Amazonie

Amazonie https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1084/bmid_amazonie-rzu-1084.jpg 4 864 209

Randova vědecká výprava vstoupila do bujné amazonské divočiny a už nikdy se neobjevila. O několik let později se z jednoho z nejnehostinnějších pralesů na světě nečekaně vypotácí její člen – bývalý voják ze Speciálních jednotek. Je na pokraji sil, je vyděšený a zbývá mu pouze několik hodin života. Do džungle kdysi vkročil s jedinou paží… a vrátil se s oběma. Úřady nedovedou tento nevysvětlitelný jev nijak objasnit, a proto vysílají Nathana Randa do neproniknutelného světa plného dosud nevídaných nebezpečí, aby se vydal po stopách svého zmizelého otce… za tajemstvím, které musí být za každou cenu odhaleno. Noční můra, která na Nata a jeho skupinu výzkumníků a ostřílených rangerů čeká, ale daleko přesahuje jejich nejčernější očekávání. Číhá na ně prastará, nevýslovná hrozba – moc převyšující lidskou představivost –, která může navždy změnit celý svět kolem temných, smrtících hranic…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Amazonia , 2002

Boby17
03.12.2020 4 z 5

Potřeboval jsem po předchozích knihách změnit žánr, tak jsem se pár dnů věnoval dobrodružství v Amazonii. Role účastníků byly jasné, kdo je kámoš a kdo je padouch. Napínavé putování neprobádaným pralesem bylo chvílemi pěkně akční, takže bych se nedivil, kdyby se námětu chytil Holywood. Konec byl po tom dlouhém příběhu jaksi urychlený, tak nemůžu dát všechny hvězdy. Jinak ale spokojenost a 4,4 hvězdy zaokrouhluji na 4 celé.

Lemurka
15.11.2020 1 z 5

Tohle nebyl čálek mého čaje. Přečetla jsem cca 100 stránek a kniha mě prostě neoslovila, nemělo cenu se dál trápit.
Moje první kniha od tohoto autora, nejspíš i poslední.

stanislav0373
02.11.2020 3 z 5

Mé první setkání s autorem, uvidíme, zdali nebude poslední. Souhlasím, je to čtivý příběh, ale tak strašně předvídatelný...

mona.benny
23.10.2020 5 z 5

Ještě za tepla napíši komentář. Dlouho jsem neměla štěstí na knihu, která by mě pohltila od začátku až do konce.Konecne se na mě usmálo štěstí. Koupila jsem ji náhodou neboť byla v akci, jinak by mě asi nezaujala. A pecka, moje prvotina od Rollinse a uz sháním další jeho kousky ke čtení. ;-)

Sandalkar
17.10.2020 4 z 5

Skvělá kniha, navíc tematicky se do dnešní doby více než hodí (epidemie, hon na protilátku a vakcínu). Jediné, co mi zážitek pokazilo, byla romantická linka děje, jakoby ji tam autor narouboval navíc nebo na doporučení někoho... Postupně dávkovaného napětí a skvělého popisu pralesa a vyzdvižení jeho důležitosti si cením.

Rurian98
30.09.2020 5 z 5

Opravdu zábavná četba o výpravě vědců a vojáků, která se vydává za záhadami do hlubin Amazonského pralesa. Sympatické postavy, napínavý příběh, ve kterém autor využívá různá zajímavá témata z biologie a medicíny a zároveň i plno akce.
Od začátku do konce se kniha četla perfektně a děj si udržuje napětí po celou dobu až do závěru.
Výborná oddechová četba.

magdalena7278
10.09.2020 5 z 5

Byla to moje první kniha od Jamese, kterou jsem si pořídila a je to už potřetí, co jsem ji přečetla. Senzačnější knihu neznám. Tedy znám, ale tahle patří do výběru těch, co se čtou více než jednou za život. Zase jsem ji četla a zapomínala u toho dýchat. Kdo má rád napětí a akci, tak s touhle rozhodně neprohloupí.

Dubin3k
06.09.2020 5 z 5

Knížka mi hodně sedla. Styl psaní je hodně čtivý a s kombinací s originálním příběhem úplně top. Můžu jen a jen doporučit.

ujunka
05.09.2020 3 z 5

Kniha mě na začátku moc nebavila, ale později mě to chytlo. Příběh super. Nate mi ale k srdci moc nepřirostl. A Kelly také ne. Pasáž po osmi měsících mi přišla jako klišé a naprosto zbytečná. Autorova Podzemní říše se mi líbila víc.

bekule
02.09.2020 5 z 5

5,5
Naprostá špička v žánru dobrodružné literatury,možná ještě lepší než Mayský kodex od Prestona který mě nadchl. I tady je vše co tento žánr snese. Dobrodružná strastiplná cesta amazonským pralesem s netušeným nepřítelem v patách, nebezpečná zvířata, reálná i ta z oblasti sci-fi, domorodci přátelští i nebezpeční, napětí ,akce, láska, sympatičtí hrdinové, hodně odporní záporáci a mezitím ve světě se rozšiřující epidemie smrtelné nemoci. A jako bonus každá kapitola začíná obrázkem nějaké léčivé byliny i s jejím popisem.

ZuzaKoza
17.08.2020 5 z 5

Naprosto úžasný příběh..
Nemohla jsem se odtrhnout..
Ačkoli je kniha obsáhlá, nebyla strana,u které bych se nudila..
Od začátku se zkrátka ocitnete v Amazonii a vyjdete až na konci...

Oli1104
16.08.2020 5 z 5

Knihu jsem kdysi koupila v Levnych knihach. Ani nevim proc, obalka se mi vlastne vubec nelibi.
Zacala jsem ji cist predevcirem a dnes docetla.
Je to fantasticky ctive, nemohla jsem knihu odlozit a rano jsem zacala ctenim.

Konec mne sice prisel trochu “ustrizeny “, za to bych odebrala pul hvezdicky. Jinak vrele doporucuji. Nathan je sympatak!

Zirvith
03.08.2020 5 z 5

Ačkoliv pěkně rozsáhlá kniha, přečtena zhruba za pouhých deset dní. Dosti čtivé, napínavé a děj krásně ubíhal. Nejvíc se mi však líbí to prostředí Amazonie, která mě vždycky hrozně lákala.

Netti
28.07.2020 5 z 5

Úžasně napínavé, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Doporučuji!

roso.mak
23.07.2020 5 z 5

Klasická dobrodružná akčňárna s trochou vědeckého fantastična. Děj napínavý do začátku do konce, i když je od začátku jasné, kdo přežije a kdo ne. Složení hrdinů je velmi klasické. Samozřejmě jako u každé autorovy knihy čekejte úmrtnost velikou. Akorát ti hlavní záporáci mohli umřít trochu brutálněji, vzhledem k tomu, co všechno způsobili.

janina66
15.07.2020 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Jak začne zajímavě a záhadně tak pak je to napínavá a dobrodružná jízda až do konce. Celá nová výprava čelí záhadným nástrahám džungle. Při cestě do cíle i při zpáteční cestě. Opravdu stojí za přečtení. I když je to trochu scifi, tak tady mi to neviděla.

Jana86
12.07.2020 5 z 5

Amazonie je první kniha od Rollinse, kterou jsem četla. A rozhodně nebude poslední.

Kniha je čtivá hned od začátku, příběh postupně graduje, nabírá na rychlosti, závažnosti a důležitosti najít lék proti záhadné nemoci, která se nekontrolovaně šíří. Amazonie mě vtáhla do svých tajemných útrob a propustila mě až na konci, kdy jsem si spolu s hlavními postavami oddechla, že jsem jako zázrakem taky přežila...

invocation11
10.06.2020 4 z 5

TAK moc se mi do ní nechtělo, až jsem se pak nemohla odtrhnout... Mé první setkání s Rollinsem a rozhodně ne poslední (už mám půjčenou Podzemní říši). Originální zápletka, prostředí tropického deštného pralesa, sympatické postavy, domorodé kmeny a zvyky... já jsem spokojená. PS: Nedejte na béčkovou obálku, příběh za to rozhodně stojí.

Renna1
08.06.2020 5 z 5

Čtivé, napínavé ,jako všechny knihy tohoto autora

Sklíčko
16.05.2020 3 z 5

Ale jo, já sem si početl.