Travič z Ptahova chrámu

Záhadný zločinec rozsévá smrt po celých Thébách… Další napínavý případ oblíbeného soudce Amerotkea… Posvátný obřad na nádvoří Ptahova chrámu je v plném proudu, když vtom tři písaři padnou k zemi. Na první pohled je jasné, že jejich smrt má na svědomí jed. Královna-faraon Hatusu rozkáže svému nejvyššímu soudci Amerotkeovi odhalit viníka. Smrt významného obchodníka a jeho ženy, které najdou utopené v jezírku, s tím zdánlivě nijak nesouvisí, ale na světlo začnou vyplouvat nečekané skutečnosti. Co s tím vším mají společného dávné Knihy zkázy a koho vlastně hledají všechny zločinecké bandy v Thébách? To všechno musí vyřešit Zrak i sluch Božské, královský soudce Amerotke....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3595/big_travic-z-ptahova-chramu-q46-3595.jpg 4.449

Amerotke 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Metafora

The Poisoner of Ptah, 2007

Kniha Travič z Ptahova chrámu

renefer
21.12.2020

Moc hezké. Do poslední chvíle mě zajímalo, jak si autor poradí se zápletkou, protože zbývalo pár stran do konce a já jsem spolu s Amerotkem tápala, kdo je vrah. Škoda, že čtenář nebyl seznámený se všemi skutečnostmi, aby na pachatele mohl přijít sám. Ale popravdě, když o tom zpětně přemýšlím, přijít jsem na to mohla.

Nelíísek
24.06.2018

Opět nezklamalo.

Romžiry
10.07.2017

Autor opět nezklamal. Pěkné.

zuzana4291
13.06.2015

četla jsem hodně knih od tohoto autora, takhle kniha mě dost zklamala.....chyběla tomu jiskra, kterou znám z jeho knih...docela dlouho mi trvalo se do této knihy začíst...konec byl skvělý, ale jen konec knihu nedělá

larrymullen
21.11.2014

dobrý den, shanim tuto knihu je to jediny dil ktery mi chybi do serie se soudcem amerotkem, neporadil by mi nekdo kde by se dala jeste sehnat? dekuji

Honey0105
14.08.2013

Toto je kniha, která mě seznámila s autorem Paulem Dohertym, a proto jí jsem nesmírně vděčná. Nejdřív jsem měla se čtením trochu problém, ale jelikož na dovolených se najde hodně volných chvil, tak po chvíli jsem měla přečteno. Bylo to snad poprvé, co jsem zabloudila do takovéhoto žánru (a nebylo to naposled). Příběh byl podle mě poutavý a já jako obdivovatelka Egypta, jsem byla prostě nadšená!
Už je to dlouhá doba, co jsem tento díl ze série Amerotke četla, a proto vím, že v sérii se skrývají i lepší díly, ale přesto si tato kniha získala mojí oblibu (hlavně asi svým prvenstvím v žánru, který mě tak zaujal), a proto musím hodnotit pěti hvězdami.

Thanyss
17.06.2013

Tak copak ještě velectěný soudce Amerotke neřešil? V Thébách opět řádí šílený travič, který nezná smilování. Kombinace starého Egypta, skrytých dvorských intrik a nebezpečných jedů je výborným koktejlem napětí a překvapení. Je pravda, že v tehdejší době byly jedy mnohem nebezpečnější, protože byly záhadné a jejich tajemství znala jen hrstka lidí. Protijedy neexistovali a tak byl účinek v drtivé většině smrtelný.

Příjemnou změnou bylo to, že se ve finále jednalo o dva odlišné případy, které byly shodou okolností propojeny. Poutavé čtení, které vám zpříjemní nudné chvíle a můžete si utvořit i obrázek o soudním vyšetřování v krajích zavátých pískem před více než 3000 lety. :)

25252525U252
03.05.2013

Prvých 100 strán som sa musela premáhať, aby som to dočítala...no potom to išlo veľmi rýchlo. V poslednej kapitole bolo všetko zhrnuté. Ako,prečo,kto....Neviem či si prečítam daľšiu knihu od tohto autora.