Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode

Alžbeta  Bátoriová vo väzení a  na  slobode https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98888/alzbeta-batoriova-vo-98888.jpg 4 62 10

Alžběta Báthoryová série

Román naväzuje na čitateľsky úspešný román V podzemí Čachtického hradu. Autenticky zachytáva ďalšie tri roky života čachtickej panej po jej vynútenom návrate z Füzeru.

Annkag
14.08.2022 2 z 5

Já jsem knihu četla ve svých šestnáctich a nedokázala jsem ji docenit.
Pamatuji si že jsem se v ní místama strácela ale jelikož jsem už vtedy nič nevzdávala knihu jsem dočetla.

Naďa2411
28.07.2021 2 z 5

Alžběta Báthoryová čeká na svůj spravedlivý soud na Čachtickém hradě. I když je čachtická paní za mřížemi, je stále nebezpečná a snaží se lákat do svých sítí hradní pány, aby ovlivnila výpovědi u soudu. Kniha se mi četla špatně, hodně osob a několikrát jsem nevěděla kdo za koho "kope". Protože mám ráda historické filmy, tato kniha ve filmovém zpracování by byla pro mě lepší.

Aerine
21.06.2018 3 z 5

Četla jsem s poměrně velkým časovým odstupem od prvního dílu a to myslím pomohlo přimhouřit očko a nebýt úplně kritická. Příběh se nijak extra neposouvá, dějově je celkem plochý, vedlejší postavy vzbuzují větší sympatie než hlavní. Nakonec mě zajímá víc, jak se vyřeší (pokud vůbec) politické pozadí příběhu ;-)

RADIN
07.12.2017 5 z 5

Bátoričke sa podarilo ujsť z väzenia,som zvedavý či bude vystrájať aj ďalej,alebo bude prosiť boha o odpustenie.Ale ten Fábryho pisár toho musel popiť za svojho života,ten mal rád to vínčisko.

Elsa14
16.02.2017 3 z 5

Když jsem přečetla první díl, byla jsem nadšená. Avšak druhý díl mě docela zklamal. Knihu jsem dočetla, ale takový úspěch u mne neměla. V nejbližší době po třetím dílu nesáhnu a kdo ví, jestli si vůbec kdy budu chtít přečíst.

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíš obětí. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Malinali
20.10.2014 5 z 5

Druhé pokračování o AB, výborně psané!!

Gandalfek
25.09.2014 2 z 5

Děj, volba slov - všechno skvěl, ale dost mne naštvalo, když jsem si četl trilogii a v jednu chvíli jsem měl dojem, že jsem si omylem vzal knihu již přečtenou - autor okopíroval sám sebe na několika místech (proto mi děj byl povědomý a věděl jsem, co bude dál) - proto hodnotím, jak hodnotím.

1v8na
15.08.2014 5 z 5

spoiler - Kniha byla velmi napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Fascinuje mě, že obě hraběnky, jak Báthoryová, tak i Listiusová, měli milence, kteří pro ně udělali všechno.

Lenka Žofka
13.11.2012 3 z 5

Ta ženská byla prostě nesmrtelná čarodějnice...

Čachtice Alžběta Báthory, hraběnka, 1560–1614

Andrej Štiavnický
slovenská, 1963 - 2023
2001  72%V podzemí Čachtického hradu
2002  73%Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode
2004  78%Čachtická paní před Božím soudem
2013  72%Vivat Čachtická paní!
2008  72%Kliatba Alžbety Bátoriovej

Kniha Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode je v