Zlatý břeh

Zlatý břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251187/bmid_americka-saga-zlaty-breh-oHY-251187.jpg 4 48 8

Americká sága série

Zubožená Evropa se vzpamatovává po napoleonských válkách. Zbytky armády se postupně vracejí domů. Přijíždí také hrabě von Renitz a s ním dvě osiřelé děti jeho vojáků Walter a Gisela. Hrabě děti vychovává společně se svým synem Dieboldem. Walter a Gisela se mají rádi od dětství. Když mladý pán Diebold projeví o Giselu zájem, nezbývá jim než hrabství tajně opustit. Po strastiplném putování Německem se rozhodnou, že začnou nový život v Americe…... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das goldene Ufer , 2013

hedvikasylar
15.03.2022 3 z 5

Kniha se dobře četla, vývoj některých zápletek poněkud předvídatelný, ale nakonec to ani příběhu neubralo na kouzlu. Zároveň se zde odehrálo několik nečekaných zvratů. Příjemné počtení. Je to knížka, u které si pravděpodobně časem nevzpomenete, jak se jmenovala a kdo ji vlastně napsal, ale zanechá ve vás takové jako pohlazení na duši. Děkuji

tabaluga
22.04.2020 4 z 5

Od paní spisovatelky jsem četla trilogii Kočovné nevěstky, z toho důvodu jsem se na knihu opravdu těšila. Život Gisely a Waltera mne opravdu zaujal, Walterovi jsem přála ty možnosti, které dostal díky činnosti v době napoleonských válek. Gisela se mi zdála že začátku k Walterovi chladná a syn pana z Renitze mi byl dosti protivný. Nedivím se, že ho potkal takový osud. Naštěstí Walter s Giselou zvládli strastiplnou cestu do Ameriky, kde doufají ve svobodný život.. Ale to vše ukáže pouze čas.

Kerberos
04.03.2020 4 z 5

Příběh sirotků Waltera a Gisely,které si hrabě von Renitz vezme na své panství.Waltera nechá vystudovat se synem Dieboldem,ten obtěžuje služebné a je krutý ke svým poddaným.Časem dojde mezi nimi ke střetu,Diebolt je zastřelen a mladí manželé jsou na útěku do Ameriky,cesta je těžká a často jim jde o život.

mariva
10.07.2017 4 z 5

Zajímavý historický příběh, v souvislosti s napoleonskými válkami jsem očekávala spíš francouzské než německé prostředí, ale i tak byl příběh poutavě napsaný a dobře se četl. Strastiplná cesta přes oceán do vytoužené Ameriky byla opravdu náročná a teď zvědavě čekám, co hlavní postavy v Americe čeká.

VercaLukasova
03.06.2017 4 z 5

Od knihy jsem očekávala dobrodružný román zasazený do období napoleonských válek. Z tohoto pohledu jsem zklamaná nebyla. Co mi ale narušovalo celkový dojem z knihy a z toho důvodu nedávám plný počet bodů, jsou sexuální scény v nevhodném okamžiku. Uvedu příklad. Waler, Gisela a další uprchlíci zažijí strastiplnou cestu oceánem, kde museli bojovat nejen s přírodními živly, ale také s chamtivými námořníky. Několik týdnů neměli dostatečné množství jídla, pití, hygieny a spánku. Po zdánlivě nekonečné cestě se dostanou k mexickým břehům, kde se jich ujme místní předák. Těhotná Gisela a Walter přes všechny tyhle k smrti vyčerpávající události nemyslí na nic jiného, než aby spolu hupsli do postele. To se mi zdá opravdu nereálné a celkově tyto scény na mě působily dojmem, že autorka (autoři) musí za každou cenu do příběhu vklínit co nejvíce podobných scén, jako kdyby bez nich příběh ztrácel na atraktivitě.

vikaa
13.02.2017 4 z 5

Příběh lásky dvou sirotků a jejich neradostný úděl vrcholící vraždou a útěkem za moře je, tak je to u Lorentzové zvykem, napínavý a také romantický. Zajímavé je období Napoleonských válek, kdy se z dětí stávají sirotci. Mně osobně se líbilo barvité líčení politické situace v Německu v období Waltrových studií a dramatická cesta lodí po moři za novým životem. Už se těším na další osudy Waltra, Gisely a jejich dosud nenarozeného dítěte...

ivulka15
09.02.2017 4 z 5

Hezký historicko-romantický román. Jen se trochu nemůžu ubránit dojmu,že období středověku této autorce sedělo prostě víc.Nechám se překvapit co přinese další díl trilogie.

Ditules
08.12.2015 4 z 5

Dobře napsaná kniha. Jenom škoda, že historické reálie nejsou propracovanější...

Iny Lorentz
německá