Anděl hraje na violu

Detektivní román dobře vyhovující všem požadavkům žánru: je v něm záhadou obestřená smrt primabaleriny těsně před začátkem představení, odehrává se v přitažlivém prostředí zákulisí baletního divadla a mořských lázní a je v něm ovšem i detektiv, který krok za krokem vnáší do případu světlo a beze zbytku jej rozřeší. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100699/andel-hraje-na-violu-100699.jpg 4.48
Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Anděl hraje na violu

moničina

Súhlasím. Kniha bola omnoho lepšia než film.

mot33

Klasika z prostředí umělců.

soukroma
01.04.2014

Moje nejoblíbenější česká detektivka 60. let - moc pěkně ztvárněné divadelní prostředí a život baletek, celkem normální vyšetřovatelé, mezinárodní nádech (Švédsko, Německo). Přečetla jsem si knížku nyní znovu a byla jsem překvapená její čtivostí i modernou - zahrnuje drogy, pašování i malý závan "severskosti". Ale hlavně kvůli piškotům a trusničkám si ji budu pamatovat navždy....Pozn.: podle knihy byl okamžitě natočený film Smrt za oponou. Přes kvalitní herecké obsazení a závany francouzštiny a němčiny byla kniha dle mého podstatně lepší.

jprst
09.04.2012

Podle tohoto detektivního románu byl natočen v roce 1966 film s názvem Smrt za oponou, ale kniha se mi připadá poutavější.

Velhartické pastorále, Vražda v lázních
Velhartické pastorále, Vražda v lázních