Amulet: Paní kamene

Po rodinné tragédii se Emily, Navin a jejich maminka stěhují do tajemného domu po pradědečkovi. Hned první noc unesou maminku chapadlovitá stvoření a sourozenci jsou vtažení do skrytého světa, kde existují nadpřirozená stvoření i mluvící zvířata, létající lodě i roboti, chodící domy i temní elfové. A kde naštěstí čekají noví přátelé a hrdinové. Aby toho nebylo málo, Emily se stává nositelkou mocného amuletu, který jí může propůjčit velkou sílu a usnadnit její cestu. Ale za jakou cenu? Velkolepá fantasy sága se stala fenoménem a základním kamenem komiksové tvorby pro děti a mládež. Čerpá ze všeho, co měl její autor sám jako mladý nejraději – Star Wars, Pán prstenů, Alenka v říší divů nebo série o Harrym Potterovi, jejíž americkou edici k 15. výročí Kibuishi ilustroval....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/379446/amulet-U3n-379446.jpg 4.317

Amulet (1.)

Amulet: The Stonekeeper (2008)

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Paseka

martina.culik

Nečtu moc komiksy, ale rozhodla jsem se u jednoho si trochu odpočinout. Sáhla jsem po Amuletu a příjemně mě překvapil.
Je to trochu temné vyprávění, ale grafika i příběh se mi trefil do vkusu a nejspíš budu číst i následující díly, abych věděla, kam se hrdinové budou ubírat dál.

holkamodrookata
30.10.2018

Kdy si knihu Amulet rozhodně pořídit
- máte doma děti, které čtení moc nebaví
- jste fanouškem komiksů
- ujíždíte na mluvících zvířátkách

Kdy si knihu Amulet rozhodně nepořizovat
- nesnášíte příběhy na pokračování
- máte pocit, že komiksy jsou jen pro děti
- máte panický strach z elfů

EliMák
15.10.2018

Úžasný příběh s nádhernými ilustracemi. Určitě se k němu ještě vrátím.

flanky
06.10.2018

Nádherná kresba, která jen podtrhuje úžasný dobrodružný příběh. Zatím to vypadá hodně napínavě, takže předběžně určitě doporučuji.

Kazu Kibuishi

Kazu Kibuishi