Anděl hraje na violu

Anděl hraje na violu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/100699/andel-hraje-na-violu-100699.jpg 4 12 5

Detektivní román dobře vyhovující všem požadavkům žánru: je v něm záhadou obestřená smrt primabaleriny těsně před začátkem představení, odehrává se v přitažlivém prostředí zákulisí baletního divadla a mořských lázní a je v něm ovšem i detektiv, který krok za krokem vnáší do případu světlo a beze zbytku jej rozřeší. (www.pitaval.cz)... celý text

Ava365
20.10.2021 4 z 5

Jedna ze starších detektivek. Není to vyloženě špatná četba, ale z dnešního pohledu už je přece jenom znát, že byla kniha napsaná v minulém století.

moničina
12.09.2020 5 z 5

Súhlasím. Kniha bola omnoho lepšia než film.

mot33
16.08.2020 5 z 5

Klasika z prostředí umělců.

soukroma
01.04.2014 5 z 5

Moje nejoblíbenější česká detektivka 60. let - moc pěkně ztvárněné divadelní prostředí a život baletek, celkem normální vyšetřovatelé, mezinárodní nádech (Švédsko, Německo). Přečetla jsem si knížku nyní znovu a byla jsem překvapená její čtivostí i modernou - zahrnuje drogy, pašování i malý závan "severskosti". Ale hlavně kvůli piškotům a trusničkám si ji budu pamatovat navždy....Pozn.: podle knihy byl okamžitě natočený film Smrt za oponou. Přes kvalitní herecké obsazení a závany francouzštiny a němčiny byla kniha dle mého podstatně lepší.

jprst
09.04.2012 2 z 5

Podle tohoto detektivního románu byl natočen v roce 1966 film s názvem Smrt za oponou, ale kniha se mi připadá poutavější.