Anatomie lži

Anatomie lži https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169/bmid_anatomie-lzi-jGt-169.jpg 4 2483 290

Ve Spojených státech se blyští zlato ryzí i kočičí, zvláště v nejvyšších politických kruzích těsně před volbou prezidenta. Stejně působivě se prý třpytí krystalky ledu v nejzapadlejších končinách Arktidy – a právě v tu dobu a na těchto místech začíná Dan Brown vyprávět strhující příběh o vědeckém objevu, který zásadně mění pohled na život na Zemi i ve vesmíru. V románu, kde jedna dramatická událost rychle střídá druhou, autor hýří pečlivě vybranými informacemi ze světa vědy a nejmodernější techniky, vyslovuje se však i k nečekaně vážným otázkám týkajícím se například soukromého podnikání nebo morálky politiků, vojáků, vědců i novinářů. Kam až lze zajít v zájmu bezpečnosti státu? Skutečně účel světí prostředky?... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Argo

Deception Point , 2001

smardice
14.06.2019 5 z 5

Tak tohle byla skvělá akční jízda od začátku až do konce. Kniha se mi moc líbila.

boxas
22.05.2019 4 z 5

Brown už napsal lepší...

wlado
07.05.2019 3 z 5

Brown vie písať. Jeho knihy plynú bez zádrhov, dej je výborne vykreslený. V tejto knihe bolo však až príliš veľa zdanlivo neriešiteľných situácií a prepletených dejových línií. Určite kniha pre milovníkov akčných príbehov.

Miro.slav
02.05.2019 1 z 5

Do tretice Brown a asi najlepšie, čo som od neho čítal. Hodnotím na 20-30%.

Rihatama
28.04.2019 4 z 5

Tak trochu jiný Brown. Žádná mystéria (skoro), žádné šifry (jen ty vědecké), zato spousta politiky, politikaření, intrik a napětí. A vědy, jejímž prostřednictvím se Brown přibližuje svému oblíbenému žánru. Brown ukazuje, že umí psát. A to nejenom své slavné brownovky. Střihl si tady dost slušně napínavý thriller plný akce a nečekaných zvratů. Kdo snad hůře snáší Brownova opakující se schémata, měl by být spokojený. Mně přece jenom více vyhovuje Brown záhadolog a symbololog.

Rudanek
23.04.2019 5 z 5

Dan Brown se velice dobře čte,jeho knihy jsem přečetla jedním dechem,úžasný spisovatel.

LenkaGonn
25.03.2019 5 z 5

Miluji Dana Browna. Skvělý spisovatel. Tahle kniha mě do sebe vtáhla a nedokázala jsem jí přestat číst. Skvělý opravdu. Napsat jednu knihu jen o jediném dni to je úžasné. Opravdu jsem velká fanynka a miluji všechny jeho knihy.

lištička123
14.02.2019 5 z 5

Brown nezklamal, super knížka od začátku do konce.

Nikollinka
13.02.2019 5 z 5

Super děj, super knížka. Brown je top.

rimar
12.02.2019 3 z 5

Tohle se moc nepovedlo, pribeh tezko uveritelny. Byli tam i svetle chvilky ale celkove mne to moc nezaujalo. Trochu mi prislo ze se snazi sokovat za kazdou cenu ikdyz to skripalo.

Kátice
12.02.2019 4 z 5

Super knížka, přečtená jedním dechem. Podle mého názoru další adept na zfilmování.

Janule809
31.01.2019 5 z 5

Parádní..autor nezklamal????

hroneczek
30.01.2019 4 z 5

Reálnost situací je potřeba brát s rezervou, je to kniha. Ale za to krásná, napínavá, zápletka výborně vymyšlená a propracovaná do nejmenších detailů.

Sasanka173
22.10.2018 4 z 5

Moc pěkné.

jamajka99
17.10.2018 5 z 5

Prostě PARÁDA!!! Škoda, že nejde dát víc hvězdiček :-)

Monike
05.08.2018 5 z 5

Opet autor nezklamal! Paradni oddechovka☺

Maria95
05.08.2018 4 z 5

Nepochybně další skvělý román od Dana Browna..říkala jsem si, co to bude za děj, když to může být napínavé jen s historickými věcmi a byla jsem mile překvapena..nezklamal

ThePoeticJulie
17.07.2018 5 z 5

Brownovu dílu ani méně než 5 hvězdiček dát nelze.

Zdenička007
19.06.2018 5 z 5

Pan Brown prostě umí psát. To se čte samo. Nemohla jsem přestat. Jako sice je to nadšenec pro super hrdiny, tyjo ty co všechno dokážou, to by se jeden fakt divil... ale i tak, prostě knihu nemůžete odložit. Fakt tak děsně napínavé, super prostředí, pražákovi fakt vzdálené, politika, scifi objev, boj o život, boj o moc, všechno tam je. Kde on bere všechny ty nápady, klobouk dolů... Chci další Browny, on je fakt nej.
Ihned jsem půjčovala tchánovi, také chválil, trochu přehnaný konec, ale vygradováno krásně.

Usignolo
15.06.2018 5 z 5

Paráda, mně se ty jeho knihy hrozně dobře čtou. Trošku mě děsí popis toho, jak to funguje v politice a médiích. Lidé, kteří se jsou schopni s kamarády u piva pohádat kvůli politice, by si to měli přečíst - nestojí to za to :-) Pravda, hlavní hrdinové jsou trošku jako Chuck Norris (ten se taky dostane ze všeho), ale nevadilo mi to, jinak by taky od půlky nebylo, co číst, že :-)

Arktida thrillery napětí vynálezy a objevy konspirační teorie

Dan Brown
americká, 1964