Anatom

Anatom https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5566/bmid_anatom-Daq-5566.jpg 3 19 7

Příběh historické osobnosti, renesančního lékaře Matěje Realda Kolumba, je kompilátem historického výkladu a odvážné fikce. V románu argentinského autora o slavném anatomovi, který popsal malý krevní oběh, je kolumbovský příběh rafinovaně spojen s novověkými úvahami o chtíči v ženském těle. Anatom odhaluje funkci klitorisu, který nazve Amor Veneris, toto dílo ho přivede před radu církevních otců a málem jej stojí život.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Jota

El anatomista , 1997

Politre
04.05.2021 5 z 5

Dle hodnocení by se mohlo zdát, že kniha za moc nestojí a zapadá do průměru, avšak není tomu tak. Myslím si, že kniha je zde silně podhodnocená, což je také tím, že mnoho čtenářů ji zde nečetlo a to je škoda, přitom má kniha opravdu vizuálně povedenou obálku, která vábí k přečtení, aspoň tak se stalo v mém případě. Mám rád, když se toho autor nebojí, uchopí zajímavé téma a zpracuje ho bez skrupulí a se syrovostí. Jedná se o provokativní historický román z doby inkvizice v Itálii, v němž se vyskytuje plno odvážných erotických scén i pár perverzních okamžiků, ale co byste taky čekali, když Andahazi vypráví o objevení ženského klitorisu. Pro mě se jedná o výtečné napsaný román, který se mi strašně dobře četl. Stylem, kterým je napsaná, mi v lecčems připomněla knihy mistra José Saramaga, což je myslím to nejlepší doporučení nakonec, pro ty z vás kdo váháte, zda knihu číst.

roman9739
21.05.2017 2 z 5

No já nevím - novela je to skvělá, miluji magický realismus, takže spokojenost, jen si myslím, že ta novorozeňata tam nemusela být.
Autor zcela vědomě balancuje na hraně kýče a serióznosti, a důvodem proč nepřepadne na tu špatnou stanu je strhující tempo vyprávění; historická mystifikace je dokonalá, vykazuje pečlivou přípravu.
Anatomova obhajoba před soudem je vrcholem knihy.

nokid
30.11.2016

Dost nechutný závěr...

Isserley
07.10.2016 3 z 5

Příjemné čtení s "lechtivou" tématikou. Vlámské tajemství se mi líbilo o dost víc.

Hakl54
21.02.2016 3 z 5

Zajímavý příběh, zvláštním způsobem napsaný avšak jako by mě pohlcoval temný středověk. Napnutá jsem byla až do konce a pak s úlevou knihu odložila. Přestože hodně erotiky není to lehké čtení.

Skip
19.07.2015 5 z 5

Argentinský spisovatel napsal zajímavý román o lékaři, který objevil klitoris a to ho málem přivedlo na hranici. To, jak se tenkrát uvažovalo o ženách, by asi „genderistům“ způsobovalo návaly krve do hlavy. Zajímavá a čtivá kniha.

Disease
06.11.2013 3 z 5

Vcelku zábavná kratochvilná záležitost, ale stejně jako další Andahaziho knihy to už víckrát číst nebudu.