Americký roadtrip

Americký roadtrip https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412694/bmid_americky-roadtrip-bHA-412694.jpg 3 47 11

Teodorovi je sedmnáct a už nechce být jen lemplem, co se protlouká střední školou. Když na vysoké škole svých snů potká dávnou kamarádku z dětství, přeskočí jiskra a Teo má o motivaci navíc. Je na nejlepší cestě za skvělými školními výsledky a vstupenkou na vysokou, když v tom se vrátí bratr Manny z vojenské operace v Iráku a najednou je všechno jinak. Teo se potřebuje učit, jenže Manny potřebuje pomoc... Sestra Xochitl neváhá, oba bratry naloží do auta a společně se vydají na road trip po místech, na kterých jim záleží.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

American Road Trip , 2018

Luigi1
01.10.2023 4 z 5

Zajímavě podaný děj který čtenáře zaujme

ŽanetH.
09.09.2023 3 z 5

Kdybych knihu začala číst s tím, že je zde důležité téma válečných veteránů, návštěvy příbuzných a zpívání v kapele, myslím že bych knihu hodnotila kolem 3,7*.. Ale já se do ní pustila úplně s jiným těšením, protože mě kniha zlákala názvem i obálkou.. A tím pádem mě spíše zklamala a hodnotila bych ji kolem 3*.. Tak pokud se do knihy pustíte, myslete prosim na mou recenzi .. Třeba to aspoň vám pomůže. A nezklame vás.

_Žanet_
27.07.2022 3 z 5

Příběh Tea a jeho sourozenců, pro mě byl poněkud zvláštním, ale zato vcelku čtivým. Bohužel mi hrozně dlouho trvalo, než jsem si zvykla na styl psaní autora, který mi příliš nesedl až do samého závěru, ale zvyknout se dalo.
Autor dle mě skvěle vystihl kluka v pubertálním věku, co mi však přišlo nereálné, bylo jeho náhlé zlepšení se ve škole a kompletní skoncování s jeho předchozím způsobem života. Mimo jiné mě taky neskutečně štvala Teova sestra včetně jejího jména a stejně tak mě štvala v podstatě naprostá nezúčastněnost rodičů na situaci, ve které se ocitl Manny. Kniha podle mě měla dost nereálných pasáží, včetně toho jak se mezi sebou baví čerstvě zamilovaný pár.
Knize však musím nechat její čtivost a krátké kapitoly a na závěr bych ji zařadila do průměru. Nelituji času, který jsem nad ní strávila, ale zároveň ji už určitě do rukou nevezmu podruhé.

KatieWolfLover
02.10.2020 3 z 5

Uvažovala jsem mezi čtyřmi a třemi hvězdičkami, nakonec jsem se však rozhodla pro tři. Podle názvu a popisku jsem si pod knihou představovala úplně něco jiného, ale nedokážu posoudit, zda jsem si představovala něco lepšího či horšího...
Každopádně příběh byl fajn. Dobře se četl a ještě chvíli nad ním budu určitě přemýšlet. Teo a Manny byli v pohodě, Xochitl mě občas fakt štvala, ale finále s ní bylo skvělý a Wendy úplně úžasná. Kniha dala nějaké to poselství, ale určitě se neřadí k těm, po kterých bych šáhla znova.

Adele02
17.09.2020 3 z 5

Upřímně, moc nevím, co si o tom myslet... Teodoro je strašně nepříjemný vypravěč. Jedna z nejsobečtějších postav, o kterých jsem kdy četla. A naprostá většina dialogů mezi sourozenci se odehrávala jak mezi mimozemšťany. Mělo to větší potenciál. Ale četlo se to příjemně a ta linka mezi Teem a Wendy (...byť bych teda svýmu skoro-příteli asi neříkala „kámo"...) byla docela roztomilá.

martinakraus
12.05.2020 2 z 5

No.. Do knížky jsem šla s tím, že se trochu více ponoří do tématiky PTSD těch, co narukovali a zažili si trauma ve válce/při vojenské operaci. Těšila jsem se. Zbytečně.
Není to špatné čtení, ale vůbec mi to nedalo to, co jsem očekávala. Teo mi lezl na nervy, stejně jako jeho sestra, která neuměla prostě a jednoduše jednat narovinu - takové lidi nesnáším i v osobním životě.
Nerada o knížkách říkám, že jsou zbytečné, protože každá si své čtenáře najde, ale osobně musím říct, že tahle kniha mi nic nedala a čas strávený s ní byl dost promrhaný a to mě mrzí.
Kdyby měl někdo tip na nějakou jinou (ideálně YA) knížku o téhle tématice - klidně v angličtině - napište mi, prosím :)

kikikrat
18.04.2020 4 z 5

Chtěla jsem dát 3,5*ale nakonec musím dát 4* za to krásné poselství, které kniha má. Není to jen obyčejný road trip.. je to cesta za poznáním rodiny a sama sebe. Kapitoly jsou krátké a tak se kniha moc dobře četla. Vadilo mi jen, že jsem díky tomu tak úplně nemohla každou postavu poznat pořádně. Odpočinula jsem si u ní a dozvěděla jsem se, že naději má každý z nás tak jako Teo a jeho rodina.

lena.o.knihach
15.04.2020 3 z 5

Víte, co jsem od Amerického roadtripu čekala? Já, hloupá, si nepřečetla anotaci a myslela jsem si, že mě čeká jízda napříč Amerikou. Autem jsme tam teda trochu popojížděli, ale řešila se tam mnohem důležitější témata.

Jak se z povaleče stane jedničkář? Těžko a Teovi jsem jeho proměnu vůbec nevěřila.
Může voják zas fungovat normálně, aniž by se bál hlasitých ran? Linka Mannyho pro mě byla ze všech nejzajímavější, ale hlavní hrdinou tady byl Teo, takže jeho starší bratr příběhem jen tak proplouval a autorka na něj upozornila jen tehdy, když se ozvaly hlasy z Iráku.

Do třetice všeho dobrého, figurovala v knize ještě jejich sestra Xochitl. A já jsem měla po celou dobu problém s jejím jménem. Vůbec mi to nešlo přes pusu a pokaždé jsem to četla jen jako Xo.

Nebylo to špatný, ale čekala jsem od toho něco jiného. Překvapivě se mi to četlo ale skvěle, kniha rychle ubíhala a až na Teovu nedůvěryhodnou proměnu to bylo vlastně fajn.

Beky
26.02.2020 4 z 5

Já jsem vlastně žádná očekávání neměla, takže mě příběh hodně příjemně překvapil! :-)
☆ Líbilo se mi propletení osudů členů rodiny.
☆ Pro mě to nebylo kýčovité ani červená knihovna, spíše od všeho trochu. :-)

Andarielka
08.01.2020 3 z 5

Tuto knihu jsem si vybrala, protože mě zaujal název. Čekala jsem od toho něco jiného, ale toto mě velice zklamalo. Přišlo mi to nudné a takové hodně naivné. Jediný co se mi na této knize líbilo byla postava Xochitl a Wendy. Ale Manny a hlavní hrdina Teodor mi moc k srdci nepřirostli. Tato kniha nebyla moc můj šálek kávy.

eva3992
11.08.2019 4 z 5

Tuhle knížku jsem si vybrala jen podle názvu. Miluji filmy i knížky typu road movie. Vůbec jsem nevěděla o čem je a co od ní mám očekávat. A možná právě proto mě nadchla.
Teodor se v sedmnácti moc nestará o školu, dokud nepotká svou kamarádku z dětství, do které se okamžitě zamiluje. Rozhodne se, že se kvůli ní začne učit, aby se dostal na stejnou vysokou školu jako ona.
V tu dobu se vrátí domů jeho bratr Manny z války z Iráku. Zjistí, že potřebuje pomoc rodiny, aby se dostal do normálního života. Jejich sestra Xochitl neváhá a všichni tři sourozenci vyrážejí na cestu po svých oblíbených místech z dětství....
Jednoduchý romantický příběh, který je velice čtivě napsán. Silná část o vojácích, kteří se vrátí z války domů a jaké mají problémy začlenit se, mě opravdu dostala.
Ač je knížka spíše pro mladší čtenáře, tak jsem si ji moc užila a doporučuji si přečíst.
P.S. Ano, sestra se skutečně jmenuje Xochitl :-)

cesta, roadtrip

Autorovy knížky