Čachtická paní před Božím soudem

Čachtická paní před Božím soudem https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/5219/cachticka-pani-pred-bozim-soudem-5219.jpg 4 39 5

Alžběta Báthoryová série

3. díl: V dílu historického románu Andreje Štiavnického se uzavírají dramatické životní osudy obávané čachtické paní, hraběnky Alžběty Báthoryové, představitelky mocného a bohatého uherského rodu Báthoryů. Přes usilovnou snahu svého největšího protivníka hraběte Fábryho, kardinála Forgáche a dalších šlechticů i církevních hodnostářů nikdy nestanula před pozemským soudem. Skonala krátce poté, co se po dvou únosech vrátila do podzemního žaláře Čachtického hradu.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Čachtická pani pred najvyšším súdom

RADIN
13.12.2017 4 z 5

Ani sa mi nechce veriť,že obávaného zabijaka kočiša Petra premôže mladučký a v bitkách neskúsený mních,tak to som veru nečakal.

libor
31.12.2016

Alžběta byla spíše obětí intrik. Našel jsem úplně odlišné a důvěryhodnější informace než autor: http://www.panovnici.cz/alzbeta-bathory#cv

Malinali
20.10.2014 5 z 5

Třetí pokračování autora o Alžbětě Báthoriové a také Anně Rosině Listiusové - ta pokračuje ještě v následujících dílech této 7mi dílné série.

Založeno na skutečných událost, čtivé!!

1v8na
15.08.2014 5 z 5

spoiler - Kniha je nejnapínavější ze všech tří dílu. Je zde završen život Báthoryové. Nejvíc mě uchvacuje smrt zákeřného kočího Petera. Znal podzemí Čachtického hradu velmi dobře, ale i přesto se mu stalo osudným.

Lenka Žofka
13.11.2012 3 z 5

Já bych se strašně chtěla dostat do podzemí Čachtického hradu v podobě jaké bylo v této době...pokud to tam teda tak fakt vypadalo!

Andrej Štiavnický
slovenská, 1963 - 2023
2001  72%V podzemí Čachtického hradu
2002  73%Alžbeta Bátoriová vo väzení a na slobode
2004  78%Čachtická paní před Božím soudem
2013  72%Vivat Čachtická paní!
2008  72%Kliatba Alžbety Bátoriovej

Kniha Čachtická paní před Božím soudem je v