Anatomie 1

Anatomie 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29459/bmid_anatomie-1-HKl-29459.jpg 5 84 17

Anatomie série

Učebnice obsahuje anatomii celého pohybového aparátu. Prof. MUDr. Radomír Čihák, DrSc., a prof. MUDr. Miloš Grim, DrSc., upravili a doplnili tento díl podle poslednich poznatků (zejm. variabilita kostí a svalů a některé vývojové aspekty). Přes čtyři sta barevných ilustrací je dílem akademického malíře Milana Meda. Publikace je potřebná nejen pro výuku základního oboru medicíny a zvládnutí tohoto základního a obtížného předmětu, ale je i potřebným doplňkem odborné knihovny lékařů mnoha oborů, u nichž jsou dobré antomické znalosti nevyhnutelné. Celá třídílná didaktická publikace u nás dosud nebyla ve své odborné úrovni překonána. Druhé, upravené a doplněné vydání.... celý text

K.Katynska
07.03.2022 5 z 5

Nesnášela jsem ji, ale později u CNS mi došlo, že kosti a svaly (orgány už úplně) byly těžké leháááro ;D Skvělá, nahradí i anatomický atlas.

lenus52
28.06.2021

(SPOILER) Rakovina v tištěné podobě

Kontryhelka
11.01.2021 5 z 5

Pro mediky nezbytná kniha. Čihák je anatomická klasika. Každá kniha je objemná a těžká, ale každý medik se s ní musí seznámit. Syn s ní snad i spí. Ale to se nedá nic dělat.

Momana
23.12.2020

Prostě královna anatomických knih

Kateřinaa
28.09.2020

I po těch letech se mi prudce zvýší tep a udělá lehce nevolno, když někde "Čiháka" vidím. Podstatný atribut stolu každého začínajícího medika, později dobrá podložka pod kafe a ještě později neodmyslitelná kniha domácí lékařské knihovny, kterou návštěvy rády obdivují.

A teď vážně, profesoru Čihákovi se povedlo napsat trio nadčasových učebnic, ke kterým se generace studentů pravidelně vrací, ačkoli si mnohé fakulty vydávají vlastní anatomická skripta a je zde samozřejmě možnost stručnějšího memorixu.

Z učení Vás sice bude pravidelně bolet musculus gluteus maximus (kvízová otázka - víte, který nerv tento sval inervuje?), ale stojí to za to.

Azmodan
21.04.2019 5 z 5

Nejsem medik, lékař ani fyzioterapeut. Lidské tělo a znalosti o jeho anatomii mě neživí. Přesto mě tato kniha velmi zaujala. Je v ní vše co by mě jakožto fandu pohybového aparátu mohlo zajímat. Detailně, odborně, ale lidsky = srozumitelně i pro laika.
Jiné knihy o anatomii mají význam jen v případě, že nechcete investovat do knihy "krvavé" (neříkám neoprávněné!) peníze. Pokud je ale kvalita to co hledáte a korunu navíc neřešíte tohle je jediná volba!

veamertl
20.09.2018 5 z 5

Víte, my neměli anatomii, my měli Čiháka. Kdyby se většina z nás dostala do finanční tísně, než Čiháka, radši prodáme kus ledviny. S ním my jsme totiž měli vztah tak intenzivní, že o nás věděl kolikrát víc, než vlastní máma. On věděl, kolikrát jsme u větvení a. carotis, chtěli spáchat obřadní harakiri, on věděl, kolikrát jsme při řezu lebkou proklínali vlastní rodiče, že si tenkrát radši nepustili televizi a my vůbec nevznikli. Taky by byl dost možná neprodejný, protože stránky zmáčené hektolitry slz, se už blbě čtou, jeden dobrodruh je měl dokonce po krajích opálené. To když po úspěšné zkoušce, chtěl ohněm ztvrdit, že již nebude každé ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, podvečer, večer, noc, ráno..., trávit s ním. Ale pochopil, že než tahle bichle zhoří, blafne taky nejspíš půlka jejich paneláku. Čihák s námi jezdil a chodil všude, co na tom, že byl asi třikrát větší než noční stolek na kolejích a pětkrát těžší, než byla maximální nosnost naší kabelky. On se tam vešel, musel!! Jednou jsem dost viděsila přítele, když se mnou byl "čiháček" i na rande. Romantická procházka, ptáčcci cvrlikají a mně v tašce chrastí kosti a šepotá tahle kniha. Ale chápejte, já to pak měla domů městskou skoro hodinu a jeden se ten "začátek, konec, úpon, ineravci a funkci" všech dodrbaných svalů v tělě, musel naučit!!:)

knedlik
21.04.2017 5 z 5

Kniha, ze které jsem se učila, kniha, se kterou jsem jedla, kniha, se kterou jsem spala. Zkrátka kniha knih :-))
Troufale hodlám tvrdit, že Čihákova Anatomie je nejlepší a nejpřehlednější učebnice anatomie na českém trhu. A ačkoliv ji mnozí nenávidí, záhy pochopí, že v ní vlastně bylo všechno a že takový luxus (najít vše na jednom místě, navíc s jistotou, že nic neopomněli,) dlouho nezažijí.

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

Tak jo, je dobrá, poučná, přehledná, skvělý obrázky. Ale, je v ní toho prostě moc a nemám ji ráda (poslední poznámka se vztahuje i na další dva díly).

karolinka1
18.12.2015

Kniha, kterou nenávidíte, ale přecce jste šťastní, že ji máte a můžete ji použít. Je velmi dobře zpracovaná a jsou v ní úžasné obrázy.

Póžislava
06.07.2015 4 z 5

Oheň mých slabin :D samozřejmě kdo studuje zdrávku, tak ví, co je tato kniha zač :) asi nejlepší a nejvyužívanější učebnice anatomie...v podstatě vše, co potřebuju, tak tam najdu a co teda musím vyzdvihnout, jsou krásné obrázky :)

Tehanu
22.03.2014 5 z 5

Kniha na mnoho večerů ;) Mám ji a zatím si ji asi i ponechám, protože obrázky jsou moc fajn.

Marčullkas
31.01.2014 4 z 5

s knihou teď trávím spoustu času.

Eneo
09.01.2014 4 z 5

Bible každého medika. Narozdíl od nových vydání však tato stála ještě v řádu desítek kčs, dnešní student medicíny se při koupi anatomických učebnic a atlasů dosti prohne.

Azizi
07.06.2011 5 z 5

Z tejto knihy som sa učila na skúšku a vlastne stále ju využívam, obrázky sú veľké, prehľadne spracované a podrobné, i keď niektoré veci som tu nenašla a musela som si pomáhať aj inými zdrojmi. Atlas však celkovo hodnotím veľmi kladne.

knedlik
30.11.-0001 5 z 5

Ta kniha se mnou tráví víc času než můj přítel :)))

pajonek
30.11.-0001

............jsem nadšen, kniha je perfektně zpracovaná ke stáhnutí na webu, po rozbalení jsem nevěděl kam dřív kouknout , manželce ušetřila notně korunek - je "zdravka"