Anatomie lásky

Anatomie lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47118/bmid_anatomie-lasky-Gcb-47118.png 4 28 7

Vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich vliv na budoucí partnerské vztahy. Vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich trvalé důsledky. Psycholog a zkušený odborník na partnerské vztahy ve své Anatomii lásky uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit. Jako zdroje problémů, které ovlivňují vztah mezi partnery, autor uvádí nesprávné přijetí své identity, svého mužství nebo ženství, problémy v rodinách ze kterých partneři vyšli, zvláštní pozornost je věnována vztahům otec-dcera a matka-syn. Nedostatky minulosti tu podle autora z velké části vysvětlují současné problémy v partnerském vztahu. Vztahy a konflikty v rodinných a partnerských svazcích jsou dokreslovány konkrétními příběhy.... celý text

Literatura naučná , Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Portál

N’y a-t-il pas d’amour heureux?

DreamerX9
DreamerX9
30.11.2021 2 z 5

Než jako odborná se mi knížka zdala jako takové tlachání o všem co se tak nějak tyka vztahů. Anatomíí lásky bych to určitě nenazvala.

Aknit
Aknit
18.10.2021 5 z 5

Knihu jsem dostala jako dárek a musím říct, že mě hodně obohatila, určitě se k ní ještě vrátím

Shahana
Shahana
05.01.2020 3 z 5

nevím kniha mi přišla zbytečná. Asi bych jí nedoporučila. Četla jsem jí před měsíci, ale fakt to Vás ničemu nenaučí, docela často se myšlenky opakují.

Petule_Sumi
Petule_Sumi
14.05.2018 5 z 5

Náročnější kniha, ale stojí za to vytrvat. Sama jsem se zde našla a odhalila proč realizuji stále dokola ten samý vzorec chování.

Popko
Popko
11.05.2017 4 z 5

Kniha byla velice zajímavá a nejspíš se k ní po nějaké době vrátím. Kniha skrývá zajímavé vztahové souvislosti. Někdy autor šel až moc do filozofie, což narušovalo obsah, proto jen 4 hvězdičky.

miklaras
miklaras
17.11.2013 5 z 5

Kniha, ke které se člověk může pravidelně vracet a analyzovat svůj postupný vývoj. Vynikající.

bousak
bousak
08.08.2013 4 z 5

Kniha může být zdrojem zásadních poznání. Odkud se berou příčiny toho, jak se člověk ve vztahu choval. Kde má položené hranice své individuality a kde by měly být, tak aby byl vztah zdravý. Jak vytěžit z krizí to dobré pro růst vlastní osobnosti. A taky pobízí, i přes utržená zranění, zůstat dál otevřený lásce. Líbilo se mi, že si autor stále drží odstup od prožívaných problémů a dává je do širšího kontextu životní zkušenosti.

psychologie partnerské vztahy identita otcovství mateřství

Guy Corneau
kanadská, 1951 - 2017