Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

Ticiana
10.05.2020 5 z 5

Amazonie je skvělá kniha. Napětí stoupá. Je tam vse. Záhadné zmizení, nová výprava, děsivé události a napadeni, vrazedna nemoc a pomsta. Vse, co mají radi čtenáři dobrodružných knih.

Kerberos
13.03.2020 5 z 5

Velmi dobrodružná kniha odehrávající se v Amazonii u indiánských kmenů,boj o zázračný lék.Poslouchala jsem audioknihu proloženou etno hudbou,velmi příjemné.

Bisdog
16.02.2020 4 z 5

Oddychovka dobrodružná , podobná knize Ďáblovo písmo .

polednice1705
31.01.2020 3 z 5

První kniha tohoto autora a nevím, zas nějak moc mě nenadchla... ale ani neurazila.
Na mě až moc scifi.... takový AVATAR

Standa780
19.12.2019 5 z 5

Moc se mi kniha líbila

gad
07.11.2019 4 z 5

Kdo se bojí, nesmí do lesa. A do toho amazonského teprve ne. Napínavý příběh o ztrátě, hledání a poznání, o boji o holý život. Nechybí gauner ani "klaďas", tajemno a mystika, láska i nenávist. Mně se to líbilo a určitě zkusím nějakou z dalších Rollinsových knih.

pupopony
30.10.2019 1 z 5

Naivní. Připadal jsem si, že čtu knihu pro děti.

pupopony
30.10.2019 1 z 5

Velmi naivní. Připadalo mi, že čtu knihu pro děti

ZetHolda
26.08.2019 4 z 5

Dobrodružný příběh, dobře se čte, takový oddychový - protože vážně se to brát nedá :) . Konec mi přišel takový uspěchaný. Byla to první knížka od tohoto autora, ale určitě se podívám i po dalších.

Johhanka79
30.07.2019 4 z 5

První kniha od tohoto autora. Přiznávám se, že jsem k četbě přistupovala skepticky. Čekala jsem "nějakou blbost". A ejhle jaké milé překvapení. Knížka se četla jedním dechem, bavila mne. Ano, má spoustu chyb. Přehnaností začínaje a chvilkovou nesmyslností konče. Ale proč ne? Když se knížka tak parádně oddychově čte:-) Prostě doporučuji a dávám čtyři hvězdičky:-)

Hajka1712
11.07.2019 5 z 5

Amazonie je první knížka od Jamese Rollinse, kterou jsem od něj četla. A musím říct, že jsem vděčná za to, že se mi tato kniha dostala do rukou. Napínavá, svižná, děj zajímavý až neskutečný. Nádherný popis míst, která jsem nikdy nenavštívila a přitom jsem při čtení měla pocit, jako bych tam byla. Už se těším na další knihu tohoto autora.

l.e.d
01.07.2019 5 z 5

Odskočil jsem si od Fantasy a Sci-Fi k dobrodružnému. Měl jsem půjčenou Amazonii a musím říct..., dobrá volba.
Skvěle napsané, dobrodružné drama s prvkama sci-fi. Strhující spád, úžasná myšlenka. Moc dobrá kniha ve vysledku.
Mohu doporučit

PetaZ
29.06.2019 5 z 5

Rollins opet nezklamal.. Skvele, ctive...

helioptile
30.05.2019 5 z 5

Tohle je první Rollinsova kniha, kterou jsem četl, a musím říct, lépe jsem vybrat nemohl, donutilo mě to přečíst si i další. Autor na pozadí událostí, které jsou asi málokomu u nás známé, vykreslil neskutečné drama, které přitom ani nijak nevybočuje z toho, co by se dalo nazvat aspoň částečně "přirozené". Není to žádné sci-fi, je to strhující četba plná napětí a jedna z nejlepších a nejinspirativnějších knih, kterou jsem v poslední době četl. Matěj Soukup.

Vanilka12
25.05.2019 3 z 5

Musím souhlasit, že se kniha čte rychle, téma je zajímavé a děj ubíhá, ale styl psaní mi úplně nevyhovoval. V každé vypjaté situaci začal autor popisovat něčí myšlenky, detail oblečení, případně jiné (do děje nezapadající) okamžiky a veškeré napětí okamžitě opadlo a děj byl odsunut na druhou kolej. Navíc velkých soubojů je v knize tolik, že při každém dalším už jsem jen nevěřícně kroutila hlavou a měla chuť přeskočit na stránky, kdy výprava "pouze" putuje pralesem. Jsem zklamaná, že hlavní postavy po celou dobu děje řeší své sobecké problémy a vyhynutí lidské populace. Ale zničení části pralesa, narušení ekosystému a vymýcení amazonského kmene je nijak nezasáhne, přestože jsou to šamani, biologové, znalci a vědci. Víc než nesmyslně velká zvířata a "béčkový" konec mi vadila hlavní hrdinka. Často narážím na dobrodružné knihy, ve kterých je hlavní hrdinkou ostřílená žena, ale zároveň matka. A ty neustálé vnitřní boje, kdy se pere strach o vlastní život se strachem o dítě jsou dosti vyčerpávající :(.

lachtan77
08.05.2019 4 z 5

Když se mi Amazonie dostala do ruky byl jsem nadsený. Nemohl jsem se dočkat až se budu v mysli prosekávat pralesem a hledat staré kneny kterých se nikdy nedotkla civilizace. Přesně to jsem také dostal. Kapitoly s rychlím šířením nemoci byly trochu přitažené za vlasy, ale s ohledem na příběh to odpouštím. Celkově skvělá kniha.

ThomasRuhe
21.04.2019 3 z 5

Příběh se mi vcelku líbil. Dobře je popsána cesta expedice amazonským pralesem, a její boj s nástrahami pralesa i nepřátelskou vojenskou skupinou. Ujde i vysvětlení symbiózy mezi stromem Jaggy a indiány.
Závěr je sice trochu pohádkový, ale to jsem nějak vstřebal. Ta částečně zmutovaná zvířata chránící strom, jsem bral, i když 40-ti metrový kajman je už trochu moc. Tady snad došlo k chybě v překladu, v originále šlo možná o 40 stop, což bych považoval za pravděpodobnější.
Ale jinak mě to bavilo, a hodnocení je nějakých 70 %.

Finn69
26.01.2019 2 z 5

Upřímně řečeno nechápu, co na téhle knížce kdokoliv nad 15 let vidí. Děj je docela naivní hybrid filmového Avataru a Ztraceného světa, a co se týká postav, není tam jediná, u které by stálo za to, zapamatovat si jméno. Jako předloha béčkového hororu budiž, jestli je ale tohle to nejlepší od Rollinse, tak jsme se viděli naposledy.

brodequin
23.01.2019 3 z 5

Já nevím...mě to zas tolik nezaujalo. Příběh přesně jak pro béčkový film, z kterého by dobrý režisér dokázal udělat přinejmenším kvalitní béčko. Ale nějak mi to celkem nesedlo. A ani nedokážu vysvětlit proč. :-) Možná styl psaní...? Přitom mám tyhle dobrodružné příběhy rád! Události jsou zajímavé, pořád se vlastně něco děje a celou knihu se čeká na rozuzlení a vysvětlení. Asi je to opravdu stylem psaní. Takový Verne by podobný příběh odvyprávěl mnohem lépe, ale je to samozřejmě věc názoru. Také mi vadilo všudypřítomné slovní spojení - "Ach bože". Tak a teď se na to obzvlášť budete soustředit. :-D Takže suma sumárum, dobrá knížka, budu si ji určitě pamatovat, konec byl zajímavý i celá ta myšlenka, ale stejně mě to nedokázalo zas tak zabavit.

Megurine
22.01.2019 5 z 5

Příběh, který nám bez okolků vypráví nefalšované dobrodružství uprostřed neprozkoumané Amazonie. Od knihy se prakticky nedalo odtrhnout, plno zvratů a stále sílící napětí nutí čtenáře číst dál. Mystická zápletka, zmutovaná zvířata, smrt na každém rohu... Opravdu jsem nečekala, že se mi kniha tak zalíbí. Příběh v sobě nese jakousi pohádkovost i surovost, která mě okouzlila. Velice příjemná oddechovka.