Analytik

Analytik https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4980/bmid_analytik-SMd-4980.jpg 4 164 47

Newyorský psychoanalytik Frederick Starks dostal záhadný, výhrůžný dopis. Po přečtení jeho řádků se ocitl ve víru nebezpečné hry, kterou režíruje neznámý šílenec. Základní pravidlo zní: během dvou týdnů musí Starks odhalit pisatelovu identitu. Jestliže se mu to podaří, vyvázne živý. Neuspěje-li, pisatel postupně zavraždí padesát dva lidí, kteří jsou Starksovi blízcí - pokud je ovšem doktor nezachrání tím, že zabije sám sebe.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The analyst , 2002

aktak1203
02.02.2017 4 z 5

Zajímavé téma. Detektivka u které se netřesete hrůzou, ale jen tak na pobavení.

genie
20.01.2017 4 z 5

Katzenbach umí vyprávět příběhy tak, že vzbudí tu správnou napjatou atmosféru. I tady se mu to z mého pohledu podařilo, jen nedosahuje kvalit předchozí knihy, kterou jsem od něj četla (Co bude dál).

baterka.gs
20.11.2016 4 z 5

Napínavý příběh byť místy poněkud zdlouhavý. Bavily mne nicméně všechny tři části a vyděsily zároveň. Teď je čas zase na nějaký výplach lehčího rázu.

BarkaS
06.10.2016 3 z 5

První část knihy se hodně táhla, nakonec ale další části přinesly skvělou akci. Motivy jednotlivých postav mi ani na konci nedávají moc smysl. Jinak bych i bývala dala ****.

martina4041
28.07.2016 4 z 5

Kniha se mi ze začátku nějak táhla ne a ne se začíst. Když jsem překonala první stovku stránek, už to šlo lépe a lépe. V knize se mi líbilo to, že ne vše vyšlo tak jak mělo.

Jordyz
18.04.2016 4 z 5

Velice čtivá knížka. Napínavé od začátku až do konce, žádné zbytečné popisy, děj krásně ubíhá....Jo, hezká knížka :-)

Enti
05.03.2016 5 z 5

Asi se dám na čtení thrillerů. Analytik je příběhem pomsty chystané řadu let, nenávisti kvůli křivdě z dětství a důmyslných hrátek s obětmi. Kniha několika zvratů, která má nicméně očekávané rozuzlení. Pachatele asi vytušíte docela brzy, ale to Analytikovi neškodí.

petra4080
24.02.2016 5 z 5

Napínavý příběh staršího pána, který se rozhodne bojovat, i když to znamená od základů změnit celý svůj život. Úžasný nápad, děj místy zbytečně zdlouhavý, ale v druhé polovině už jde vše ráz na ráz. V knize je mnoho zvratů a překvapení, děj je dokonale promyšlený. Super.

alexis818
23.01.2016 4 z 5

Celkem dobrý,propracovaný děj,jen trochu zdlouhavé.

Taji
02.11.2015 5 z 5

Naprostá spokojenost. Nemám ráda tento žánr, ale možná začnu. Chytré, výborně promyšlené, prostě brilantní!

BlodyFox
21.10.2015 5 z 5

Velice, velice zajímavý námět a poměrně kvalitně zpracovaný. Nejprve jsem se nemohl začíst, prvních 50 stran jsem četl týden. Pak to přišlo a zejména druhá část je strhující. Co dokáže člověk na pokraji svých možností. Jedno poučení z knihy: Nikdy nic nevzdávej. Těším se na další dílo, už ho mám připravené na stole - Co bude dál...

Bruno21
17.09.2015 4 z 5

Neustávající napětí a uvěřitelnost. Přesahy o profesní odpovědnosti. Fakt skvělá knížka.

gallovl
16.09.2015 4 z 5

Chytla mě až druhá půlka, s první jsem hodně bojovala.

tuldas
08.09.2015 5 z 5

vyborně napsaný psychothriller,doporučuji

Janek
04.09.2015 4 z 5

Ano, bylo to napínavé, bylo to čtivé. Ale na některých místech se mi příběh zdál až zbytečně překombinovaný, nemůžu se zbavit pocitu, že hlavní hrdina se ke klíčovým informacím dostával až moc snadno.

minirock
10.05.2015 5 z 5

Newyorský psychoanalytik Frederick Starks je kontaktován člověkem, který mu nabízí zdánlivě zcela bez příčiny nebezpečnou hru o život - buďto do 15 dnů odhalí jeho totožnost, nebo zemře. Ricky je konfrontován se skutečností, na kterou není ani náhodou jakkoli připraven. Přesto se mu podaří některé okolnosti zjistit a poznává, že proti soupeři ve stanoveném termínu nemá šanci. Nemíní se však vzdát bez boje, zosnuje plán a šílenci, který mu systematicky ničí život, začíná poznenáhlu vnucovat svá pravidla hry. Příběh, kde nic není tak jak se zdá, tak má najednou novou zápletku. Výborně napsaná, napínavá kniha od které je těžko odcházet.

iva23
04.05.2015 5 z 5

Varování: zajistěte si před čtením dostatek času, protože až začnete, nebude moct přestat.

Titi
20.03.2015 5 z 5

Naprosto dokonale vymyšlený, promyšlený, vypracovaný příběh.

Lucka385
04.07.2014 4 z 5

Zajímavá kniha........Jak člověk dokáže s jiným manipulovat......Velice dobře promyšlené.........
Kniha, místy docela zdlouhavá a některé myšlenky rozvité až na dvě stránky, byla velice poutavá a jak jsem již psala, zajímavá. Přesto, že bych jí s ledovým klidem ubrala aspoň sto stránek jsem ráda, že jsem na ni natrefila.
Druhá část knihy mě bavila podstatně více než první. A závěr? Jak se říká :,,Na každého jednou dojde".

Jia
23.03.2014 5 z 5

Kdo má rád psychologické záležitosti, bude ve svém živlu.
Abyste si tuto knihu vychutnali do posledního písmenka a vše důkladně pochopili, chce to pořádně se soustředit a vnímat každou větu. Pokud čtete rychle a přeskakujete řádky, nemá cenu ji číst. Jako čtení na deku k vodě nedoporučuji, nečtěte ani když budete unavení nebo ospalí, občas by vám to asi hlava nebrala.

Někdy můžete mít dojem, že čtete odborný článek nebo skripta psychiatrie a například takových souvětí je tam docela dost:
"Když se na sebe díval v zrcadle, vzpomněl si na jednu ze svých prvních přednášek z psychiatrie, kde jim jakýsi psychoanalytik z lékařské fakulty vysvětloval, že nehledě na to kolik toho o chování a emocích víme, a nehledě na míru našeho přesvědčení o správnosti diagnózy a možném vývoji dějů vyvolaných neurózou a psychózou, lékař v konečném důsledku nikdy nemůže s naprostou jistotou předpovědět, jak bude určitý jedinec reagovat".

Analytik je jedna z nejlepších knih co jsem vůbec kdy četla, pro mě ještě lepší než slavný Sněhulák. Promyšlená do každého detailu, s úžasnou hlavní postavou, ze které se během 444 stránek stává jiný člověk .... no, když ne úplně jiný, tak o dost jiný určitě.

Těším se na další Katzenbachovy knížky a doufám, že jsou stejně perfektní.

P.S. Nikdy si nedávám autora do oblíbených po přečtení jedné jeho knihy. Tentokrát udělám výjimku, i kdyby byl Analytik jedinou knihou, kterou napsal, bude zkrátka mým oblíbeným autorem.

John Katzenbach
americká, 1950