Amos

Amos https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166483/bmid_amos-65c1dcdbb85bf.jpg 4 11 2

Knihou Amos nás autorka unáša do prostredia pastierov, chovateľov oviec v kontraste s hlučným Jeruzalemom, plným hriechu a s úplatnými kňazmi, ku ktorým Boh Amosa posiela s prorockým posolstvom. O hlavnej postave sa na stránkach Svätého písma dočítate málo. Knihou je správa o jeho živote podčiarknutá a obohatená o súvislosti, ktoré majú čo povedať aj dnešnému čitateľovi. Amos je postava čistá, číra, spravodlivá a dobrá. Preto si ho Boh vyberá pre veľké veci, na ktoré sa necíti byť dosť veľký. No pred Božím vyvolením sa nedá ujsť...... celý text

heliiinka
01.07.2022 3 z 5

V porovnání s Támar je to méně čtivé. Místy mi přišla postava Ámose trošku utopická a nereálná, přišlo mi, že autorka si více věcí domýšlela. Přesto pořád pěkné převyprávění biblického příběhu.

Pavlačinka
29.07.2019 3 z 5

Moc krásný úvod knížky, kde se popisuje, jak se dobrý pastýř stará o své ovečky, jak je brání před šelmami, jak přivádí zpět ke stádu zbloudilé.. Viděla jsem v tom krásnou paralelu s Boží starostí a láskou o nás..