Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314888/bmid_amazonie-Evi-314888.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

mi-380
10.01.2019 4 z 5

Je stále mnoho míst na Zemi, která čekají na prozkoumání, Amazonie patří mezi ty nejzáhadnější. Z jejích temných stínů mohou ještě vystoupit mnohá překvapení, v dobrém i ve zlém. Klasický, mírně modernizovaný vypravěčský styl absolutně vážně a bez humoru popisuje výpravu vědců a vojáků, která čelí (nejen) nepřátelskému pralesu. Autorovi se podařilo vyvolat ve mně nostalgické vzpomínky na dobrodružné příběhy devatenáctého a dvacátého století: Tarzana, Mauglího, Batličku, Orinoko, Součka, verneovky, Doyleův Ztracený svět… Obliba sci-fi je podmínkou spokojené četby.
75 % (zatím 557 hodnotících s průměrem 87 %).

jaroiva
25.12.2018 4 z 5

Místo pohádek jsem letos o vánocích zabrousila do Amazonie. Vzhledem k tomu, že se od příběhu nedalo odtrhnout, pokračovala jsem pořád dál, a nakonec se dočkala taky trochu pohádkového závěru, takže úplně bez pohádek ty vánoce přece jen nebyly.
Prostředí pralesa a tak trochu biologická zápletka mi trochu připomněly film Šaman. Ten se mi taky líbil, jak nejsem úplně filmový fanda.
Určitě to nebude moje poslední knížka od tohoto autora. Rovnou se začínám poohlížet po nějaké další.

čef
03.11.2018 5 z 5

Čistokrevný dobrodružný román využívající všech kouzel žánru, které čtenáře lehce naplno připoutají. Takže si svým vnitřním zrakem snadno představíme pro nás exotickou amazonskou džungli plnou všelijakých čarokrásných rostlin, zvířat a příšer lidského druhu. Neustálý boj a napětí provází příběh, který je také o netušených možnostech tohoto atraktivního prostředí ohrožovaného nejenom chamtivými farmaceutickými společnostmi, ale hlavně rychle se měnícími podmínkami tohoto světa lidí...Vynikající ukázka umění autora tohoto druhu literatury.

HolkyKK
28.10.2018 5 z 5

Napínavé a dobrodružné až do konce.

Bino
28.10.2018 5 z 5

Úžasná kniha

sebikus
03.10.2018 4 z 5

Oddychová dobře čtená dobrodružná knížka.

Ewiczka
30.09.2018 5 z 5

jedna z mých oblíbených, co pár let se k ní vracím a vždy se dobře pobavím. Za mne typický Rollins před érou upírů a psů :)

Michaela999
06.08.2018 5 z 5

Prostě skvělé čtení, co víc dodat

DeKo1996
26.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem četla s napětím od začátku do konce.

Doubravka1975
25.07.2018 5 z 5

A můžu říct, že jsem byla v Amazonii, v džungli. S výpravou jsem zažila opravdu hodně velké dobrodružství, nechybělo napětí, boj o život, zmutovaná zvířata, mystická kletba, romantika a krásná příroda. Moje první kniha od J. Rollinse, ale určitě ne poslední!

dzin004
23.07.2018 5 z 5

Pro všechny milovníky napětí, hororu a sci-fi. Tato kniha byla první, kterou jsem do J. Rollinse četl a určitě to nebyla poslední.

klaritkaa
05.07.2018 5 z 5

Chytlavá, dobrodružná kniha.

kac.pospisilova
21.05.2018

Na můj vkus až moc úmrtí ale děj jako takový byl zajímavý

Ferry9
05.04.2018 5 z 5

Hodně drsná a zajímavá kniha :).

Briv
20.03.2018 4 z 5

Několik knih od Rollinse už mám přečtených a tak jsem se s chutí pustila do téhle. Nebyla úplně špatná, ale prostě mě nenadchla. Připadala mi přehnaná a docela uměle dotažená, snad spisovatel pořádně nevěděl, jak ten konec zaonačit. Neseděli mi tam ani američtí vojáci, kteří si nedokázali s přírodou vůbec poradit. Jako kdyby nikdy na nic netrénovali. Ale kdo to bude brát jako oddechovku, u které si člověk krásně vyčistí mozek, tomu se to může líbit.

0175
03.03.2018 4 z 5

Trošku jiný Rollins, než jsem zvyklá, ale rozhodně nelituji přečtení. Spíše taková oddechovka, ale dost mě zaujala. Čte se sama, jako pro mě všechny knihy tohoto autora.

Edlik
02.03.2018 3 z 5

Tak jestli někde bral "železný Jim" inspiraci pro Avatara tak tady :-) Dobře se to čte. Jen jsem čekal něco jako eko thriller, a dostal jsem něco trochu jiného. Děj letí kupředu, nejsou zde hluchá místa.

tygřík2
29.01.2018 4 z 5

Tak jestli se mi v koutku duše někdy choulila maličká touha vidět Amazonii, po přečtení tohoto příběhu se vypařila. Brr!!
Jelikož mne skolila obyčejná chřipka a ne exotický virus či prion, přesvištěla jsem knihu očima za dva dny a hned je mi líp. (Že by byl papír vyroben ze dřeva Yaggy?)

eva2114
19.01.2018 5 z 5

waw! To sa dobre čítalo :)

horvis
11.01.2018 5 z 5

Už je to několik měsíců, co jsem to četl. Ale pěkný, čtivý, zajímavý. Ze začátku to myslím chvíli trvalo než se to rozjelo, já nevim např. 50 stránek, ale pak už to mělo spád a člověku se z toho nechtělo spát. Prostě, četlo se to samo.