Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2481 289

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

janina66
08.01.2021 4 z 5

Pro mě výborná audiokniha, kterou jsem poslouchala. Politické thrillery zrovna nečtu, ale tady bylo hodně ostatního. A to ledovec, výzkumná stanice NASA, fichr, ponorka, vrtulníky a další, které se mi líbilo. Padoucha bych neuhodla, myslela jsem na jiné dva favority. Jinak trochu málo uvěřitelné a konec hezky předvídatelný.

Bethanee
05.01.2021 5 z 5

Napinavě zamotaný příběh, který vás nepustí, protože do poslední chvíle nevíte, kdo je na čí straně a kde je pravda.

mazlak
17.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha. jako snad všechno od tohoto autora. Po krátké pauze se určitě vrhnu do další knihy od tohoto autora.

akcive11
08.12.2020 3 z 5

Styl psaní pana Browna je úchvatný, bohužel dvě dějové linky odehrávající se v Nasa a v Bílém domě mě úplně nenadchly. Od autora mám raději knihy s historickou tématikou.
Hlavní hrdinkou je nyní Rachel, dcera senátora.

vladka321
22.10.2020 5 z 5

Podle mě jsem si čtení této knihy dokonale načasovala. Tady v Česku právě volby proběhly a v Americe se to proti sobě štve ve velkém. Není od věci se malinko dostat do zákulisí byť smyšleného, a sledovat, kdo a proč tahá za nitky. Jak se to vlastně s tou pravdou a nabídkou dokonalosti toho kterého kandidáta má. Vše se dá krásně zaobalit a zahrát na tu správnou strunu emocí v ten nejvypočitatelnější čas. A opět si musím půjčit citát z knihy, který mluví za vše:
"Na moc se dá velmi snadno navyknout"

Booklice
18.10.2020 5 z 5

Pavučina lží je naprosto skvělá. Po přečtení Počátku jsem si řekla, že před četbou zbylých knih s Langdonem přečtu autorovy předchozí knihy a nelituju toho. Už Digitální pevnost se mi líbila, ale Pavučina lží mě bavila ještě mnohem více. Je už to třetí Brownova kniha, kterou jsem četla a jeho thrillery mě baví víc a víc. Kniha byla napínavá, plná nečekaných zvratů a překvapivý závěr.

Sany33
29.09.2020 4 z 5

Jedná sa o politický thriller s prvkami akcie, drámy a v malej miere aj romanci. Je to veľmi šikovne prepojené. Celá vedecká sféra s tou politickou a práve cez NASA, ktorá to hrá na všetky možné strany. Ak máte radi Brownove napínavé príbehy, ktoré sú trocha pritiahnuté za vlasy, prídete si určite na svoje. Na mňa bolo už akcie trocha moc, cestovania po zemeguli tiež a prezidentský boj bol iba čerešnička na torte. 75%
Obľúbená postava: Michael Tolland

bezprezdivky
09.09.2020 odpad!

Vezměte charakterního amerického prezidenta, podlého šéfa tajné služby, zlosyna v podobě protikandidáta na prezidenta, nejmodernější utajená letadla, nejmodernější utajené vrtulníky, přimíchejte trochu rádoby vědy, fešné agenty, krásné agentky a všechna možná prostředí (ledovec, výzkumná loď), přihoďte všechna myslitelná klišé, všechno to zamíchejte a vypadne vám jeden Brown.

ydnac
02.09.2020 5 z 5

Za mě skvělá kniha, od Dana Browna čtu všechno a všechno se mi líbí :-)

tereza1198
23.08.2020 3 z 5

Napínavé, akční, hodně neuvěřitelné. Dozvěděla jsem se informovace o NASA, driftování ledovců a o tom, že politika je plná úplatků a psychopatů. Hlavní postavy Browna vždycky trpí kvůli své fobii. Landon je pořád cpán do malých prostor a Rachel tráví čas na otevřeném moři a ledu. Kniha se líbila, ale děj byl až moc přepálený.

Gibis
20.08.2020 5 z 5

Opět skvělý Dan Brown. Znovu důkladně nastudované prostředí, o kterém píše a to mě na něm hrozně baví. A vůbec mi nevadilo, že je kniha z jiného prostředí než obvykle píše, naopak to bylo hodně zajímavé. Zase si připadám chytřejší :) Ano, některé scény sice přehnané, ale kdo jiný umí takto stupňovat napětí, až má člověk chuť nervózně si okusovat nehty? :D A samozřejmě na konci šokující odhalení hlavního padoucha, aspoň já zase nevěřícně koukala, nic jsem dopředu neodhalila. Takže se těším na další "Brownovku"!

S.partan
17.08.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, který jsem za poslední dobu četl. Bez debaty. Dan Brown je borec a dokáže poměrně banální zápletku s předvídatelným záporákem zabalit do neskutečně pompézního a poučnýho kabátku. 400 stran uteklo jak voda a já bych si dal nášup.

martini.ce
13.07.2020 4 z 5

Líbila se mi. Typický Brown, který sice přehání a situace se vyvíjí překombinovaným způsobem, ale bavilo mě prostředí, o kterém píše. Ledovce, Bílý dům, NASA, americké volby. Krátké kapitoly, které člověka nutí číst dál a knihu neodložit.

Adlinkaa
04.07.2020 5 z 5

Sice mi v knize trochu chyběl Langdon, ale vše vyrovnal děj knihy. Na Brownových knihách se mi líbí, že příběh je naprosto nepředvídatelný, nikdy nevíte, jestli to nakonec vše dopadne dobře, jestli se ten zamotaný příběh nakonec vyřeší, či ne. Od začátku, až dokonce jsem napnutá. Jeho knihy prostě nejde nemilovat.

cedos
26.06.2020 5 z 5

Potěší, když "zavedený" autor s nálepkou "šifra" napíše něci "jiného" a je to super. Mě kniha potěšila, má zápletku, spád a nutí k zamyšlení.

evincz
28.05.2020 4 z 5

Kniha mě bavila. Napínavý děj, skvěle promyšlené postavy i jejich charakter. Zajímavý náhled do pozadí vědy a techniky.

smudlajs
27.05.2020 5 z 5

Robert Langdon to není, ale i tak se jedná o dobrou knihu se zajímavou zápletkou a propojením politiky a světa vědců. Za mě povedené dílo, vhodné pro ty, kteří mají rádi zamotané příběhy.

Amazonka72
20.05.2020 4 z 5

Po náročném filozofickém románu jsme potřebovala něco "lehčího". Mám knihy D. Browna ráda. Především proto, že jsou propracované a je z nich vždy patrné, že autor musí velmi důkladně odborně nastudovat danou problematiku.
Anatomie lži se mi líbila velice. Narozdíl od jiných čtenářů právě proto, že se tentokrát věnuje poněkud odlišnému tématu, než většina jeho knih. A protože mám blízko k fyzice (a geologii jsem vždy chtěla studovat), odborné pasáže jsem doslova hltala. Zaujalo mě množství informací týkajících se meteoritů, ale i procesů v zemské kůře. Přiznám se, že toto téma bylo vlastně tím, co mě na knize tak moc bavilo. Všechno ostatní byla standardní "omáčka", kterou pan Brown zkrátka umí vystavět tak, že když knihu čtete, nemůžete ji odložit.

jirka9453
17.05.2020 5 z 5

Dan Brown i bez Langdona střihne skvělé čtení se zvraty, které nečekáte, rozhodně důstojný kus autorské práce se zaslouženými pěti hvězdami. Berte a čtěte!

Špekyn
22.04.2020 3 z 5

Od Dana Browna rozhodně nejslabší kousek. Námět zajímavý, stejně jako netradiční prostředí. Nicméně intriky, politika a pletichaření ... to není čtení pro mě.

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Dan Brown
americká, 1964