Amélie v Paříži

Amélie v Paříži https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194397/bmid_amelie-v-parizi-TYx-194397.jpg 3 102 26

Když se objeví možnost strávit celý rok v romantické Paříži na výměnném pobytu, patnáctiletá Sina ani na okamžik nezaváhá. Taky kdo by si nechal ujít takovou příležitost? A když k tomu ještě zjistí, že stejně jako její oblíbená filmová hrdinka Amélie bude bydlet na Montmartru a že syn její dočasné rodiny je opravdu nádherný kluk a ke všemu ještě herec, její nadšení nezná mezí. Kouzelný rok v pařížských uličkách při natáčení filmu může začít!... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Alles wegen Amelie - Paris , 2013

simca9342
10.06.2023 5 z 5

Chcete cestovat, ale teď v současné situaci to nejde? (V Čr už dávno ano, ale v některých státech mohou pořád platit omezení)
S tady tou knihou ano!
S mladou holkou Amélií zažijete napínavé cestování a dobrodružství natáčení u slavného filmu v jednom! Jede na rok do Francie , kde se seznámí s celkem sympatickou rodinou. Jak to všechno dopadne?

MišusWinner
27.11.2021 3 z 5

Taková ta pubertální knížka, něco co chce zažít každá mladá slečna. Ačkoliv už do té kategorie dávno nepatřím, bylo příjemné trochu se vrátit do mladí a přečíst si takovou oddechovou knížku. Jen ten děj mohl být za mě lépe zpracovaný.

Knihomolka506
04.10.2020 5 z 5

Právě čtení na léto jako vystřižené z nějakého filmu. Natáčení jednoho takového se v příběhu objevuje. Kromě toho se hlavní postava mladá holka prochází po Paříži městě lásky a "chutných" žab jako součást místních jídelníčků a seznamuje se . Jaka s kým?

mariva
26.06.2020 4 z 5

Krátký odpočinkový příběh pro mladé dívky zasazený do malebného prostředí Paříže.

Knihomolka97
21.03.2020 3 z 5

Velká škoda, že je kniha tak krátká. Příběh by si určitě zasloužil být víc propracovanější.
Moje milovaná Paříž, prostředí natáčení filmu, láska a tak dále.
Víc než 3 hvězdy ale dát nemůžu, i když to je pěkný dívčí román.

veronika50
28.08.2018

to jsme chtela napsat mohly byt delsi mozna bude pokracovani

silvinka12
02.11.2017 4 z 5

Přečtené během tří večerů. Mohla být o něco delší- není ten příběh ukončen. A taky mě zajímá jestli Sina zůstane v Paříži nebo zase odjede.

raven2410
21.07.2017 odpad!

Vlastně nevím co o téhle knize napsat. Nezaujala mě. Je pravda, že mě Jean překvapil. Jinak zápletka žádná. Skoro sem u toho usínala. Dalo se ale jinak nic moc.

monikakro
14.01.2017

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje

Nevím co k ní říct, dostala jsem ji k Vánocům od rodičů a přečetla během dvou večerů. Na oddech v pohodě ale protože jediný větší román který jsem četla byla kniha: Hvězdy nám nepřáli, tak mi to nevadilo. V ní se člověk neztrácel a nemusel číst kapitolu znovu.
Ale sakra kde je zápletka? OK, všichni si na začátku myslí, (spoilery) že se Sina zamiluje do Rafaela a Jean je překvapí!
Takže jako jednorázová četba dobrý ale jinak asi ne!

MotorkaN
07.11.2016 1 z 5

Od téhle knihy jsem čekala víc. Mnohem víc. Skoro žádná zápletka, nudný příběh a zvláštní postavy. Opravdu nedoporučuji.

Mark2000
25.10.2016 4 z 5

Pokud máte chuť na odlehčenou četbu, tak je tato knížka pro vás to pravé. Čtenáře zavede do kouzelné Paříže a zcela vás pohltí svým dějem. Úžasný odpočinek!!!!!

warca
08.08.2016 4 z 5

Pěkný příběh. Možná trochu předvídatelný a sladký, ale na oddech to pravé :)
Škoda, že měl opravdu tak jednoduchý děj.

katka15
05.07.2015 3 z 5

Dobrý podvečer přeji!
Tuto knihu mám rozečtenou, no dočtu ji do konce, to je v životě ve čtení knih mé pravidlo, že jakoukoli knihu rozečtu, vždy ji dočtu, ať je nudná i ne. Tahle kniha mě nebaví. Už v několika kapitolkách čtu o natáčení filmu, čekala jsem ale od této knihy mnoho lepšího a romantičtějšího. No smůla. Z důvodu slevového kuponu, který by mi propadl, kdybych se nestavila do knihkupectví Academia, jsem si tuto knihu koupila. Smůla no. Každá kniha nezaujme. Mé tvrzení, že každá kniha má něco do sebe, není zcela pravdivé a přesvědčivé. Mimochodem mi je 15, takže v mém věku je zřejmé, že očekávám od této knihy více romantiky, ještě, když se jedná o tak romantickou Paříž. No, nedá se nic dělat. Jiné snad budou lepší.
S pozdravem, Katka

katerina7788
25.04.2015 2 z 5

Knížku jsem také přečetla za pár hodin. Důvod její koupě byl:
- měla jsem rozpočet na knížky a potřebovala jsem za něco utratit poslední drobný
- mám ráda Paříž a knížky zasazené do tohoto města
- četla jsem "Polibek pro Annu" a knížka mě docela bavila

Co jsem od knížky tedy očekávala: Paříž a nějaký nenáročný dívčí románek.. no. Musím souhlasit, že jsem se na 105 straně, kdy se pořád vlastně nic nedělo, usvědčila v tom, že tahle knížka je o ničem. Nebyla tam žádná zajímavá, ani napínavá zápletka. Prostě NIC. Bylo to docela nudné a knížka sama o sobě mi přijde, jako že jí půlka chybí. Jako kdyby dalších 150 stran někde prostě zmizelo. Přijde mi to nedopsané, myslím si, že s tím "o čem" kniha je, se dalo pracovat dále a připsat i nějakou zápletku.
Nehledě na to mě zklamalo, že hlavní hrdinka jela do Francie na celý rok a knížka byla jen o prvních pár dnech...
Čekala jsem více a pokud hledáte knihu, kde je romantika a Paříž, přečtěte si raději "Polibek pro Annu"

sakalik55
12.04.2015 2 z 5

Knihu sem precetla za den, ale ne proto ze bych ji doslova zkltla.Naopak.Kniha me naprosto zklamala, žádná zápletka....jeste ke vsemu blbost- divka co neumi franouzsky, ale vede takovy dialogy a jeste stihne svadet kluky -_-

Red-haired
12.04.2015 1 z 5

Vážně to za to nestojí. Jsem dospělá, ale ráda si přečtu i zábavné dívčí románky, tady to však není o věku, snad ani v těch dvanácti by mě to nebavilo, vždyť to postrádá jakoukoli zápletku! Není tu ani trocha toho humoru, který u náctileté lásky očekávám. Měla to být extrémně oddechová knížka na večer, jenže mě akorát tak extrémně naštvala svou hloupostí.

MíšaK.
14.03.2015 3 z 5

Stejně jako většina hodnotících mě knížka nezaujala. Sice se tady v komentářích dost často objevuje, že holkám kolem 12 - 14 se to líbit bude, ale mě je 12 a opravdu mi na chuť nepřišla. Čekala jsem od toho mnohem více romantiky a hlavně zajímavý děj. Myslela jsem si, že nějaký "zlom" přijde na konci, ale to asi měl být zlom. Taky by to mohlo být delší. A stejně jako tady psala Klaris 99 mi Polibek pro Annu přišel mnohokrát lepší.

verzapadlikova
26.02.2015 3 z 5

Po dočtení jsem byla dost zklamaná. Očekávala jsem mnohem víc. Když už jsem se blížila ke konci (a to myslím opravdu těch 15 stránek před koncem), stále jsem měla pocit, že to nemůže končit, protože by to nešlo ukončit za tak málo stránek, ještě ke všemu, když má kniha 144 stránek. Ale tady konec v podstatě nebyl. Autorka to opravdu pár stránek před koncem prostě usekla, zdá se, že ji to prostě přestalo bavit psát knihu, a tak to ukončila. Hlavní hrdinka se chovala celkem hloupě a té romantiky tam zas tak moc teda nebylo. Za mě teda 3,4 hvězdičky. :)

tinka99
16.12.2014 3 z 5

Neříkám, že byla špatná, ale četla jsem i lepší:-)

en.bee
01.11.2014

Zrovna se chystam číst, jsem na straně 42 a zatím me moc nezaujala, tak uvidíme :)

Paříž

Autorovy knížky