 4 z 5

nečetla jsem předchozí Vilu na Sadové, ale asi to nevadilo. Četlo se to pěkně, ale hlavní hrdinka byla nereálná

Lucila
21.12.2019 2 z 5

Zjistila jsem, že na tuto knihu nemám dost fantazie a nedokáži si představit, že by se něco takového odehrávalo v Ostravě - za každou cenu vtipná bývalá speciální agentka se svým partnerem, která se vždy během chvíle zázračně uzdraví a obrovské množství násilí. Příště si vyberu něco jiného.

evajs.evajsek
23.10.2019 5 z 5

"Bo" opět nezklamala! Napsáno svižně, děj měl spád... a musím souhlasit bylo to "fajne čteni"

stepanka000
03.09.2019 5 z 5

Abych citovala Bo: "Mi se to líbilo."I když je Bo "nesmrtelná" a ty náhody v ději jsou hodně velké oslí můstky (stejně jako v předchozí knize). Ale má to spád, vtip, akci.