Ami, chlapec z hvězd

Ami, chlapec z hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142114/bmid_ami-chlapec-z-hvezd-wDd-142114.jpg 5 63 18

Ami série

V jeden letní podvečer sedí malý Jihoameričan Pedrito u moře na skále a vidí, jak nad mořem přistává UFO. Z lodi vystoupí bělovlasý kluk přibližně stejného věku. Mezi chlapci se rozvine neobvyklý rozhovor a mimozemšťan Ami pozve Pedrita na vesmírnou procházku ve své lodi. Pedro zažije nevídaná dobrodružství a zasvěcení do tajů vesmíru i Země - poznává vyvinuté bytosti a civilizace, které plně a radostně vnímají každý okamžik života a řídí se zákonem bezpodmínečné lásky.... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Anch-books

Ami, el niño de las estrellas , 1986

Tamirai
01.08.2023 5 z 5

Tak krásna, nežná a citlivá kniha. Koniec ma dojal. Je to Láska. Láska je všetko čo potrebujeme, čo môžne dávať a príjmať.

V knihe nejde o žiadne náboženstvá, o žiadne zákazy, príkazy či poúčania nie každý ju ocení, ale kto áno, dá mu veľa a minimálne krásny príbeh dvoch chlapcov, ktorí vlastne nie sú len chlapcami, sú dušamk, ktoré sú na svojej životnej ceste.

Jedna je už podstatne staršia a prichádza z inelho sveta, druhá už čo to zažila, ale momentálne je v tele, ktoré je ešte len chlapcom a má život na Zemi len pred sebou.

Krásne rozhovory, ktoré ukazujú mnohé aj čitateľovi pokiaľ si ich pustí do srdca.
// Ľudská sloboda je posvätná, tak naša, ako aj sloboda ostatných. Každý človek ja vzácny a jeho slobodnú vôľu treba rešpektovať. //

// Videl si nejaký iný druh okrem človeka, ktorý vedie vojnu proti vlastnému druhu? //

// Keby sme nevedeli, čo je zlé, ako by sme si mohli vychutnať niečo dobré? //

// Keď konáme dobro, tak ho aj zakúsime. Keď páchame zlo, nemôžeme očakávať nič pekné. //

// Šťastie je prirodzeným stavom človeka. Keď je myseľ v súlade so životom, prírodou, prítomným okamihom, nuda neexistuje. Existuje len spokojnosť. //

// Veľkosť a malosť ľudských bytostí závisí iba od miery lásky. //

|| Aký je základný zákon vesmíru? ||
|| Láska. ||

Rihatama
22.06.2022 odpad!

Barrios, tzv. "esoterik" s kořeny v zemích se socialistickým zřízením nebo zkušeností s vojenskou juntou od Venezuely po Mexiko. Jižní Amerika je až na výjimky socialistická či marxistická. Měla jsem si dříve ověřit, odkud pochází autor této bůhvíproč opěvované knihy/trilogie, protože jeho revoluční, socialistické postoje se prolínají celou touto knihou pro děti. Jeho Ami, zkrácenina z portugalského (či španělského) amigo, kterého kdosi v internetovém vesmíru nepochopitelně přirovnává k Malému princi, je vlastně dost nepříjemný kluk, který místo lákavé inspirace permanentně poučuje, kritizuje a svému pozemskému příteli Pedrovi se vysmívá. A docela arogantně hlásá nejrůznější blbosti a bludy téměř ve stylu Brave New World.

"Když civilizace dosáhne určitého stupně rozvoje, bytosti přestávají páchat hrůzné věci a zločiny vymizí, protože nikdo si nechce vzájemně škodit. Je mnohem snazší objevit technologii na výrobu bomb než na stavbu mezigalaktických lodí...." nebo "V celém vesmíru existuje pouze jediná dokonalá forma společenského uspořádání, která je schopná zajisti přežití a spokojenost všech. Dosáhne se jí úplně přirozenou cestou ve chvíli, kdy začíná být společnost solidární..." atd. atd.

V představách autora se solidarita zcela znevažuje a mění v imperativ a nárok. Nikdo nesmí nic vlastnit, protože to je projev sobeckého ega. Všichni vlastní všechno. Recyklovaná, zbulvarizovaná Utopia Thomase Morea. Původ autora se tak vyjeví, aniž by člověk musel zkoumat jeho životopis. A je zřejmé, že nejde o žádnou esoteriku neřku-li okultismus, ale politický pamflet cílící na nejvíce zranitelnou a ovlivnitelnou skupinu obyvatelstva. Na děti. Nemám nic proti solidaritě, sama pomáhám, kde mohu, ať doma v Česku, v Africe nebo na Ukrajině. Ale nikdy formou diktátu a bušení se do prsou, že tohle je jediný správný způsob života.

Mé zděšení ještě vzrostlo, když jsem si – sama coby mnohaletý vegetarián – přečetla následující: "Fuj! Vykřikl zhnuseně Ami. Jak můžeš jíst jíst mrtvoly?!" Opravdu něžný a láskyplný způsob, jak dětem vštípit vegetariánské/veganské zvyklosti... Jsem pacifista a vegetarián, jak jsem řekla, taky jsem proti válce nebo přílišnému znečišťování ovzduší. ale tenhle pamflet, ještě lépe propagandistický, ideologický blábol, patří do kamen. Kniha by se měla správně jmenovat Ami, chlapec který spadl z višně. Nebo snad z třešně? Ještě jsem žádnou knihu neoznačila za "odpad", protože tohle si knihy dle mého nezaslouží, ale tady jsem si nemohla pomoci. Nadto nejde o knihu, ale zbeletrizovaný ideologický paskvil.

Allla9
08.05.2022 5 z 5

Krásná a jemná knížka. Je plná lásky a úcty ke všemu na světě a ve vesmíru.
- "Ne všechno, co vypadá ošklivě, je zlé a ne všechno, co je krásné je zase dobré."
- Základem celého vesmíru je láska.

Aaron Lewis
18.08.2021 5 z 5

Je to kraťoučké. Chtěla bych vědět všechno:). Asi je fajn, že je to z pohledu dvanáctiletého chlapce, protože ten pořád reaguje jinak než dospělí:).

Spoustu věcí už vím (ale pořád to ve mně nezacvaklo). Některé byly nové. Že je plán záchrany a ten supercomputer, no nemusím moc technologii, ale budiž… hodně hodně technologií. Zajímalo by mě, jestli by mě život na Ofiru bavil… ono na tom asi něco bude, ten vývoj a ty zkoušky, že si to pak víc vychutnáš:).

To vidění minulosti bylo taky zajímavé.

Na tu knihu jsem čekala asi 10 měsíců:). No, asi si jí koupím:). Budu to číst svým dětem před spaním.

_Joker_
02.08.2021 4 z 5

Pěkná oddechová kniha s kapkou zamyšlení se nad životem. Možná jsem od ní očekávala trošku víc, ale uvidíme co přinese pokračování. :)

uzivatel0540
09.04.2021

Super knížka.....měl jsem info od Cia a Fbi co ukradly ruští hackři, měl jsem info z tajných spisu letectva USAF,...atak dále.
Ale tahle knížka obsahuje stejně kvalitní info jako v těch spisech. (potvrdily i lidi co veřejně vystoupily jako bejvalí zaměštnanci těchto organ.).....
Lepší info težko hledat jinde....
Je to real...navíác s těmito civilizacemi již ted lidé navazují kontakty po celé zemi. A úspěšně, vše je i zdokumentováno.

ditul
19.04.2019 5 z 5

Nádherný příběh.. Kdo nevěří v duchovno a esoteriku, stěží pochopí. Knížku jsem si zamilovala a hned se pouštím do dalšího dílu :)

DivnýJanko
01.03.2019 2 z 5

NWO z južnej ameriky, takmer si nevšimnete ten program pod textom, ale chýba tomu svedomie, toľko môj názor na tohto obdivovateľa starého zákona

M100
27.12.2018 4 z 5

Krása. Hned se kouknu po pokračování.

Andi
19.08.2018 5 z 5

Autory takových knih bychom měli na rukou nosit. Knížka se četla sama. Vše je jednoduše vysvětleno, témata probíraná v knize jsou velmi aktuální. Amiho chytré a trefné odpovědi na Pedrovy snad až "hloupé" otázky mi vždycky vykouzlily úsměv na tváři.

Veeria
03.02.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, milý příběh plný myšlenek k zamyšlení. Jsem ráda, že se ke mně dostala.

RenataP
29.05.2017

Kolikrát si lámeme hlavu nad logickou poskládání lidského světa, hierarchií duší… a tady je to všechno jak na zlatém podnose v pohádkovém sci-fi příběhu. Přiznám se, že mne tato kniha překvapila – ba až šokovala – nádherným příběhem, a to nejsem vůbec sci-fi fanoušek příběhů pro děti, a z mnohých pasáží mi šel mráz po zádech. A to vezměte, že kniha vyšla prvně v roce 1989!

tomas8334
29.04.2017 5 z 5

Když jsem ji četl poprvé, byl jsem nadšený - je to krásný příběh se spoustou míst k zamyšlení. Pak jsem ji ale zkoušel číst dětem a moc to nedopadlo - ani jsem si předtím nevšiml, že je v knize spousta "složitých" slov, které menší děti (5, 7) prostě nepoberou . Takže shrnutí: za mě super, ale holky si budou muset ještě pár let počkat..

macanecek
17.03.2017 5 z 5

právě jsem ji dočetla a vznáším se, famózní kniha, cítím prolnutí, Doporučuji a těším se až se ke mě dostane její pokračování

netty
19.11.2016 5 z 5

Jedna z mých osudových knih, která změnila můj pohled na vše kolem. Čtu jí pravidelně. Stejně jako Malého prince.

Janea777
06.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha. Poučná. Lze ji číst jako Malého prince s citáty k zamyšlení či jako pohádkově laděný sci-fi příběh, jako pravdivé povídání o životě nebo všechno dohromady. Ostatně, těžko ji k něčemu přirovnat. Je to velmi originálně pojatá kniha - rozhodně se ale nejedná o ezoterický paskvil, jak by se na první pohled mohlo zdát (navzdory určité naivitě a možná přílišnému pozitivismu - to už záleží na světonázoru čtenáře, jak autorovo životní přesvědčení přijme).

OndraOny
12.06.2014 5 z 5

Úžasná a skvělá kniha! Pro děti, tak i pro dospělé. Všichni kteří cítí a vidí Lásku všude moc dobře ví, že je to příběh opravdový :)

Alex-007-
20.01.2014 5 z 5

Nádhera. Knížku jsem přečetl jedním dechem. Nyní čtu i dětem před spaním. Doporučuji.

chilská literatura hispanoamerická literatura

Enrique Barrios
chilská, 1945
2012  90%Ami, chlapec z hvězd
2013  92%Ami se vrací
2017  93%Ami 3: Vnitřní civilizace

Kniha Ami, chlapec z hvězd je v