V tieni smrti Alžbety Báthoriovej (Zavŕšenie osudu Anny Rosiny Listiusovej)

V tieni smrti Alžbety Báthoriovej (Zavŕšenie osudu Anny Rosiny Listiusovej) https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125865/v-tieni-smrti-alzbety-bathoriovej-125865.jpg 4 34 4

Alžběta Báthoryová série

Štvrtá časť Osudov Alžbety Bátoriovej je určená tým, ktorí radi siahnu po dobrom historickom románe a chcú sa prostredníctvom originálnych dokumentov vrátiť o niekoľko storočí späť do našej dramatickej minulosti, sme pripravili nový historický projekt z pera Andreja Štiavnického. Otvára v ňom pred nami panorámu pohnutého obdobia od r. 1615 do 1637. Na pozadí obdobia tridsaťročnej vojny približuje vzrušujúce osudy „šintavskej bosorky Anny Rosiny Listiusovej, sedmohradského kniežaťa Gabriela Betlena , vojvodu Albrechta z Valdštejna i cisára Ferdinanda II.... celý text

RADIN
23.12.2017 3 z 5

Od polovice knihy sa tam začala miešať politika a tam sa pomaly stráca môj záujem.Ale som zvedavý či tú Annu Rosinu popravia alebo nie.

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

1v8na
19.08.2014 3 z 5

podle mého názoru tato kniha nebyla zas až tak zajímavá, jako ty, ve kterých vystupovala čachtická paní

Lenka Žofka
13.11.2012 3 z 5

A člověk si prostě bude lámat hlavu nad tím, jestli to tak fakt bylo.... To bylo tenkrát mezi šlechtičnama IN týrat mladý holky???

Kniha V tieni smrti Alžbety Báthoriovej (Zavŕšenie osudu Anny Rosiny Listiusovej) je v