Amatéři

Amatéři https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138667/amateri-138667.jpg 4 160 30

Mladý právník David se ocitne v kanceláři nepříliš movité advokátní firmy Finley a Figg právě ve chvíli, kdy se Wally Figg rozhodne zažalovat obří farmaceutickou společnost. Společně s Davidem se pouštějí do velkého procesu a proti nim vyrukují zástupy špičkových obhájců.

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Litigators , 2011

šipek
09.12.2013 4 z 5

tak thriller bych to nenazval, spíše pohodové čtení.

BeruškaB
12.11.2013 5 z 5

Dobře se čte, příjemné lehce humorné čtení

benda02
06.08.2013 3 z 5

Příběh je spíše komický a ke skutečnosti by měl dost daleko, přesto se to hezky četlo a člověk se čas od času pousmál nad hloupostí právníků v této knize.

čef
15.05.2013 5 z 5

Další parádní kousek ze soudních síní od Johna Grishama. Tentokráte zde není vše vyhnáno do krajností, ale o to více se asi děj blíží realitě v zemi sudičů, kde armády právníků číhají na příležitost, jak si namastit kapsy. Profesní etika, zájem klienta a pravda jde mnohdy stranou. Přesto je mnoho z anglosaského právního systému velmi inspirativní a autorem nezamýšlené porovnání obou systémů a morálky soudní mašinérie je asi to nejlepší co mi kniha dala.

RADOST
04.05.2013 4 z 5

Příjemné, lehce humorné čtení o zákulisí práce a života právníků. V žádném případě se nejedná o thriller nebo detektivku, je to spíše román společenský.

aktak1203
03.04.2013 2 z 5

Souhlasím s kometářem Bobokinga. Thriller to učitě není. Kniha nenadchne ani neurazí, ovšem v porovnání s předešlými Grishamovými detektivkami je toto slabší odvar.

asam
16.02.2013 5 z 5

Zajímavý nový pohled na právnickou praxi a tvrdý boj o vítězství. Honba za penězi, mocí, korupce a násilí.

Bobča
23.01.2013

Můj vánoční dárek:) Po všech knihách Johna Grishama si asi dám pauzu. Už mně tolik nebavila jako předešlé. Nemohla jsem ji dočíst.

Boboking
08.01.2013 4 z 5

Knihu Amatéři je celkem těžko nazvat thrillerem, jako jeho knihy např. Firma, Nebezpečný klient, Porota atd. Je to spíše tragikomický příběh ze současné Ameriky, kde jsou milióny právníků. Je to o právnických "ňoumech" z předměstí Chicaga, kteří se rozhodnout vydělat majlant hromadnou žalobou proti farmaceutickému gigantu. Je to spíše humorný pohled na to, jak houpý vydělávají na blbosti ještě hloupějších. Grisham umí psát a tak se i to čte velmi dobře.

yelcin
27.06.2012 5 z 5

Typická Grishamovka , ale práve to je ten dôvod , prečo mám rád jeho knihy.
K téme knihy: jeden šokujúci príklad z mnohých:
Farmaceutická firma AstraZeneca súhlasila so zaplatením pokuty 502.000.000 dolárov ako mimosúdne vyrovnanie po celoštátnom obvinení z použitia protizákonných marketingových taktík na zvýšenie predaja - lieku Seroquel.
Aj keď to znie ako veľa peňazí, je to len o niečo viac než symbolické plesnutie po ruke, keď zvážite, koľko peňazí už táto firma na tomto lieku zarobila: podľa The New York Times sa len za minulý rok pohyboval obrat z antipsychotického lieku Seroquel okolo 4.900.000.000 dolárov. Pokuta činila len čosi málo cez 10% jednoročného obratu čisto za tento liek. Aj keď nie celý zisk bol spôsobený protizákonnými marketingovými praktikami, ide len o jednorazovú pokutu, zatiaľ čo zisky z tohto lieku plynú už mnoho rokov a budú plynúť aj v budúcnosti ako výsledok týchto protizákonných aktivít.