Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2481 289

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

Hakate
06.08.2022 3 z 5

Politika, výzkumná stanice Nasa, objev Meteoritu,

Nebylo to úplně špatné, ale chvílemi až moc zdlouhavé a nudnější, někde až moc přitažené za vlasy a na konci až moc předvídatelné.

kannibal28
30.12.2021 4 z 5

Niečo iné od Dana , dalo sa to čitat malo to šmrnc aj napatie a politika, Spokojnosť s pribehom

faba
10.12.2021 3 z 5

Audiokniha. Čte Vladimír Kudla.
Pro mě netypická kniha od Browna. Thriller o objevu meteoritu a dění kolem něj. To jen tak na okraj, co se v knize děje.
Není to úplná fantasmagorie jako s R.Langdonem, který skáče z vrtulníku s dekou a přežije, ale i tak se to tomu trochu přibližuje. Ten závěr ve vodě; no, nejsou lepší hrdinové :-)
Ale na to, aby mě kniha zabavila během mých toulek a procházek po venku, to bylo dost dobré.

WaN635
06.12.2021 4 z 5

Výborné čtení, i přes poměrně složitější téma. Každopádně kniha mě bavila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Čtenář112
19.11.2021 3 z 5

Dobré čtení. Pro mě zdlouhavý začátek, konec se dá dost brzy předpokládat.

Ctucomamrada
16.11.2021 5 z 5

Fascinuje mě, jak tento autor skáče od tématu k tématu a nebojí se nabídnout čtenáři často naprosto pomýlený pohled na situaci či dobu. Nicméně tahle kniha svou tematikou z jeho díla vybočuje a skýtá tuze propracovanou zábavu.

jprst
06.11.2021 5 z 5

Autor poněkud odbočil od svého oblíbeného žánru, ale současně předvedl, že spisovatelské řemeslo zvládá velice dobře, dalo by snad říci až bravurně. Tady se pustil do thrilleru plného politiky, či spíše politikaření, intrik, pletichaření a neočekávaných zvratů, což se mu povedlo. Přehnaný konec tak nějak v americkém stylu mě spíše zklamal, ale i tak to na pět hvězd ode mne dalo.

archivářka115
17.10.2021 4 z 5

Jako většina knížek Dana Browna je napínavá až do konce. Samozřejmě hlavní hrdinka přežije všechny nástrahy. Věřím, že jisté pasáže z politiky, vědy a špionáží jsou pravdivé. Vůbec jsem netušila, kdo je hlavní padouch.

Ira13
10.10.2021 5 z 5

To zas byla jízda. Sice úplně z jiného prostředí, než jsme u DB zvyklí, ale zas napínavé, čtivé... Nechybělo i trošku romantiky. Člověk přemýšlí, jestli je to pravda, či fikce. Váháte,jestli se přidat k té či oné straně. Plno zvratů. Akorát Rachel byla chvílemi chytřejší, jak přední odborníci na danou problematiku.

cryingPickle
01.08.2021 4 z 5

Celkom dobrý thriller, ale ľudí čo už čítali viac knižiek od Browna moc nenadchne, vzhľadom na to, že tieto knihy sú písane takpovediac cez jednu šablónu. Ale aj tak príbeh pekne odsípa a určite sa nebudete nudiť. Ľuďom čo ešte nič od Browna nečítali odporúčam túto knižku všetkými desiatimi bez mihnutia oka.

Ako pekný bonus tu bola postava Corkyho ktorá mi prišla nesmierne vtipná. Aspoň toto bolo také pekné osvieženie ktoré nie je v knihách s Robertom Langdonom.

Paldiny
21.07.2021 3 z 5

Nemôžem povedať, že som knihu zhltol jedným dychom, šlo skôr o rekreačné čítanie z lehátka. V mojich očiach jej uškodilo najmä to, ako sa vedecky snažila tváriť, pričom šlo o obyčajné béčko. Plynulo to najmä z bezhlavého riešenia situácií vysokopostavených politikov, tajných špiónov či renomovaných vedcov a riaditeľov svetových inštitúcií. Keď som sa ale prestal pozastavovať nad logickými trhlinami o veľkosti tých na Milneho ľadovom šelfe, potom šlo o napínavú a ku koncu aj krvavú jazdu, kedy bez večere nezostali ani húfy zvieratiek zvaných ako Sphyrna mokarran. A keď som už zabŕdol do zoznamu nebožtíkov, tak najintenzívnejší odchod zo scény pripisujem hneď prvému nešťastníkovi, ktorého pocity popisoval autor až do poslednej sekundy.

whiolet
31.05.2021 3 z 5

Knihy s touto tématikou nečtu, takže tohle( sice v audioverzi, ale i tak) byla příjemná změna.
Příběh obsahoval politické intriky, zajímavosti ohledně vědy, geologie i Nasa.

renefer
05.05.2021 3 z 5

Ideální pro někoho, kdo má rád politické machinace a baví ho politické prostředí. Chybělo mi tam trochu toho tajemna, které většinou obestírá romány tohoto autora. A neuvěřitelně mě štvala Rachel, takový Brouk Pytlík, všechno věděla, všechno znala a tam kde si nevěděli rady renomovaní vědci stačilo jednoduché nastínění problému a hned to tento Einstein v sukni rozluštil. Hlavního padoucha jsem neodhalila, můj favorit byl jiný.

playada
02.05.2021 5 z 5

Akční scény, odborná připravenost, to vše hodnotím na výtečnou. Méně už jaksi prostředí prezidentů, senátorů, významných a ještě významnějších osobnostį. Připadalo mi to promiňte mi to- trochu vlezdoprdelkovsky. Abysme se ze všech těch mocných a nejmocnějších ještě nepokakali..

Adapa
21.04.2021 5 z 5

Anatomie lži, to je klasický Dan Brown a přitom zároveň i jiný Dan Brown. Oproti jiným knihám zde chybí nádech tajemna a záhadných symbolů. Je to svým způsobem politický thriller, kdy důležitá část se odehrává v Arktidě. Překvapilo mě, že na tolika serverech a v tolika anotacích se píše, že se děj odehrává v Antarktidě. Jak kdyby knížku ani někdo nečetl.
Český název knížky je dokonalý. Jedna lež a konspirace překrývá druhou. Nikomu se nedá věřit, každý zde má své zájmy. Cca v polovině knihy mě napadlo, kdo je skutečně tajemný patron, kdo tahá za nitky a nařizuje vraždy.
Knížka má kratší kapitoly, které se velmi dobře čtou. Každá kapitola končí nedopovězeným příběhem a láká to tak začít číst hned další kapitolu a dozvědět se, co bude dál.
Bezproblémová oddechová literatura pro vyčištění hlavy.

Zlatinka.Emilly
27.03.2021 3 z 5

Směsice expediční, politická, výzkumná i špionážní. Tedy nic pro mně.

michaela2338
19.03.2021 3 z 5

Krátce před tím jsem četla jeho Digitální pevnost. Zdá se, že tvoří podle stejné šablony. Padouch nebyl proto žádným překvapením. Hlavní hrdinové jsou krásní, nesmrtelní, zatraceně chytří a přemůžou i cvičené zabijáky Delta Force. A k tomu všemu je americký prezident Mirek Dušín.

RůžovýHroch
03.02.2021

Jakožto skalní fanynka Dana Browna a obdivovatelka jeho díla nemůžu ani tuto knihu hodnotit jinak, než pozitivně. V porovnání s ostatními jeho veledíly mě však zápletka (a hlavně tedy prostředí) až tolik neuchvátila. Pokud se jedná o první knihu od tohoto autora, kterou hodláte číst, směle do toho, myslím že nebudete zklamaní. Pokud jste ale legendární svazky jako Andělé a démoni nebo Inferno již přečetli, nemějte zas tak vysoká očekávání. Kniha je sama o sobě skvělá, s předchozími autorovými velikány se však, podle mě, nemůže rovnat.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Super čítanie ako všetko od tohto autora.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Jedna z mých prvních knih o politice. Byl to spíše takový experiment, který dopadl nad mé očekávání. Děj je opravdu strhující až do posledních okamžiků. Tohle se čte samo.

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Dan Brown
americká, 1964