Anatomie lásky

Vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich vliv na budoucí partnerské vztahy. Vztahy otec-dcera, matka-syn a jejich trvalé důsledky. Psycholog a zkušený odborník na partnerské vztahy ve své Anatomii lásky uvádí předpoklady pro vytvoření vztahu, který by bylo možno za šťastnou lásku označit. Jako zdroje problémů, které ovlivňují vztah mezi partnery, autor uvádí nesprávné přijetí své identity, svého mužství nebo ženství, problémy v rodinách ze kterých partneři vyšli, zvláštní pozornost je věnována vztahům otec-dcera a matka-syn. Nedostatky minulosti tu podle autora z velké části vysvětlují současné problémy v partnerském vztahu. Vztahy a konflikty v rodinných a partnerských svazcích jsou dokreslovány konkrétními příběhy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47118/anatomie-lasky-Gcb-47118.png 4.224
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Portál

N’y a-t-il pas d’amour heureux?

Kniha Anatomie lásky

Shahana
05.01.2020

nevím kniha mi přišla zbytečná. Asi bych jí nedoporučila. Četla jsem jí před měsíci, ale fakt to Vás ničemu nenaučí, docela často se myšlenky opakují.

Petule_Sumi
14.05.2018

Náročnější kniha, ale stojí za to vytrvat. Sama jsem se zde našla a odhalila proč realizuji stále dokola ten samý vzorec chování.

Popko
11.05.2017

Kniha byla velice zajímavá a nejspíš se k ní po nějaké době vrátím. Kniha skrývá zajímavé vztahové souvislosti. Někdy autor šel až moc do filozofie, což narušovalo obsah, proto jen 4 hvězdičky.

miklaras
17.11.2013

Kniha, ke které se člověk může pravidelně vracet a analyzovat svůj postupný vývoj. Vynikající.

bousak
08.08.2013

Kniha může být zdrojem zásadních poznání. Odkud se berou příčiny toho, jak se člověk ve vztahu choval. Kde má položené hranice své individuality a kde by měly být, tak aby byl vztah zdravý. Jak vytěžit z krizí to dobré pro růst vlastní osobnosti. A taky pobízí, i přes utržená zranění, zůstat dál otevřený lásce. Líbilo se mi, že si autor stále drží odstup od prožívaných problémů a dává je do širšího kontextu životní zkušenosti.